507 255 608

Serwis Laptopów Repaired

Naprawa laptopa HP 255 G4 - zalana klawiatura

Tytułowy laptop HP 255 G4 został niedawno dostarczony do naszego serwisu po zalaniu klawiatury colą. Po oględzinach sprzętu technik zdiagnozował uszkodzenie elektryczne klawiatury. Przy naciskaniu klawiszy wpisywały się ciągi losowych znaków. Dodatkowo, kleiły się klawisze i przy naciskaniu słychać było charakterystyczne trzaski - efekt występujący po zalaniu słodką cieczą. Mechanizmy nożycowe klawiatury zostają sklejone przez pozostający po odparowaniu wody cukier, co uniemożliwia ich poprawną, bezgłośną i płynną pracę. Po rozłożeniu laptopa okazało się, że płynu było na tyle mało, że ten nie przeciekł na płytę główną, natomiast zacieki pojawiły się na spodzie klawiatury i na blasze mocującej, co można zaobserwować na zdjęciach poniżej. Na szczęście przy zalaniu nie uszkodził się touchpad co zdarza się dość często.

W tym modelu wymiana klawiatury wiąże się z rozłożeniem niemal całego laptopa ponieważ klawiatura montowana jest od spodu obudowy górnej (palmrestu), co znacznie utrudnia jej wymianę. Najpierw należy wymontować inne podzespoły jak płyta główna czy dysk twardy, następnie blachę mocującą klawiaturę, która jest zgrzana z obudową i w końcu samą klawiaturę, która również jest zgrzana z obudową (palmrestem). Taki sposób montażu klawiatury stosowany jest również m.in. w notebookach Lenovo Yoga, Asus, Sony Vaio seria Fit SVF15.

Posiadając doświadczenie w wykonywaniu tego napraw byliśmy w stanie w krótkim czasie wymienić klawiaturę i zwrócić naprawiony laptop właścicielowi. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z przebiegu wymiany uszkodzonego podzespołu.

wymiana zalanej klawiatury w laptopie HP serwis laptopow

Dolna strona płyty głównej i blacha mocująca klawiaturę - tutaj jeszcze brak oznak zalania

 

naprawa laptopow po zalaniu ingerancja cieczy korozja serwis warszawa

Po wyjęciu płyty głównej i zdemontowaniu blachy widać zacieki i korozję na spodzie klawiatury i blasze mocującej.

 

zalany laptop notebook nie działa klei sie klawiatura

Tutaj już tylko sam palmrest po wyjęciu klawiatury z obudowy.

 

uszkodzona klawiatura serwis komputerowy warszawa

Efekt końcowy i zamontowana nowa klawiatura.

 

Jeżeli w Państwa komputerze doszło już do zalania / uszkodzenia klawiatury, bądź innych usterek, zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy i darmowej diagnozy. Serwis Repaired mieści się przy ul. Grójeckiej 132/1A na warszawskiej Ochocie. Jesteśmy także do dyspozycji pod nr tel 507 255 608

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline