• serwis laptopów tabletów repaired
  • darmowa sprawdzenie usterki i wycena naprawy
  • naprawy bga wymiana chipsetu grafiki
  • odzyskiwanie danych
  • zgłoszenie naprawy serwis wysyłkowy
  • sprzedaż zasilaczy

kliknij i zadzwon telefon 226621055 - Serwis Laptopow Repaired

Router MikroTik CRS109-8G-12-1S-RM – typowa usterka w nietypowym urządzeniu

Jako serwis specjalizujący się w naprawie laptopów i tabletów, z dużym zaciekawieniem przyjęliśmy do naprawy router MikroTik CRS109-8G-12-1S-RM. Sprzęt to nie byle jaki, bo wyposażony w 8 portów Gigabit Ethernet, gniazdo na wkładkę SFP (światłowód),gniazdo portu szeregowego RJ-45 moduł Wi-Fi, ekran dotykowy służący do konfiguracji i monitorowania parametrów i… Gniazdo micro USB służące do podłączenia modemu 3G/LTE. Tyle że gniazda nie było, pozostały jedynie miejsca po polach lutowniczych dla pinów.

wyrwane gniazdo usb brak zlacza router

Do naszego serwisu tytułowy router trafił z wyrwanym złączem micro USB. Po dokładnych oględzinach okazało się, że uszkodzeniu uległy zarówno pola linii sygnałowych, jak i zasilających. Przelotki i pola montażowe pozostały nienaruszone.

wyrwane usb z plyty uszkodzone pola punkty lutownicze

Rekonstrukcja ścieżek okazała się o tyle skomplikowana, że na drodze sygnału nie udało znaleźć się żadnego elementu, czy pola, do którego można by doprowadzić odcinki miedzianego przewodnika dolutowane do wyprowadzeń gniazda. Na szczęście po delikatnym usunięciu soldermaski pojawiły się ścieżki. Krótkie, cienkie, ale umożliwiły naprawę połączeń elektrycznych sygnałów z gniazdem USB. Po operacji lutowania i sprawdzeniu działania, gniazdo zostało dodatkowo zabezpieczone klejem.

port micro usb wzmocnienie klejem

Cieszymy się, że mogliśmy przywrócić jedną z niezbędnych dla Klienta funkcjonalności routerowi MikroTik.

montaz micro usb serwis warszawa

W przypadku uszkodzenia gniazda USB, zapraszamy do naszego Serwisu w Warszawie, przy ul. Grójeckiej 132. Ocenimy stopień uszkodzenia i podamy sposób i koszt naprawy.

e-max.it: your social media marketing partner

adres i telefon do serwisu laptopow repaired

Najnowsze artykuły