slider repaired 3

Wymiana grafiki w Apple Mac mini A1347 - serwis komputerów Warszawa

Apple Mac Mini to komputer niezwykły. Niewielkie "pudełeczko" mieści w sobie potężną konfigurację z możliwością rozbudowy (szczególnie dotyczy to starszych modeli). Komputer zdobył rzeszę wielbicieli wśród osób zajmujących się edycją grafiki i video, a to dzięki temu, że za ułamek ceny Mac'a Pro mamy wciąż potężną maszynę, z mocnym procesorem (Intel Core i5, Core i7), możliwością rozbudowy przestrzeni dyskowej i RAM-u (nie dotyczy najnowszych modeli - tu RAM jest wlutowany) i oczywiście systemem macOS (dawniej Mac OS X). Mac Mini jest przy tym niewielki i dzięki temu przenośny. Wystarczy, że miejsce, gdzie się wybieramy dysponuje monitorem, klawiaturą i myszą, i już możemy pracować we własnym środowisku, podłączając Mac'a.

Serwis Laptopów Repaired przyjął do diagnozy komputer Mac Mini, w którym zgłaszanym problemem był brak obrazu. Wcześniejszymi objawami były artefakty i przekłamania obrazu pojawiające się w trakcie pracy. Opisane przez Klienta objawy były typowe dla uszkodzenia układu graficznego, co potwierdziła diagnoza.

Rozwiązaniem problemu była wymiana układu graficznego na nowy. Lutowanie układu BGA przebiegło bez niespodzianek. Przy wymianie układów grafiki, Serwis Laptopów Repaired zawsze w cenie usługi wykonuje czyszczenie i konserwację układu chłodzenia oraz aplikowana jest nowa pasta termoprzewodząca, co zapewnia poprawne odprowadzanie ciepła i długą, bezproblemową pracę.

Komputer po wymianie GPU przeszedł serię testów potwierdzającą jego sprawność. Komputer jeszcze przez długi czas może bezawaryjnie służyć do pracy, a wolny slot RAM zapewnia możliwość jego dalszej rozbudowy, o czym poinformowaliśmy Klienta.

serwis apple mac mini wymiana grafiki chipsetu

 

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline