507 255 608

Serwis Laptopów Repaired

 Wymiana uszkodzonego wentylatora w laptopie HP Pavilion dv6-6b60ew - nie działa wiatrak

Nawet jeśli bardzo dbamy o swój laptop, z czasem może wymagać pewnych prac konserwacyjnych. Mimo tego, że układ chłodzenia jest regularnie czyszczony może dojść do zużycia się lub uszkodzenia wentylatora. Z czasem powstaje luz na łożyskach wiatraka i zaczyna pracować coraz głośniej. Z początku objawy występują okresowo, przy wyższych obrotach lub gdy poruszamy laptopem na boki np. przy jego przenoszeniu. Z czasem się nasilają, wentylator zaczyna pracować naprawdę głośno, słychać wyraźne terkotanie. Może też dojść do zatarcia i całkowitego zatrzymania wiatraka. Tak jak to miało miejsce w laptopie HP Pavilion dv6-6b60ew, który został dostarczony do naszego serwisu w celu naprawy.

Laptop wyłączał się po chwili od uruchomienia. Diagnoza przeprowadzona przez serwisanta wykazała, że laptop przegrzewa się i wyłącza na skutek awarii wentylatora. Podczas naprawy wentylator został wymieniony na nowy, układ chłodzenia oczyszczony z zalegającego kurzu, a na procesor nałożona nowa pasta termoprzewodząca. Po naprawie przeprowadzono testy potwierdzające prawidłową pracę układu chłodzenia. Temperatura na procesorze nie odbiegała od norm producenta.

Przestrzegamy przed użytkowaniem laptopa z niesprawnym układem chłodzenia. Wysokie temperatury mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń płyty głównej. Warto więc reagować od razu, już przy pierwszych problemach z wydajnością chłodzenia laptopa. Objawy to: nadmierne nagrzewanie się obudowy, praca wentylatora na wysokich obrotach, hałas z okolic wiatraka (tarcie, terkotanie), laptop zawiesza się, laptop wolno działa lub wyłącza się.

Serwis laptopów Repaired zaprasza na darmową diagnozę usterki już w 15 minut. Technicy na miejscu zweryfikują usterkę i zaproponują najlepsze rozwiązanie. Naprawa komputerów ul Grójecka 132/1 Warszawa Ochota tel 507 255 608

wymiana wentylatora laptop HP Pavilion dv6 6b60ew

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline