507 255 608

Serwis Laptopów Repaired

Spuchnięta bateria w laptopie Asus R556L - wymiana

Ogniwa w bateriach laptopowych zużywają się i z czasem tracą swoje parametry. Objawami zużycia mogą być: szybkie rozładowywanie się baterii, problemy z ładowaniem akumulatora, wyświetlający się na ekranie komunikat o potrzebie wymiany baterii na nową lub z objawów bardziej namacalnych - spuchnięcie baterii. Zdarza się, że baterie w laptopach puchną, szczególnie dotyczy to ogniw litowo-polimerowych o kształcie prostopadłościennym. Zafoliowane próżniowo ogniwo (srebrna, gruba folia), ma skłonność do gazowania, gdy jest zużyte lub przeładowane. Powoduje to zwiększanie się rozmiarów baterii. Uszkodzenie może wystąpić na skutek normalnej eksploatacji baterii lub też wady konstrukcyjnej.  Tak uszkodzony akumulator może nawet kilkukrotnie zwiększyć swoje rozmiary rozpychając lub nawet uszkadzając obudowę laptopa oraz inne komponenty.

Puchnięcie baterii to problem, który dotyka również tablety i smartfony. W tabletach spuchnięta bateria będzie wypychać tylną pokrywę, powodować odklejenie się ekranu dotykowego, problemy z funkcjami dotykowymi, pęknięcia digitizera lub uszkodzenie matrycy lcd. Już przy pierwszych objawach puchnięcia baterii należy czym prędzej dokonać jej wymiany, a starą zutylizować. Uczulamy, żeby nie lekceważyć już pierwszych objawów puchnięcia baterii, dalsza jej eksploatacja nie jest bezpieczna. Akumulator w każdej chwili może zapalić się lub wybuchnąć, kompletnie niszcząc nasz laptop lub tablet, a nawet spowodować tragiczny w skutkach pożar. Najgorszym z możliwych pomysłów jest przebicie napuchniętego akumulatora w celu pozbycia się gazów - kończy się to samozapłonem ogniwa, trudnym do ugaszenia i emitującym toksyczny dym.

W naprawianym przez nas laptopie Asus R556L bateria "urosła" do takich rozmiarów, że wypchnęła palmrest mocno do góry.  Na skutek nacisku od dołu przestał działać touchpad. Na drugim zdjęciu widać jak rogi touchpada zostały wypchnięte poza górną obudowę.

Naprawa polegała oczywiście na wymianie baterii na nową. Po zamontowaniu nowego akumulatora, obudowa laptopa i touchpad zostały prawidłowo zamontowane i po przeprowadzeniu końcowych testów laptop został zwrócony Klientowi.

naprawa laptopw uszkodzona bateria nie ladujespuchnieta bateria naprawa laptop asus r556l

Spuchnięta bateria w laptopie Asus, odkształcona górna obudowa i wypchnięty touchpad.

 

wymiana baterii w laptopie asus

Zamontowana już nowa, sprawna bateria.

Jeżeli Państwa laptop uległ uszkodzeniu, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy do naszej siedziby przy ul. Grójeckiej 132/1A na warszawskiej Ochocie, zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod nr tel. 507 255 608

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline