507 255 608

Serwis Laptopów Repaired

Naprawa laptopa Lenovo ThinkPad E31-70 - wymiana zawiasów

Całkiem niedawno, przy okazji naprawy Asusa GL753V pisaliśmy, że nie każdy problem z zawiasami oznacza, że doszło do ich uszkodzenia. Jeśli występuje problem z otwieraniem / zamykaniem klapy, najczęściej uszkodzony jest któryś z elementów obudowy, a najpewniej plastikowe tulejki tejże obudowy, do których przykręcony jest zawias. Najczęściej, lecz nie oznacza to, że tak jest zawsze. Dobrym przykładem będzie tu naprawa laptopa Lenovo ThinkPad E31-70, gdzie jeden z zawiasów zwyczajnie pękł.

W opisywanym laptopie Lenovo pękł jeden z zawiasów - prawy. Na pierwszym zdjęciu widać wyraźną szczeliną przy prawym zawiasie. Klapę można otwierać i zamykać bez większych problemów. Za sprawą lewego - sprawnego zawiasu, klapa trzyma nawet wcześniej ustawioną pozycję. Drugie zdjęcie już z zdemontowaną ramką matrycy. Złamany prawy zawias, mocowania w klapie jednak nie zostały naruszone. Klapa do zdjęcia została lekko uniesiona aby pęknięcie było lepiej zauważalne. I tak jak we wspomnianym wcześniej Asusie GL753V, prawym zawiasem biegną anteny wi-fi. Tutaj całe, ale przy użytkowaniu laptopa w tym stanie, z czasem doszłoby do ich przetarcia o ostrą krawędź pękniętego metalowego zawiasu.

Wymiana zawiasów w opisywanym ThinkPadzie E31-70 usunęła problem z otwieraniem klapy i mamy nadzieję, że zapewni długą i bezawaryjną pracę laptopa, bez obaw o uszkodzenie ramki, klapy matrycy i kabli anten wi-fi.

W trakcie naprawy wymieniony został komplet zawiasów. Po złożeniu notebooka i wykonaniu końcowych testów potwierdzających poprawność działania zawiasów, laptop powrócił do właściciela.

Jeśli zauważyłeś, że w Twoim laptopie zawiasy działają z dużym lub ze zbyt słabym oporem, przy otwieraniu lub zamykaniu klapy pojawiły się luzy lub rozchodzi się obudowa w okolicy zawiasów, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy do serwisu laptopów i tabletów Rapaired przy ul. Grójeckiej 132/1A Warszawa Ochota. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod nr tel. 507 255 608

uszkodzony zawias wymiana lenovo thinkpad e31 70

pekniety zawias laptop lenovo e31 70

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline