slider repaired 3

 Programowanie BIOSu w Microsoft Surface Laptop 4 13,5" 1951 - hasło na BIOSie

Ustawiając hasło na BIOSie zabezpieczamy się przed nieautoryzowanym dostępem osób trzecich do naszego komputera. Bez uprzedniego podania hasła nie można zmienić konfiguracji komputera. Zaczynając od zmiany daty i godziny, przez opcje bootowania systemu i na funkcjach zabezpieczeń kończąc. Nieuprawniona osoba nie będzie w stanie np. zainstalować systemu operacyjnego, zmienić hasła przy włączaniu czy hasła na dysku. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie komputera. Na tyle dobre, że nie można zresetować takiego hasła jeśli go zapomnimy. Pamięć bywa jednak ulotna. Czy jeśli zapomnimy hasła, a wcześniej nigdzie go nie zapisaliśmy to oznacza, że laptop jest do wyrzucenia? Co zrobić jeśli nie znamy hasła do BIOSu?

Naprawa Surface Laptop 4 w Repaired Serwis Laptopów Warszawa

Z takim problemem zgłosił się do nas użytkownik Surface Laptop 4 1951. Nie był w stanie przypomnieć sobie hasła. Uprzedził, że przed wizytą w naszym serwisie odwiedził dwa inne serwisy, w których jednak nie otrzymał pomocy. Programowanie BIOS / UEFI to jedna z usług oferowanych w Repaired Serwis Laptopów. W toku naprawy, wymontowaliśmy płytę główną i wylutowaliśmy układ scalony z oprogramowaniem BIOS. Przy pomocy specjalistycznego programatora zaprogramowaliśmy układ pamięci na nowo. Wymaga to odpowiedniej wiedzy bowiem wsad BIOSu trzeba skonfigurować pod konkretny komputer. Dane komputera, m.in. ME Region, numer seryjny urządzenia, klucz licencyjne do systemu operacyjnego Windows, nazwę modelu laptopa, adres karty sieciowej należy przenieść ze starego BIOSu pod odpowiednie adresy pamięci. Dopiero tak przygotowany wsad można wgrać do kości pamięci, a układ wlutować na płytę główną. W rzeczywistości cała operacja jest bardziej skomplikowana, a naprawę opisaliśmy w dużym uproszczeniu. Jeśli temat Cię zaciekawił zapraszamy do przeczytania naszego wcześniejszego wpisu pt: Naprawa BIOS / UEFI gdzie zagadnienie jest opisane bardziej szczegółowo.

Jeżeli posiadasz laptop z założonym hasłem na BIOSie, którego nie pamiętasz lub po aktualizacji BIOSu pojawiły się problemy w funkcjonowaniu komputera jak: niewłączanie się, wolna praca laptopa, zawieszanie na logo, głośna praca wentylatora zapraszamy na darmową diagnozę do Repaired Serwis Laptopów w Warszawie, przy ul. Grójeckiej 132. Już w 15 minut zdiagnozujemy usterkę, a także określimy czas i koszt naprawy.

naprawa surface laptop 4 1951 serwis warszawa

usuwanie odblokwanie hasla na biosie microsoft surface

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline