• serwis laptopów repaired
  • darmowa wycena usterki
  • naprawy bga
  • odzyskiwanie danych
  • zgłoszenie naprawy
  • sprzedaż zasilaczy

kliknij i zadzwon telefon 226621055 - Serwis Laptopow Repaired

Wymiana matryc LCD w laptopach

Wystarczy chwila nieuwagi, mały upadek. Może to być też zamknięcie wyświetlacza laptopa z pozostawionym na klawiaturze choćby drobnym przedmiotem typu długopis, kluczyki. W ten właśnie sposób dochodzi bardzo często do uszkodzenia matrycy LCD.

Jest to w zasadzie podstawowy element, poprzez który komputer komunikuje się z nami, na którym wyświetla wszelkie wyniki swej pracy. Jest on jednocześnie bardzo delikatny i narażony na uszkodzenie. Matryca wykonana jest w głównej mierze z warstw szkła, pomiędzy którymi znajduje się ciekły kryształ. Wystarczy mocniejsze naprężenie bądź uderzenie i szkło pęka, w wyniku czego wylewa się ciekły kryształ. Objawia się to w sposób przedstawiony na poniższych zdjęciach:

wymiana matryc LCDzbita matryca LCD wymiana

Poza uszkodzeniami mechanicznymi, może także dojść do uszkodzenia o charakterze elektrycznym. Matryca LCD to nie tylko szkło, to także skomplikowany układ elektroniczny sterujący zapalaniem i gaszeniem pikseli, połączony z częścią szklaną za pomocą delikatnych tasiemek.

Jak każdy układ elektroniczny, tak i ten może ulec uszkodzeniu. Objawia się to poprzez niewłaściwe wyświetlanie kolorów, pasy, biały bądź czarny ekran, itd.

laptopy grojecka serwis lcd matryca bialyuszkodzona matryca naprawa serwis

Jeśli jesteście Państwo w sytuacji kiedy w Waszym komputerze uszkodzeniu uległa matryca LCD, zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Grójeckiej 132/1A w Warszawie. Szybko i sprawnie wymienimy uszkodzoną matrycę na nową, o identycznych parametrach (rozdzielczość, jasność). Gwarantujemy najwyższą jakość zarówno części jak i usług.

 

Odradzamy samodzielne próby wymiany matrycy. Z łatwością możecie Państwo uszkodzić plastikowe elementy obudowy i ramki wokół matrycy, a dalej - co gorsza zawiasy, tasiemkę LVDS, kamerę. Ponadto, uczulamy, że układ zasilania świetlówki CCFL służącej do podświetlania matrycy, generuje napięcie rzędu 800-900V - nie trzeba dodawać, że jest ono niebezpieczne.

 

Nasi technicy posiadają wieloletnie doświadczenie w wymianie matryc. Bez trudu potrafią poradzić sobie z demontażem obudów matrycy w każdym notebooku (w oparciu o własne doświadczenie oraz na bazie dokumentacji technicznej producentów).

 

 

e-max.it: your social media marketing partner

adres i telefon do serwisu laptopow repaired