• serwis laptopów repaired
  • darmowa wycena usterki
  • naprawy bga
  • odzyskiwanie danych
  • zgłoszenie naprawy
  • sprzedaż zasilaczy

kliknij i zadzwon telefon 226621055 - Serwis Laptopow Repaired

Naprawa laptopa po zalaniu

Zalanie laptopa cieczą może sie przydażyć każdemu z nas. Co wtedy robić? Ponieważ Każda ciecz na bazie wody (a takimi najczęściej zalewamy laptopa) przewodzą prąd, pierwszą i podstawową czynnością jaką powinno się wykonać jest odcięcie dopływu prądu poprzez wyjęcie baterii i odpięcie zasilacza. Następnie aby zminimalizować kontakt cieczy z płytą główną laptopa układamy go w ten sposób aby jak najmniejsza ilość cieczy dostała się do wnętrza obudowy. Jeżli laptop został zalany od strony klawiatury odchyl matrycę laptopa maksymalnie do tyłu i połóż laptopa klawiaturą do dołu. Jeśli zalana została spodnia częśc laptopa otwórz skrzydło matrycy  i pozostaw laptopa w normalnej pozycji pracy. Po wypłynięciu całej cieczy z obudowy wytrzyj dokładnie obudowe laptopa na ile to możliwe i natychmiast zgłoś się do serwisu!

Zastosowanie się do tych wskazówek znacznie podnosi możliwość przywrócenia pełnej sprawności sprzętu. Proszę pamiętać, że w tym przypadku czas w jakim laptop zostanie dostarczony do serwisu odgrywa kluczową rolę. 95% laptopów dostarczonych do serwisu bezpośrednio po zalaniu jest do uratowania.

Pod żadnym pozorem nie próbuj włączać laptopa! Może się wydawać że laptop jest już suchy, ale na płycie głównej będzie nadal znajdowała się ciecz. Włączenie laptopa w takim stanie może spowodować zwarcie na płycie głównej i jej uszkodzenie.

naprawa zalanego laptopa

Z doświadczenia wiemy że suszenie laptopa na własną rękę przynosi bardzo słabe rezultaty. Do naszego serwisu często trafiają komputery ze stopioną klawiaturą lub obudową po suszeniu laptopa suszarką lub innym domowym sprzętem.
Samo wysuszenie laptopa jednak nie usunie problemu. Znajdujące się w cieczach związki oraz ciała stałe pozostawiają na płycie zanieczyszczenia które również mogą przewodzić prąd oraz przyczyniają się do powstawania pleśni. Natomiast niedokładne wysuszenie płyty głównej może nie tylko spowodować zwarcie ale również przyczynić się do powstawania korozji. Jest to proces postępujący i nawet po dłuższym odstępie czasu korozja może spowodować poważne uszkodzenia płyty głównej.


W naszym serwisie posiadamy specjalne przystosowane do takich celów płyny czyszczące oraz profesjonalne myjki ultradźwiękowe.
Bez trudu wyczyścimy Twojego laptopa po każdytm zalaniu i przywrócimy go do życia.

e-max.it: your social media marketing partner

adres i telefon do serwisu laptopow repaired