Serwis Laptopów Repaired

Czy serwis kasuje dane podczas naprawy?

nprawa serwis komputerowy warszawaPytanie to pada bardzo często z ust naszych Klientów. Odpowiedź nie jest taka oczywista bo brzmi: To zależy. A zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od rodzaju uszkodzenia laptopa i zakresu dokonywanych napraw.

Już na wstępie uspokoję Państwa, że w każdym przypadku gdy zachodzi potrzeba skasowania zawartości dysku, wcześniej o tym fakcie informujemy i jeśli jest taka możliwość proponujemy zachowanie tychże danych. Tak więc nic nie jest kasowane bez wiedzy i zgody Klienta.

Należy mieć na uwadze, że dysk twardy (HDD) na którym zapisane są dane użytkownika i system operacyjny jest oddzielnym komponentem. W przypadku takich napraw sprzętowych jak wymiana gniazd, klawiatury, matrycy itp. nie ma ryzyka skasowania danych ponieważ dysk nie jest przedmiotem naprawy. Nawet w przypadku uszkodzenia płyty głównej gdy komputer w ogóle się nie włącza to dane na dysku  w dalszym ciągu są bezpieczne. Sama naprawa płyty, wymiana elementów lutowanych bezpośrednio na płycie czy wymiana całej płyty też nie ma wpływu na dysk i znajdujące się na nim dane.

Trochę inaczej sprawa wygląda gdy uszkodzony jest system operacyjny lub sam dysk twardy. Lecz nawet jeśli konieczne jest sformatowanie dysku i reinstalacja systemu operacyjnego informujemy o tym klienta i proponujemy zabezpieczenie danych. W przypadku uszkodzenia dysku sprawdzimy czy dane są możliwe do odzyskania.

Podsumowując, nie ma ryzyka powrotu laptopa z naprawy z "wyczyszczonym" dyskiem. Jednak jeśli Państwo nadal mają obawy co do utraty swoich plików, zawsze można wykonać kopię zapasową na dysku zewnętrznym.

Kopię zapasową zawsze warto zrobić bez względu na to czy oddaje się komputer do serwisu czy nie :)

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline