507 255 608

Serwis Laptopów Repaired

Naprawa płyty głównej HP 250 G3 po zalaniu - laptop nie włącza się

Jak powszechnie wiadomo, woda jest wrogiem wszelkiej elektroniki. Wraz z rozpuszczonymi w niej substancjami tworzy elektrolit, który przewodzi prąd i przy kontakcie z płytą główną może spowodować zwarcia, korozję elektrochemiczną i w rezultacie trwałe uszkodzenie komputera. Tak było w przypadku laptopa HP 250 G3, który trafił do naszego serwisu po ingerencji cieczy. Laptop był całkowicie "martwy". Po wymontowaniu płyty głównej laptopa, od razu było widać miejsca zalania, wyraźnie utlenione elementy na płycie głównej. W pierwszej kolejność wykonaliśmy czyszczenie płyty głównej po zalaniu, jest to podstawowa czynność w przypadku napraw po ingerencji cieczy jeszcze przed przystąpieniem do naprawy. Usuwa resztki płynu, osad i zapobiega rozwijaniu się korozji. Po czyszczeniu komputer dalej się nie włączał i konieczna była naprawa płyty głównej. W toku naprawy wymieniane są uszkodzone elementy na płycie głównej oraz uzupełniane są uszkodzone na skutek korozji ścieżki połączeniowe laminatu PCB. Po naprawie laptop zaczął się uruchamiać ale niezbędna była również wymiana klawiatury, która również była uszkodzona na skutek zalania - samoczynnie wpisywała losowe znaki (jakby ktoś wciskał klawisze). Po wykonaniu wcześniej opisanych napraw, a następnie przejściu wszystkich testów, sprawny laptop HP 250 G3 został zwrócony klientowi.

naprawa zalanej plyty glownej HP 250 G3

naprawa laptopa po zalaniu HP 250 G3

Jeżeli komputer po ingerencji cieczy nie uruchamia się, wyłącza, ekran jest czarny, nie ładuje baterii, lub występują inne problemy z jego działaniem, zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Grójeckiej 132/1A na warszawskiej Ochocie (Szczęśliwice), lub do kontaktu pod nr tel.507 255 608

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline