507 255 608

Serwis Laptopów Repaired

 Naprawa Surface Book 3 15" 1899 - wymiana dysku SSD

Awaria dysku SSD najczęściej objawia się poprzez spowolnione działanie laptopa, zawieszanie się systemu, resetowanie, blue screeny, brak możliwości wykonania aktualizacji systemowej czy instalacji oprogramowania oraz brak możliwości uruchomienia systemu. Zwykle nasi Klienci nie wiążą wyżej wymienionych usterek z dyskiem. Najczęściej proszą o "oczyszczenie" laptopa i przyśpieszenie systemu. Niestety, dopóki nie wymienimy uszkodzonego dysku SSD, nie pomoże nawet instalacja systemu Windows.

Problem jaki zgłosił nam właściciel tytułowego Surface Book 3 15" 1899 to brak możliwości uruchomienia systemu Windows 10. Laptop przy próbie włączenia zawieszał się już podczas uruchamiania systemu. W takim przypadku serwisant w pierwszej kolejności sprawdza poprawność działania dysku SSD. Dopiero jak potwierdzimy, że dysk jest sprawny proponujemy instalację systemu. Instalacja nowego systemu na wadliwym dysku mogłaby nawet przynieść pozytywny efekt ale z pewnością na krótko. Dysk przetestowaliśmy przy pomocy specjalistycznego oprogramowania. Czas dostępu do sektora powinien wynosić kilka do kilkunastu milisekund, natomiast podczas testowania pojawiały się obszary z czasem dostępu powyżej 400ms.

W laptopie znajdował się dysk M.2 PCIe NVMe o pojemności 1TB. Klient zatem zdecydował się na nowy dysk o takich samych parametrach. Do wymiany dysku ssd urządzenie należało rozkleić. W laptopach serii Surface Book górna i dolna obudowa są ze sobą sklejone. Nie uświadczymy więc tu śrubek jak w innych laptopach. Po montażu dysku i ponownym sklejeniu obudowy, zainstalowaliśmy aktualną wersję sytemu Windows wraz ze sterownikami. Wykonaliśmy też testy jakościowe aby potwierdzić poprawne działanie funkcji laptopa.

Jeśli zauważyłeś, że Twój laptopa działa wolno, zawiesza się lub po jego włączeniu przywitał Cię komunikat "operating system not found" albo ikona przekreślonego dysku mogą to być objawy uszkodzenia dysku SSD. Zapraszamy na darmową diagnozę już w 15 minut. Repaired Serwis Laptopów Warszawa Ochota, ul. Grójecka 132/1A, tel. 507 255 608

wymiana dysku ssd surface book

naprawa surface book 3 serwis warszawa

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline