slider repaired 3

Wbudowany kalibrator kolorów w laptopie Lenovo

Całkiem niedawno w naszym serwisie mieliśmy przyjemność naprawiać laptop Lenovo W530. Usterka była związana z uszkodzeniem na płycie głównej jednak nie to jest tematem tego wpisu. Mianowicie chodzi o kalibrator kolorów X-Rite w który laptop był wyposażony.

Po otworzeniu klapy matrycy można zauważyć niewielkie oczko z równie niewielką naklejką: "Color By Pantone” umieszczone na górnej obudowie (palmrest) pomiędzy touchpadem, a czytnikiem linii papilarnych. Jest to wbudowany bezpośrednio w stację roboczą kalibrator kolorów wyświetlanych na monitorze. Dzięki niemu użytkownicy mogą precyzyjnie skalibrować i wyprofilować swój wyświetlacz na podstawie różnych temperatur barw i specyfikacji gamma. Profilowanie monitora nie jest trudne i nie wymaga jakiejś specjalistycznej wiedzy. Kalibrator kolorów Pantone współpracuje z systemem operacyjnym laptopa w celu utworzenia profilu monitora, który zapewni wierne odwzorowanie barw. Urządzenie przydatne szczególnie dla grafików, którzy chcą mieć pewność, że obraz na każdym monitorze będzie wyglądał tak samo. Z uwagi na to że z czasem parametry wyświetlacza ulegają zmianie, kalibrację zaleca się wykonywać regularnie jednak nie rzadziej niż co 3 miesiące. Wbudowanie kalibratora bezpośrednio w laptopa eliminuje potrzebę używania zewnętrznych urządzeń peryferyjnych czy programów co jest wygodne - zwłaszcza w podróży. Kalibrator X-Rite był wyposażeniem opcjonalnym co oznacza, że nie wszystkie egzemplarze W530 będą go posiadały.

laptop lenovo w530 serwis warszawa

 

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline