507 255 608

Serwis Laptopów Repaired

Formatowanie dysku i instalacja systemu operacyjnego w Mac mini A1347 - serwis Apple Warszawa

Pierwsza wersja Maca mini od Apple miała swą premierę już w 2005 roku i wzbudziła sporo kontrowersji. Pierwotnie komputer wyposażony był w napęd optyczny, z którego w kolejnych edycjach zrezygnowano. Plusy Maca Mini to niewielkie wymiary i zastosowanie typowego dla laptopów dysku twardego 2,5" co znacznie ułatwiało możliwość wymiany tradycyjnego dysku HDD na półprzewodnikowy dysk SSD. Naprawiany przez nas, tytułowy Apple Mac mini to wersja Late 2014 A1347. W chwili pisania tego tekstu, w sprzedaży dostępny jest już Mac mini Late 2018 A1993, który swą premierę miał po czterech latach oczekiwania od pojawienia się wcześniejszego modelu.

Do serwisu laptopów Repaired przyjęliśmy wspomniany już wcześniej kompaktowy komputer Mac mini A1347. Klient zwrócił się do nas z prośbą o przeinstalowanie systemu operacyjnego. Problemy, które zgłaszał to wolna praca komputera i problemy z systemem. Awarię systemu operacyjnego potwierdził również nasz serwisant podczas bezpłatnej diagnozy. Przed reinstalacją systemu wykonaliśmy jeszcze test dysku twardego - sprzętowo komputer był sprawny.

Każdorazowo przed przystąpieniem do formatowania dysku i instalacji systemu na nowo wykonujemy test dysku twardego ponieważ błędy dysku mogą powodować awarie systemu, wolne działanie komputera czy zawieszanie systemu.

Po zainstalowaniu na komputerze najnowszej wersji macOS i jego aktualizacji, wykonaliśmy jeszcze końcowe testy po naprawie i sprzęt już na drugi dzień był gotowy do odbioru z serwisu.

W przypadku problemów z działaniem komputera Apple Mac mini zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy i darmowej diagnozy. Serwis Repaired mieści się przy ul. Grójeckiej 132/1A na warszawskiej Ochocie. Jesteśmy także do dyspozycji pod nr tel 507 255 608

serwis apple mac mini a1347

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline