507 255 608

Serwis Laptopów Repaired

Wymiana klawiatury w laptopie Sony Vaio SVF15

wymiana klawiatury sony vaio svf152a29m Dziś na warsztacie jeden z ostatnich modeli Sony Vaio – SVF15. Częsty bywalec serwisu w związku z rozmaitymi bolączkami – począwszy od uszkodzeń obudowy w okolicy zawiasów, przez brak obrazu na matrycy, a na uszkodzeniu klawiatury skończywszy. Praktyka pokazuje, że laptop Sony Vaio Fit 15 jest bardzo podatny na uszkodzenie klawiatury na skutek nawet najmniejszego zalania. Spotkaliśmy się z licznymi przypadkami, gdzie po kontakcie z cieczą klawiatura działa nieprawidłowo, same wpisują się losowe znaki, lub po naciśnięciu klawisza wpisuje się po kilka liter.

Notebook Sony SVF15, a konkretnie SVF152A29M trafił do naszego serwisu z odrobinę nietypowymi objawami. Mianowicie, okresowo przestawał działać touchpad. Gładzik pracował normalnie, po czym bez żadnej wyraźnej przyczyny kursor zatrzymywał się, a przycisk touchpada nie działał.

Źródłem usterki okazała się być klawiatura, na której znajduje się przycisk wyłączania touchpada. Zalanie klawiatury spowodowało samoczynne wybieranie funkcji wyłączenia touchpada. Rozwiązaniem okazała się wymiana klawiatury, która w modelu SVF15 jest zgrzewana z palmrestem. Mając doświadczenie w procedurze wymiany klawiatur zintegrowanych z obudową, oszczędziliśmy Klientowi konieczność wymiany całego palmrestu i wymieniliśmy samą klawiaturę, zgrzewając ją na nowo w miejsce zalanej. Gdy palmrest jest nieuszkodzony, nie występują pęknięcia w okolicy zawiasów, nie wypadają śrubki mocujące obudowę dolną, można z powodzeniem przeprowadzić tego rodzaju naprawę laptopa. W przeciwnym wypadku, konieczna jest wymiana palmrestu – co również jest możliwe w Serwisie Laptopów Repaired.

klawiatura palmrest sony vaio uszkodzona zalanie wymiana

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline