507 255 608

Serwis Laptopów Repaired

Czyszczenie konsoli PS4 z kurzu

Głośna praca i nagrzewanie się konsoli to coś z czym użytkownik Playstation 4 prędzej czy później będzie musiał się zmierzyć. Niezależnie czy jest to PS4, PS4 Pro czy Slim. Wynika to ze specyficznej budowy układu chłodzenia, która sprzyja gromadzeniu się kurzu. Kurz osiada na gęsto rozmieszczonych żeberkach radiatora z czasem całkowicie go zapychając. Uniemożliwia to cyrkulację powietrza i prawidłowe odprowadzanie ciepła z chipsetu. Konsola coraz mocniej się nagrzewa. Wentylator włącza się coraz częściej i pracuje na najwyższych obrotach. Sprawia to, że nasza PS4 zaczyna hałasować i pracować jak odkurzacz. Jeśli zauważyłeś wyżej wymienione objawy w trakcie grania na konsoli, konieczne będzie czyszczenie PS4 z kurzu i wymiana pasty termoprzewodzącej. Dalsze używanie konsoli PS4 z zapchanym układem chłodzenia doprowadzi do przegrzania i uszkodzenia układu graficznego.

PS4 czyszczenie radiatora i wymiana pasty termoprzewodządzej

Czyszczenie PS4 z kurzu dobrze jest zlecić doświadczonemu serwisowi. Ważne jest żeby rozłożyć układ chłodzenia na części pierwsze i dokładnie wyczyścić, a także nałożyć na procesor nową pastę termoprzewodząca dobrej jakości. Tylko tak kompleksowe podejście do czyszczenia da gwarancję, że układ chłodzenia znów będzie działał prawidłowo, a temperatura procesora głównego APU zostanie obniżona. Dmuchanie powietrzem przez obudowę kompletnie nic nie da. Samo czyszczenie bez wymiany pasty również niewiele pomoże. Regularne czyszczenie radiatora i wymiana pasty termoprzewodzącej wpłynie pozytywnie na żywotność konsoli, dodatkowo zapewni bardziej stabilną i cichszą pracę.

W przypadku problemów z głośną pracą wentylatora lub nadmiernym nagrzewaniem się konsoli zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy i darmowej diagnozy. Serwis Laptopów Repaired mieści się przy ul. Grójeckiej 132/1A Warszawa Ochota. Jesteśmy także do dyspozycji pod nr tel 507 255 608

zakurzona brudna konsola ps4 czyszczenie

konsola ps4 przegrzewa sie nagrzewa naprawa

wymiana pasty na procesorze ps4 playstation

czyszczenie z kurzu ps4 serwis warszawa

czyszczenie playstation 4 ochota

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline