507 255 608

Serwis Laptopów Repaired

Laptop MSI GL75 - hałasuje wentylator

Tematem dzisiejszego wpisu na naszym blogu będzie wymiana dwóch uszkodzonych wentylatorów w laptopie MSI GL75: wentylatora procesora (CPU) i wentylatora układu graficznego (GPU). Objawy takiej awarii są dość łatwe do zauważenia: głośna praca wentylatora, charakterystyczne tarcie czy brzęczenie, terkotanie ze środka laptopa. Różnie nasi Klienci opisują problem. Najczęściej jednak wszystko sprowadza się do uporczywego hałasu słyszanego z wnętrza laptopa w trakcie jego pracy. Skąd ten hałas? Na skutek utworzenia się luzu na łożysku wentylatora, łopatki zaczynają ocierać o obudowę. Przenoszenie laptopa, stuknięcie w obudowę czy po prostu odłożenie go na biurko może na chwilę pomóc ale problem z pewnością powróci. I będzie powracał coraz częściej wraz z dalszym zużyciem wentylatora. Używanie laptopa w takim stanie zarezerwowane jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach :) Odradzamy jednak testowanie granic swojej cierpliwości i wytrzymałości komputera.
W laptopach takich producentów jak np. HP, Dell czy Lenovo zostaniemy poinformowani o awarii układu chłodzenia stosownym komunikatem. Może też nie być możliwe uruchomienie systemu operacyjnego.

Naprawa laptopa MSI GL75 w Repaired Serwis Laptopów Warszawa

Ale wróćmy do naszego bohatera - MSI GL75. Klient zgłosił nam typowe objawy opisanej wyżej awarii. Zaraz po włączeniu głośne tarcie, które po chwili nieco ustępuje ale wciąż jest wyraźnie słyszalne. Model GL75 posiada dwa wentylatory - procesora i dedykowanego układu graficznego. To właśnie wentylator grafiki działał zdecydowanie głośniej. Po zdemontowaniu dolnej pokrywy i testach okazało się jednak, że wentylator procesora również kwalifikuje się do wymiany. Przy okazji demontażu układu chłodzenia, dodatkowo oczyściliśmy wnętrze laptopa z kurzu. Wymieniliśmy też pastę termoprzewodzącą zarówno na procesorze jak i grafice. Cała naprawa wraz z testami trwała 3 dni robocze.

Zapraszamy do Serwis Laptopów Repaired na darmową diagnozę usterki i wycenę naprawy. Nasi serwisanci sprawdzą przyczynę hałasu i zweryfikują stan wentylatorów. Głośna praca wentylatora nie zawsze oznacza konieczność jego wymiany. Jeśli laptop ma zabrudzony układ chłodzenia i przegrzewa się, wentylator cały czas będzie działał na podwyższonych obrotach zwiększając tym samym głośność jego pracy. Notoryczne przegrzewanie się komputera nie tylko obniży wydajność jego pracy ale doprowadzi również do szybszego zużycia wentylatora oraz innych komponentów. Szczególnie wrażliwe na wysokie temperatury są półprzewodniki stosowane w układach scalonych. Czyli zaniedbując z pozoru błahy problem możemy doprowadzić do poważnej i niestety drogiej w naprawie usterki płyty głównej.

Jeśli zauważyłeś w swoim laptopie, któreś z opisanych powyżej objawów awarii wentylatora lub niedrożnego/zapchanego układu chłodzenia, zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa na darmową diagnozę usterki i wycenę naprawy już w 15 minut.

naprawa msi gl75 gona praca wiatraka wentylatora

wymiana wentylara w laptopie msi gl75 serwis warszawa

halasuje wentylator w laptopie msi GL75 czyszczenie

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline