507 255 608

Serwis Laptopów Repaired

 Czyszczenie z kurzu układu chłodzenia - komputer All in One Lenovo IdeaCentre 300-23ISU

W ostatnim okresie zaobserwowaliśmy większą ilość komputerów AiO, które trafiły do serwisu Repaired. Tym razem jest to komputer All-in-One Lenovo IdeaCentre 300-23ISU. Ten wyposażony w 23-calowy wyświetlacz dotykowy komputer został przyjęty nie tyle do naprawy, co do okresowej konserwacji. Klient zgłaszał nadmierny hałas wentylatora i nagrzewanie się procesora stwierdzone przez Klienta dzięki narzędziu CoreTemp.

Rozbiórka urządzenia ujawniła, że istotnie radiator zapchany był kurzem, a pasta termoprzewodząca zmieniła konsystencję na skutek starzenia i przegrzania. Przy okazji na poniższej fotografii zauważyć można, jak niechlujnie i niepoprawnie poprowadzone były kable anten wi-fi. Był to stan fabryczny, komputer posiadał plomby. Być może nie stanowiło to istotnej przeszkody na drodze wydmuchiwanego powietrza, jednak potwierdza to niedoskonałość montażu nowych komputerów.

Po oczyszczeniu układu chłodzenia (radiatora i wentylatora) i nałożeniu nowej pasty termoprzewodzącej (po uprzednim usunięciu i zmyciu starej), komputer został złożony. Oczywiście kable anten sieci bezprzewodowej zostały poprowadzone jak należy. Testy wykazały, że temperatura pracy zarówno w spoczynku, jak i w stresie obniżyła się. Wentylator włącza się rzadziej i nie osiąga obrotów sprzed czyszczenia - gdyż nie musi - odprowadzanie ciepła jest znów prawidłowe, tak jak przewidział to projektant komputera.

konserwacja Lenovo ideacentre AIO 300 23ISU

naprawa komputera lenovo centre all in one

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline