slider repaired 3

Reinstalacja systemu operacyjnego Windows - Tablet Asus T100H

System operacyjny Windows zadomowił się już w tabletach na dobre. Obecnie tablety nie kojarzą się już tylko z Androidem. I choć producenci wciąż chętnie umieszczają system Android w swoich tabletach to ilość modeli z Windowsem na pokładzie rośnie. Szczególnie jest to widoczne w urządzeniach typu 2 in 1 - tabletach, które po podłączeniu dedykowanej klawiatury mają też pełnić rolę laptopa.

Przy zakupie tabletu warto zwrócić uwagę na ilość pamięci oferowanej przez producentów w konkretnych modelach. Na rynku dostępne są modele tabletów z pamięcią 32GB, to nie wiele dla tabletu pracującego pod systemem Windows. W krótkim czasie zacznie brakować pamięci w urządzeniu, tablet spowolni, zacznie się zawieszać lub nawet przestanie uruchamiać się system. Z powodu braku wolnej przestrzeni tablet nie będzie w stanie pobrać i zainstalować aktualizacji systemowych. Jedynym rozwiązaniem jest format systemu, jest to jednak tylko rozwiązanie doraźne, ponieważ problem i tak powróci. Przykładem modelu obarczonego opisywanym problemem jest laptop HP Stream (tak naprawdę jest to tablet zamknięty w obudowie laptopa) i niektóre modele Lenovo, Prestigio, Kiano (model Intelect) czy Lark. 

Zaimplementowanie systemu Windows w tabletach sprawiło, że ich użytkownicy zaczęli się borykać z typowymi dla tego systemu problemami jak uszkodzenia systemu, wirusy, problemy ze sterownikami, czy awarie systemu po automatycznych aktualizacjach.

Przykładem takiego tabletu jest Asus T100H, który trafił do serwisu Repaired z usterką: nie uruchamia się system Windows. Tablet włączał się do momentu, aż na ekranie wyświetliło się niebieskie tło i kręcące się kółeczko. Na tym etapie się zawieszał, możliwe było tylko wyłączenie urządzenia poprzez przytrzymaniu przycisku włączania. Inne możliwe objawy uszkodzenia systemu Windows w tabletach z jakimi się spotkaliśmy to zawieszanie się systemu na logo producenta, niebieski ekran (blue screen) z błędem, tablet włącza się od razu do recovery, lecz próba naprawy nic daje, nie można się zalogować do swojego profilu, tablet nie przyjmuje hasła użytkownika lub po zalogowaniu pojawia się czarny ekran z kursorem - nie wyświetla się pulpit.

Często w takich przypadkach konieczny jest format i reinstalacja systemu operacyjnego. Tak też było z wspomnianym wcześniej Asusem T100H. System został zainstalowany na nowo, wgraliśmy też sterowniki i zachowaliśmy pliki zapisane w pamięci tabletu. Po końcowych testach tablet został zwrócony właścicielowi.

nie startuje windows w tablecie nie wlacza sie

 

Na zdjęciu powyżej widoczny tablet Asus T100H już po naprawie. Poniżej zdjęcie tabletu Lenovo Yoga 8 B6000 z Androidem również z niewłączającym się systemem - tablet zawiesza się na logo Lenovo. Tutaj również jest konieczne wgranie softu na nowo.

 

tablet lenovo yoga 8 zawiesza sie na logo

 

W serwisie laptopów i tabletów Repaired zajmujemy się naprawą tabletów wszystkich producentów - naprawy systemowe, wymiana digitizerów, matryc, przycisków, gniazd usb, a także naprawy płyt głównych. Zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy już w 15 minut, ul Grójecka 132/1A Warszawa, Ochota tel 22 662 10 55

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline