slider repaired 3

Silikonowa nakładka na klawiaturę - czy warto?

Klawiatura laptopa jest ważną częścią urządzenia przy pomocy, której możemy komunikować się z komputerem i wprowadzać dane. W przypadku uszkodzenia w/w komponentu praca na komputerze może być utrudniona lub całkiem niemożliwa. Co prawda można korzystać z klawiatury ekranowej ale na dłuższą metę jest to uciążliwe i raczej jest to rozwiązanie awaryjne niż substytut tradycyjnej klawiatury. Dlatego też warto zadbać o swoją klawiaturę. Stopniowe zużycie klawiatury jest nieuniknione ale możemy przedłużyć jej żywotność zapobiegając zabrudzeniom czy zalaniom, a pomoże nam w tym silikonowa nakładka na klawiaturę.

serwis wymiana klawiaturysilikonowa nakladka na klawiature laptopa sony vaio

uszkodzona zalana klawiaura laptopa

 

Gadżet mało popularny wśród użytkowników laptopów, a zastosowanie takiej nakładki z pewnością nie raz uchroniłoby klawiaturę komputera przed jej uszkodzeniem. Silikonowa nakładka zabezpieczy Twoją klawiaturę, podczas codziennej eksploatacji laptopa, nie tylko uchroni ją przed kurzem, tłustymi plamami czy zachlapaniem ale także zabezpieczy klawiaturę przed zwykłym wytarciem. Dodatkową zaletą może być wyciszenie klawiatury podczas pisania.

W przypadku zabrudzenia nakładki wystarczy umyć ją pod bieżącą wodą.

Stosowanie ochronnej nakładki szczególnie zalecane jest gdy notebook użytkowany jest w trudnych warunkach np.: na zewnątrz, w gastronomii, w warsztatach itd.

 

Na rynku dostępna jest szeroka oferta nakładek do laptopów Apple np. modele MacBook Pro 13, 15, 17 cali, MacBook Air 13 cali. W swojej ofercie osłony silikonowe posiadało także Sony Vaio np. seria SVE14

O czym należy pamiętać kupując silikonową nakładkę na klawiaturę? Przede wszystkim musi pasować fizycznie do naszej klawiatury czyli należy zwrócić uwagę do jakiego modelu laptopa dedykowana jest dana nakładka. Ale wybór modelu to nie wszystko. W jednym modelu laptopa producent może montować klawiatury o różnym układzie klawiszy. np. US, UK lub klawiatury wyspowe albo tradycyjne. W przypadku klawiatur tradycyjnych możemy zastosować jedynie nakładki w postaci silikonowej maty. Użytkowanie tak zabezpieczonej klawiatury może nie jest tak wygodne jak w przypadku klawiatur wyspowych ale mata również spełnia swoją rolę.mata ochronna na klawiature komputera

Kolor kupowanej nakładki to już sprawa drugorzędna ale jest w czym wybierać. Nakładki mogą być w jednym kolorze lub w kilku, z naniesioną grafiką lub po prostu bezbarwne. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Jeżeli pomimo używania wyżej opisanych nakładek ochronnych, klawiatura w Twoim laptopie ulegnie uszkodzeniu, czy to mechanicznemu jak uszkodzenie mocowania/zaczepu pojedynczego klawisza jak również elektrycznemu gdy np. przestanie działać cały rząd klawiszy, zachęcamy do kontaktu pod nr telefonu (22) 662 10 55 i wizytę w naszym serwisie, pod adresem 02-390 Warszawa, ul. Grójecka 132/1AJako profesjonalny serwis znajdziemy rozwiązanie problemu, indywidualnie podchodząc do naprawy każdej usterki.

 

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline