slider repaired 3

Tablet zablokowany hasłem

Jeśli chcemy uchronić nasz laptop lub tablet przed nieautoryzowanym dostępem dobrym rozwiązaniem będzie ustawienie hasła dostępu. Może być to hasło słowne, w postaci pinu czy rysowanego symbolu. Sposoby zabezpieczeń są różne w zależności od używanego systemu czy oprogramowania. Jest to dobry sposób na zabezpieczenie sprzętu pod warunkiem, że pamięta się wcześniej ustawione hasło. Jednak pamięć bywa zawodna i już po krótkiej przerwie w obcowaniu z naszym urządzeniem możemy mieć problem z zalogowaniem się do systemu. No bo kto nigdy nie zapomniał hasła do firmowego komputera podczas urlopu :) W podobnej sytuacji znalazł się nasz Klient, który przez to że zapomniał hasło nie mógł uruchomić swojego tabletu Toshiba WT8-B. Tablet był zabezpieczony przed niepowołanym dostępem programem BitLocker, który zaszyfrował wszystkie pliki na tablecie, również te systemowe. Klient nie znał hasła, nie miał też zapisanego klucza odzyskiwania dlatego jedynym rozwiązaniem było zainstalowanie systemu Windows 10 na nowo. Dane zapisane na urządzeniu zostały utracone ale tablet został odblokowany i mógł być dalej użytkowany.

Opisana sytuacja dotyczy tabletu Toshiba ale oczywiście może się to przydarzyć użytkownikom tabletów innych marek jak: Asus, Samsung, Lenovo, Kiano i inne. W przypadku kłopotów z hasłem,  problemów z zalogowaniem czy uruchomieniem systemu (Windows, Android, iOS) zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy do naszego serwisu przy ul. Grójeckiej 132/1A, tel. 22 662 10 55

tablet zablokowany haslem serwis tabletow warszawausuniecie hasla z tabletu serwis naprawa

 

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline