slider repaired 3

Serwis tabletu Lenovo Yoga 2-1050L po upadku

Tablet Lenovo Yoga 2-1050L to druga generacja bardzo udanego i popularnego tabletu Lenovo Yoga 10 B8000. Rozkładana, innowacyjna stopka i czas pracy baterii nawet do kilkunastu godzin z miejsca podbiły serca użytkowników Lenovo Yoga pierwszej generacji. W kolejnej odsłonie, względem poprzednika zwiększono rozdzielczość ekranu do 1920x1200 pikseli, pamięć RAM, a także  nieznacznie pojemność baterii. Nie dziwi więc jego równie wielka popularność.

Tytułowy tablet został dostarczony do serwisu Repaired z usterką: nie można włączyć tabletu. Uszkodzenie nastąpiło na skutek upuszczenia tabletu na podłogę. Zwykle przy upadku uszkodzeniu ulega wyświetlacz lub rozbija się ekran dotykowy. W tym przypadku z zewnątrz nie było żadnych uszkodzeń. Obudowa była w nienaruszonym stanie. Tablet jednak ani nie ładował baterii ani się nie włączał. Należy pamiętać, że przy upadku uszkodzić może się również płyta główna, taśmy, zawias i inne podzespoły wewnątrz tabletu. Takie uszkodzenia nie będą widoczne z zewnątrz.

Tablet od razu został przekazany jednemu z techników do zdiagnozowania usterki. Po zdemontowaniu tylnej pokrywy, serwisant zauważył oderwane z płyty głównej złącze baterii. Na skutek wstrząsu przy upadku gniazdo zostało wyrwane z płyty głównej i zostało we wtyku, na taśmie baterii. Na szczęście pola lutownicze pod gniazdem pozostały nienaruszone. Gdyby gniazdo zostało wyrwane razem z polami, jego ponowny montaż byłby utrudniony lub nawet niemożliwy. Obecnie w elektronice stosuje się spoiwa z cyny bezołowiowej, są one podatne na uszkodzenia mechaniczne. Cyna bezołowiowa ma tendencje do pękania i kruszenia się. Dodawanie ołowiu do spoiwa lutowniczego miało na celu zwiększenie jego wytrzymałości i elastyczności, zapobiegało to tworzeniu się tzw. zimnych lutów.

Po wlutowaniu nowego złącza baterii i dokonaniu końcowych testów po naprawie, tablet został zwrócony właścicielowi. Na naprawę została wystawiona pisemna gwarancja.

naprawa tabletu lenovo tasma warszawa

 

serwis lenovo yoga tablet 2 1050L

Taśma baterii z wyrwanym z płyty złączem

 

wyrwane zlacze na plycie tablet lenovo yoga 2 1050L

Puste miejsce po złączu, pola lutownicze nieuszkodzone.

 

W serwisie laptopów i tabletów Repaired zajmujemy się naprawą tabletów wszystkich producentów - naprawy systemowe, wymiana digitizerów, matryc, przycisków, gniazd usb, a także naprawy płyt głównych. Zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy już w 15 minut, ul Grójecka 132/1A Warszawa, Ochota tel 22 662 10 55

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline