Serwis Laptopów Repaired

Serwis laptopów Fujitsu Warszawa

Japońska korporacja Fujitsu jest specjalistą w dziedzinie produkcji półprzewodników i komputerów. Od roku 1999 w kooperacji z firmą Siemens utworzono w Europie spółkę produkującą komputery pod marką Fujitsu-Siemens. W roku 2008 Fujitsu przejęło wszystkie udziały, a od 2009 roku sprzęt produkowany jest ponownie pod marką Fujitsu.serwis fujitsu siemens warszawa

Firma oprócz komputerów PC, produkuje także serwery, superkomputery i sprzęt telekomunikacyjny. Do 2009 roku produkowała również dyski twarde, jednakże dział dysków został przejęty przez Toshibę, a ostatnie 20% udziałów Toshiba przejęła z końcem 2010 roku.

Fujitsu Siemens, a obecnie Fujitsu produkuje kilka linii notebooków dostosowanych do specyficznych potrzeb odbiorców. Fujitsu posiadało w swej ofercie zarówno popularne modele dla użytkownika domowego - Amilo, aspirujące do bycia biznesowymi, "biurowe" Amilo Pro, biznesowe Lifebook i profesjonalne stacje robocze Celsius. Obecnie notebooki Fujitsu noszą nazwę Lifebook. Fujitsu produkuje także komputery stacjonarne szeroko wykorzystywane jako narzędzia pracy w urzędach, biurach i niezliczonej ilości instytucjach.

 

Amilo

Komputery z tej popularnej linii stanowią idealny kompromis między ceną a wydajnością. Być może design jest bardzo prosty i nie porywa finezją, jednak dzięki temu nie przepłacamy za wydajność. Standardowe, przeciętne matryce LCD docenimy w wypadku ich uszkodzenia - nie będziemy narażeni na zbytni drenaż portfela, który w przypadku podobnej usterki w MacBooku czy Sony Vaio jest raczej normą. Jeśli potrzebujemy standardowego komputera do pracy i zabawy, jest to dobry wybór. W linii Amilo występują laptopy wyposażone w układy graficzne nVidia oraz ATI (AMD), które to są częstym powodem usterek, szczególnie w przypadku komputerów intensywnie eksploatowanych (gry) i nie czyszczonych regularnie. Przez nasz serwis przeszło wiele różnych modeli, między innymi Amilo Pi 2530, Pi 2550, Pa 2548, Amilo Pro V 3515, Pro V 3505, Pi 3450. Obecnie zastąpiona przez niższe modele Lifebook.

 

Lifebook

fujitsu siemens naprawa warszawaKomputery do zastosowań profesjonalnych i biznesowych. Dawniej w ten sposób oznaczane były komputery lekkie, wydajne, długo pracujące na baterii, wyposażone w szereg funkcji bezpieczeństwa, niezbędnych w zastosowaniach profesjonalnych.

Obecnie nazwa Lifebook określa notebooki tego producenta i dopiero po numerze modelu można wywnioskować, o jaką kategorię komputera chodzi.

Wyższe, biznesowe modele ultrabooków Fujitsu Lifebook to odpowiednik dawnych Lifebooków - są szybkie, bezpieczne,długo pracują na baterii. Dla zapewnienia bezpieczeństwa używane są czytniki linii papilarnych, w nowszych modelach również czytniki naczyń krwionośnych dłoni. Fujitsu wyposażyło biznesowe Lifebooki w funkcję szyfrowania całego dysku twardego i oczywiście moduł TPM, co zapewnia bezpieczeństwo wrażliwych danych.

Niższe modele, które odpowiadają dawnym Amilo, nie są dziś tak toporne jak ich pierwowzory. Choć skromne, to jednak atrakcyjne dla oka i w dalszym ciągu reprezentują odpowiedni stosunek ceny do wydajności, z którego od lat słyną.

Warto zapoznać się ze specyfikacją nowszych modeli, takich jak choćby Lifebook A556, E554, S935, E744, czy wysoki model Lifebook T935, aby przekonać się, że obecna linia Lifebook czerpie z doświadczeń firmy w produkcji modeli takich jak Lifebook T4410, M2010, P8110, N532 czy seria UH (np. UH552), a także wymienione w poprzednim akapicie Amilo i Amilo Pro i tworzy na tej bazie całą gamę laptopów dostosowanych do potrzeb najróżniejszych użytkowników i nadążających za modnym designem.

 

Komputery stacjonarne PC Fujitsu (Esprimo, Celsius)

naprawa komputerow pc esprimo warszawaSą to maszyny na równi popularne i bezawaryjne, co konkurencyjne modele Dell-a, posiadają znakomitą konstrukcję mechaniczną, jak i elektryczną, ułatwiającą serwisowanie i wymiany modułowe w miejscu pracy komputera w okresie gwarancji. Popularność tego typu urządzeń i dostępność w kanałach poleasingowych sprawia, że nie można narzekać na brak części zamiennych. Chcąc korzystać z komputera do zastosowań biurowych, przeglądania internetu, edycji tekstu i arkuszy kalkulacyjnych, warto zainteresować się tego typu "wołem roboczym", który został stworzony, aby działać przez lata. Dzięki swojej trwałości i niezawodności, w połączeniu z energooszczędnym, słabszym procesorem, komputery Esprimo nierzadko wykorzystywane są jako serwery w niewielkich firmach.

 

 

Naprawa Fujitsu


Pomimo wcześniej wspominanej niezawodności i prostoty niektórych modeli, usterki dotykają także komputery Fujitsu. Uszkodzenia mechaniczne, elektryczne, rozbite matryce, uszkodzone dyski twarde, czy zwarcie na płycie to typowe usterki dla każdego producenta sprzętu. Fujitsu nierzadko cierpi z powodu uszkodzonego gniazda ładowania, a zaniedbanie okresowej konserwacji układu chłodzenia może doprowadzić do brzemiennego w skutki przegrzania układu graficznego.

 

Przykładowe usługi oferowane przez serwis laptopów Repaired:

Jeżeli Państwa laptop, bądź komputer stacjonarny Fujitsu / Fujitsu Siemens nie pracuje poprawnie, nie uruchamia się, bądź doznał jakiejkolwiek innej usterki, zachęcamy do kontaktu pod nr telefonu 507 255 608 i wizytę w naszym Serwisie, pod adresem 02-390 Warszawa, ul. Grójecka 132/1A. Popularność laptopów Fujitsu sprawia, że mamy duże doświadczenie w ich naprawie. Postaramy się znaleźć rozwiązanie problemu, indywidualnie podchodząc do naprawy każdej usterki.

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline