slider repaired 3

Wymiana uszkodzonej grafiki w Asrock VisionX 420D - serwis komputerowy

Awaria układu graficznego to usterka, która może wystąpić w każdym laptopie czy komputerze. Choć objawy wadliwej grafiki bywają różne, jak: błędy sterownika, wyświetlane kolorowe paski czy artefakty, zmniejszona rozdzielczość ekranu to ostatnimi czasy do serwisu laptopów Repaired trafiają laptopy głównie z brakiem obrazu na monitorze. Przy próbie włączenia komputera zapalają się diody, natomiast ekran cały czas jest czarny.

Dokładnie taki same objawy występowały w komputerze Asrock VisionX 420D. Po wstępnej 15 minutowej diagnozie było już pewne, że winę za taki stan rzeczy ponosi wadliwy układ grafiki. Klient zdecydował się na wymianę układu na nowy i pozostawił komputer w serwisie celem naprawy. Wymiana układu BGA  - a takim niewątpliwie jest układ graficzny - to proces skomplikowany, którego nie da się wykonać od ręki. Wymiana BGA wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia w wykonywaniu tego typu napraw i oczywiście posiadania profesjonalnej stacji lutowniczej. Z informacji od naszych Klientów wynika, że nie wszystkie serwisy komputerowe podejmują się wymiany układów scalonych w obudowach BGA. Dopiero po odwiedzeniu kilku serwisów trafiają do nas gdzie mają możliwość wymiany samego układu, a nie całej płyty głównej.

Usługa wymiany samego układu graficznego jest naprawą dużo tańszą niż wymiana płyty głównej lub wymiana całego urządzenia na nowe.

Każdorazowo podczas wymiany chipsetu na płycie głównej, wykonujemy usługę czyszczenia układu chłodzenia z wymianą pasty termoprzewodzącej na procesorze aby usprawnić proces chłodzenia komputera.

Serwis laptopów Repaired prowadzi naprawy pogwarancyjne laptopów i tabletów wszystkich marek. Wymiana układu graficznego to tylko jedna z naszych specjalizacji. Zapraszamy do zapoznania się z resztą naszych usług. W razie usterki zapraszamy z laptopem na darmową diagnozę w 15 minut do naszej siedziby na Szczęśliwicach, pod adresem 02-390 Warszawa, ul. Grójecka 132/1A, telefon kontaktowy: 22 662 10 55.

brak obrazu Asrock VisionX 420D wymiana karty graficznej serwis komputerowy

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline