slider repaired 3

Wymiana dolnej obudowy w laptopie HP g6-2000

Połamana obudowa i wyłamane zawiasy to kolejna usterka z którą spotykamy się bardzo często przy naprawie laptopów. Przyczyną takich uszkodzeń mogą być zatarte zawiasy, uszkodzenia mechaniczne (upadek laptopa, otworzenie klapy poza normalny zasięg zawiasów) ale też normalna eksploatacja laptopa.

Warto monitorować czy obudowa w okolicach zawiasów nie wygina się lub nie rozchodzi przy otwieraniu klapy, a także sprawdzić co jakiś czas stan śrubek w dolne obudowie, które to potrafią się same wykręcić. Gdy zawias zacznie już ruszać się w obudowie, jest tylko kwestią czasu, aż ta się połamie.

Laptop HP g6-2000 został dostarczony do serwisu Repaired w sobotę i od razu został przekazany jednemu z techników w celu oceny uszkodzeń. Podczas otwierania klapy matrycy, w okolicy lewego zawiasu rozchodziła się obudowa - jej górna i dolna część. Prawy zawias pracował poprawnie. Po rozkręceniu laptopa okazało się, że wyłamane są słupki montażowe w dolnej obudowie. Zawiasy były sprawne, nie stawiały nadmiernego oporu. Sprawna była również górna obudowa (palmrest).

Na poniższym zdjęciu widać, połamaną dolną obudowę laptopa oraz śrubki, które razem z wyłamanymi metalowymi tulejkami zostały na zawiasie.

Po diagnozie i akceptacji kosztorysu przez Klientkę, przyjęliśmy sprzęt do naprawy i złożyliśmy zamówienie na części. Naprawiony i przetestowany sprzęt już w środę został odebrany z naprawy.

Jeśli w Twoim laptopie występują problemy z otwieraniem lub zamykaniem klapy matrycy, obudowa jest połamana, zawiasy pracują z dużym oporem lub może pękł któryś z zawiasów, zapraszamy na bezpłatną diagnozę usterki w 15 minut. Serwis laptopów Repaired, ul Grójecka 132 Warszawa Ochota, tel 22 662 10 55. U nas diagnoza jest zawsze darmowa.

 

naprawa hp g6 2000 polamana obudowa serwis laptopow

Laptop w trakcie wymiany dolnej obudowy, wyłamane plastikowe tulejki

 

wymiana obudowy w laptopie hp g6 2000 serwis warszawa

Laptop po naprawie, bez problemu można otworzyć klapę, a obudowa pozostaje na swoim miejscu

 

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline