slider repaired 3

Naprawa tabletu Samsung SM-P600 - wymiana baterii

W ciągu ostatnich kilku lat rynek tabletów szybko rósł w siłę, co chwilę serwując nowe modele z nowymi technologiami i lepszymi parametrami. Nikogo chyba nie dziwi ich popularność, tablety łączą zalety smartfonów i laptopów czyli mobilność smartfona i funkcjonalność laptopa. Obecnie w wielu gospodarstwach domowych jest przynajmniej jeden tablet. W naszym serwisie naprawiamy tablety praktycznie codziennie.

Jest to sprzęt do zastosowań mobilnych dlatego też często ulega uszkodzeniom mechanicznym: potłuczone matryce, rozbite szybki (digitizery), luźne gniazda usb, uszkodzone przyciski czy włącznik. W starszych tabletach, zwłaszcza mocno eksploatowanych dochodzą jeszcze problemy z baterią. Z czasem bateria traci swoją pojemność, tablet pracuje coraz krócej i coraz częściej wymaga ładowania. Jest to proces naturalny i nieunikniony. Należy liczyć się z tym, że niezależnie jak dobrze będziemy traktowali nasz tablet czy laptop, prędzej czy później będzie wymagał konserwacji.

Tytułowy tablet Samsung Galaxy Note 10.1 2014 został dostarczony do naszego serwisu ze względu na krótki czas pracy na baterii. Opis usterki przedstawiony przez Klienta od razu wskazywał na zużytą baterię co też potwierdził technik podczas kilkunastominutowej diagnozy. Mianowicie, tablet bardzo szybko ładował się do 100% pojemności baterii i tak samo szybko się rozładowywał. W ostatnich dniach przed dostarczeniem tabletu do serwisu, zdarzało się że tablet samoczynnie wyłączał się nawet przy poziomie naładowani baterii rzędu 80%. Klient wspomniał też, że podczas kilkuletniej eksploatacji tabletu nigdy nie miał z nim żadnych problemów. Wszystko wskazywało na naturalne zużycie się ogniw baterii - w końcu tablet liczył już sobie ponad cztery lata.

Naprawa polegała na wymianie baterii na nową. Zamontowaliśmy oryginalną baterię Samsung i po przeprowadzeniu testów jakościowych tablet wrócił do właściciela. Czas pracy tabletu na baterii powrócił do deklarowanych przez producenta i urządzenie znów nazwać można mobilnym. Na wykonaną naprawę wystawiliśmy pisemną gwarancję.

 

wymiana baterii tablet samsung sm p600 serwis

 

Wiele starszych tabletów wymaga drobnych napraw: wgrania na nowo systemu Windows lub Android, wymiany gniazda ładowania, baterii bądź naprawy przycisku włączania. Podejmujemy się również bardziej skomplikowanych napraw jak: naprawy płyt głównych w tabletach (naprawa ładowania baterii, naprawa obwodu podświetlenia, naprawa nie włączającego się tabletu) czy naprawy po zalaniu. W przypadku awarii ulubionego sprzętu zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy już w 15 minut. Serwis tabletów Repaired ul Grójecka 132/1A Warszawa, Ochota tel 22 662 10 55

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline