507 255 608

Serwis Laptopów Repaired

Przegrzewający się laptop Acer Aspire 9920G

"Kiedyś to były laptopy" można usłyszeć co jakiś czas z ust naszych klientów. I chociaż w tym powiedzeniu raczej chodzi o to że laptopy kiedyś były mniej awaryjne niż teraz to po spotkaniu z dziesięcioletnim już laptopem Acer Aspire 9920G nie sposób oprzeć się wrażaniu, że ewolucja w świecie notebooków przeszła naprawdę długą drogę. Wyraźnie projektanci laptopów poszli w stronę minimalizmu. Laptopy są coraz mniejsze, cieńsze i lżejsze, choć oczywiście zdarzają się wyjątki jak np. serie gamingowe.

Acer Aspire 9920G to prawdziwy potwór wśród laptopów ale jego "potworność" nie polega na super możliwościach obliczeniowych, a gabarytach, które są doprawdy imponujące. Wymiary laptopa to ok. 475mm x 352mm x 62mm i ok 8kg wagi. Patrząc na jego wymiary można zadać sobie pytanie: Czy to jest jeszcze laptop czy może przenośny komputer stacjonarny? :) Nie sposób nie wspomnieć o wielkim ekranie o przekątnej 20,1" w formacie 16:10 i rozdzielczości 1680x1050 pikseli. O parametrach tego notebooka nie ma co się rozpisywać bo z pewnością w dzisiejszych czasach na nikim nie zrobią wrażenia. Ciekawostką natomiast jest zamontowanie przez producenta dodatkowej listwy/wspornika od strony zawiasów aby laptop się nie przewracał gdy klapa matrycy jest otwarta.

Usterka z jaką trafił do nas laptop to przegrzewanie i wyłączanie się komputera w trakcie pracy. Wadliwy okazał się ciepłowód, który nie odprowadzał ciepła z procesora. Po wymianie radiatora, wyczyszczeniu układu chłodzenia i wymianie pasty termoprzewodzącej laptop przestał się nadmiernie nagrzewać, spowalniać i wyłączać. Klientka nie miała wcześniej problemów z tym komputerem i przez ponad 10 lat działał bezawaryjnie. Usterka, która miała miejsce wynika raczej ze zużycia niż wady fabrycznej, tak więc w tym przypadku słowa "Kiedyś to były laptopy" pasują tutaj jak ulał :)

Na zakończenie prezentujemy kilka zdjęć wspomnianego laptopa. Dla porównania rozmiarów w zestawieniu z dwoma innymi laptopami marki Lenovo: model G50-30 z matrycą lcd o przekątnej 15,6" oraz Lenovo Yoga 2 z matrycą 13"

Acer Aspire Lenovo serwis komputerowy warszawa

Porównanie rozmiarów laptopa Lenovo z matrycą 15,6" (z lewej) i Acer 20,1" (z prawej)

 

laptop notebook acer lenovo yoga

Acer w porównaniu z Lenovo Yoga 2 z matrycą o przekątnej 13"

 

naprawa laptopow warszawa

Na zdjęciu widoczna dodatkowa podpórka montowana przy zawiasach klapy. W łatwy sposób można ją odkręcić ale przy mocniejszym odchyleniu klapy, ta przeważa i laptop się przewraca.

 

Zapraszamy z uszkodzonym laptopem lub tabletem na darmową diagnozę i wycenę naprawy. Technicy sprawdzą i określą rodzaj uszkodzenia i możliwość jego naprawy. Aby poznać dokładny koszt i czas naprawy, zapraszamy do Serwisu Laptopów Repaired przy ul. Grójeckiej 132/1A. W razie pytań służymy pomocą pod nr tel. 507 255 608

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline