507 255 608

Serwis Laptopów Repaired

Serwis HP Folio 13-2000 - błąd wentylatora, laptop nie włącza się

Awaria laptopa zawsze jest niemiłym zaskoczeniem. Zwłaszcza jeśli dochodzi do niej bez wyraźnej przyczyny, a laptop jeszcze wczoraj lub nawet kilka godzin wcześniej pracował bez żadnych problemów. Tak było z ultrabookiem HP Folio 13-2000, który po skończonej pracy został wyłączony i przy kolejnej próbie uruchomienia już się nie włączył, a zamiast ekranu logowania, użytkownika przywitał ekran z błędem "fan error".

Tak w skrócie wygląda historia usterki laptopa HP, którego mieliśmy przyjemność naprawiać w tym tygodniu. Właściciel laptopa zasugerował się błędem "fan error" i podejrzewał uszkodzenie wentylatora. Przy uruchamianiu laptopa nie było słychać pracującego wiatraka co tylko utwierdzało w przekonaniu o jego awarii. Rzeczywista przyczyna było jednak nieco inna. Po rozkręceniu laptopa przez technika okazało się że wiatrak jest zablokowany przez nagromadzony zbity kurz, który dostał się między jego łopatki, a obudowę, całkowicie go unieruchamiając.

W tym konkretnym przypadku wymiana wentylatora nie była konieczna. Wystarczyło czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia. Po zakończeniu czynności serwisowych, komputer ponownie został przetestowany. Błąd przestał się pojawiać, a wentylator znów pracował bez zarzutów.

Błąd "fan error" rzeczywiście może oznaczać uszkodzenie wentylatora. Z wiekiem laptopa, łożyska wentylatora mogą się zatrzeć i go zablokować. W innym z kolei przypadku na łożyskach może pojawić się luz, a wtedy wentylator zacznie hałasować na skutek tarcia łopatek o obudowę.

W przypadku problemów z wentylatorem, jego głośną pracą lub przegrzewaniem się laptopa zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy i darmowej diagnozy. Serwis laptopów Repaired ul. Grójeckiej 132/1A Warszawa Ochota. Jesteśmy także do dyspozycji pod nr tel 507 255 608

zablokowany wiatrak ultrabook HP Folio 13 2000

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline