507 255 608

Serwis Laptopów Repaired

Naprawa Lenovo ThinkBook 15IIL - wymiana uszkodzonej matrycy w laptopie

Matryca LCD to bardzo delikatna część laptopa, podatna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Matryca LCD składa się z dwóch szklanych płytek, warstwy ciekłokrystalicznej, filtrów i podświetlenia. Pęknięcie szkła i rozlanie się warstwy ciekłokrystalicznej powoduje efekt jak na zdjęciu, czyli "pajączek", kolorowe paski i brak obrazu na części lub całym ekranie. Jeśli matryca zostanie rozbita, nie da się jej naprawić. Należy ją wymienić.

Wymiana matrycy w Lenovo ThinkBook 15-IIL wymaga w pierwszej kolejności zdemontowania skrzydła matrycy. Co ciekawe, matryca w tym modelu nie ma mocowań na śrubki, jest przyklejona na specjalną taśmę do wewnętrznej strony klapy matrycy. Rozwiązanie to coraz częściej stosują producenci laptopów, zwłaszcza w ultrabookach gdzie wymiary laptopa i waga mają duże znaczenie. Nową część wkleiliśmy w miejsce starej matrycy. Laptop po złożeniu przeszedł jeszcze testy jakościowe potwierdzające prawidłową pracę matrycy i innych podzespołów.

W przypadku awarii matrycy lub problemów z wyświetlaniem obrazu na ekranie najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego serwisu. Próbując wymienić matrycę na własną rękę można wpędzić się w spore koszty. Brak obrazu czy wyświetlanie pasków nie musi być spowodowane uszkodzeniem matrycy LCD. Identyczne symptomy może powodować np. awaria taśmy matrycy czy nawet płyty głównej. Istnieje też wiele typów matryc różniących się parametrami jak: wymiary, rozdzielczość, rodzaj i umiejscowienie złącza, uchwyty mocujące czy ich brak. Producenci w jednym modelu laptopa montują zamiennie różne typy matryc. Sugerując się poradami z internetu możemy kupić matrycę niepasującą do konkretnego egzemplarza laptopa.

W przypadku problemów z matrycą lcd lub innymi podzespołami laptopa Lenovo, zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy i darmowej diagnozy. Repaired Serwis laptopów mieści się przy ul. Grójeckiej 132/1A na warszawskiej Ochocie. Jesteśmy także do dyspozycji pod nr tel 507 255 608. Serdecznie zapraszamy.

peknieta matryca lcd w laptopie lenovo thinkbook 15

naprawa wymiana matrycy lenovo warszawa

wymiana matrycy lenovo serwis laptopow

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline