slider repaired 3

Naprawa laptopa Asus ROG Strix GL753V - wymiana gniazda LAN

W dobie bezprzewodowego internetu, gdy niemal w każdym gospodarstwie domowym jest sieć wi-fi, a niektóre modele ultrabooków są wręcz pozbawione gniazda ethernet, w dalszym ciągu trafiają do nas laptopy z uszkodzonym gniazdem LAN. Wymiana gniazd w laptopach to codzienność w serwisie laptopów Repaired. Głównie awariom ulegają najczęściej eksploatowane gniazda czyli gniazdo ładowania, porty usb, gniazdo słuchawkowe - i jeśli chodzi o gniazda, tych napraw wykonujemy najwięcej. Dopiero na drugim planie są gniazda ethernet (RJ-45), HDMI i inne.

Dzisiejszy wpis dotyczy wymiany uszkodzonego gniazda ethernetowego w laptopie Asus ROG Strix GL753V. Uszkodzenie powstało na skutek upadku laptopa. W chwili zdarzenia do gniazda LAN podłączony był kabel sieciowy i to właśnie przewód wraz z gniazdem zamortyzował upadek. Z zewnątrz laptop nie miał żadnych uszkodzeń ani śladów po upadku, a jedyny problem to brak możliwości połączenia się z internetem przy pomocy kabla. Dopiero po rozkręceniu laptopa dało się zauważyć skalę uszkodzeń: powyginane piny i pęknięta płyta główna. Tutaj nie tylko potrzebna była wymiana gniazda na nowe ale również naprawa laminatu płyty głównej. Nie był to pierwszy przypadek naprawy laminatu płyty w naszym serwisie, także i tę naprawę udało się zakończyć z sukcesem. Końcowe testy potwierdziły poprawność działania wymienionego gniazda, a także  pozostałych funkcji laptopa i już na drugi dzień Asus GL753V był gotowy do odbioru z naprawy.

Jeżeli w Twoim komputerze doszło do uszkodzenia któregoś z gniazd zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy i darmowej diagnozy. Wykonujemy wymiany gniazd zasilania, USB, LAN (RJ-45), audio (słuchawkowe) i inne. Serwis Repaired mieści się przy ul. Grójeckiej 132/1A na warszawskiej Ochocie. Jesteśmy także do dyspozycji pod nr tel 22 662 10 55.

wymiana gniazda ethernet laptop asus gl753v

naprawa laptopa asus gl753v

 

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline