507 255 608

Serwis Laptopów Repaired

 Naprawa laptopa Lenovo Ideapad 100S-14 - nie ładuje baterii, wymiana gniazda ładowania

Laptop przestał ładować baterię. Co robić? W domowych warunkach niewiele jesteśmy w stanie zweryfikować samodzielnie. Jeśli ewidentnie ładowanie ustaje przy poruszaniu wtyczką zasilacza w gnieździe, możemy spróbować podłączyć drugi zasilacz. Jeśli problemy z przerywaniem ładowania nie ustaną do wymiany będzie gniazdo zasilania w laptopie. Jeżeli zaś laptop całkowicie przestał ładować baterię, przyczyn może być kilka: uszkodzone gniazdo, obwód zasilania na płycie głównej, niesprawna bateria lub zasilacz. Jeśli zależy nam na pewnej diagnozie usterki to najlepiej od razu skierować swe kroki do profesjonalnego serwisu komputerowego. Serwisantowi z dostępem do sprzętu diagnostycznego zweryfikowanie usterki zajmie nie więcej niż 15 minut.

Laptop Lenovo Ideapad 100S-14 w ogóle nie reagował na podłączenie zasilacza. Nie świeciła się dioda sygnalizująca ładowanie, a laptop się nie włączał. Technik zdemontował dolną pokrywę laptopa i w pierwszej kolejności sprawdził gniazdko ładowania. Był to dobry trop ponieważ właśnie gniazdo okazało się uszkodzone. Na skutek użytkowania, oderwał się jeden z pinów. Miejsce widoczne na pierwszym zdjęciu, zaznaczone czerwoną strzałką. Pozostało nam wymontować płytę główną, następnie uszkodzone gniazdo zasilania i na jego miejsce wlutować nowe. Po złożeniu laptopa, oczywiście sprawdziliśmy czy ładowanie odbywa się bez żadnych przeszkód. Sprawdziliśmy też podstawowe funkcje laptopa. W przypadku problemów z zasilaniem/ładowaniem baterii laptopa, udając się do serwisu dobrze jest wziąć ze sobą również ładowarkę. Od razu sprawdzimy i laptop i zasilacz, a po naprawie zweryfikujemy czy bateria jest ładowana również na ładowarce Klienta.

Jeśli zauważyłeś, że Twój laptop nie ładuje baterii lub gniazdo ładowania łączy tylko pod odpowiednim kątem zapraszam na darmową wycenę naprawy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa przy ulicy Grójeckiej 132 (Ochota). Na miejscu nasi technicy zdiagnozują problem i zaproponują najlepsze rozwiązanie.

uszkodzony pin gniazda zasilania w laptopie lenovo ideapad 100s

wymiana gniazdka ladowania lenovo ideapad 100s 14 serwis

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline