slider repaired 3

Surface Book - spuchnięta bateria klawiatury

W ostatnim naszym wpisie omówiliśmy przypadek Surface Booka ze spuchniętą baterią i jej wymiany. Powiedziało się A, trzeba więc powiedzieć B. Kontynuujemy więc wątek spuchniętych baterii w Surface Bookach od Microsoftu. Surface Book to urządzenie dwa w jednym czyli w zależności od potrzeb może być laptopem lub tabletem. Składa się z dwóch modułów - modułu tabletu i odłączanej klawiatury. Nie jest to tylko klawiatura, a raczej stacja dokująca. W odłączanej części znajduje się m.in. klawiatura, touchpad, dodatkowa grafika, złącze usb i bateria. Bateria, która niestety również ma tendencje do puchnięcia. Nie jest to nagminne jednak mieliśmy już egzemplarz Surface Booka w naprawie, gdzie spuchnięte były obie baterie - zarówna ta w tablecie jak i w klawiaturze. Tak więc tematem dzisiejszego wpisu jest: Wymiana baterii klawiatury w laptopie Surface Book.

Wymiana baterii klawiatury Surface Book w Rapaired Serwis Laptopów

Jak to zwykle z puchnącymi bateriami była, właściciel laptopa nie wie, że coś złęgo dzieje się z baterią, dopóki ta nie zacznie rozpychać obudowy. Często w parze przestaje działać też touchpad gdy wypycha go z obudowy, zwiększająca swe rozmiary bateria. Problem ten w Surface Booku jednak nie występuje, tutaj bateria nie jest umieszczona bezpośrednio pod touchpadem. Klient zaalarmowany powiększającymi się gabarytami laptopa zgłosił się z nim do naszego serwisu Repaired w Warszawie. Na miejscu wykonaliśmy darmowe oględziny sprzętu i wycenę naprawy. Klient zostawia swojego Surface'a w serwisie. My wystawiamy pokwitowanie przyjęcia sprzętu do naprawy. Informujemy jeszcze, że zakończenie naprawy potwierdzimy telefonicznie i zabieramy się za naprawę.

W Surface Booku, jak w każdym - jak dotąd - sprzęcie firmowanym logiem Microsoftu nie uświadczymy śrubek, za pomocą których skręcana jest obudowa. Tradycyjnie już, jest ona klejona. Dla wprawionego serwisanta demontaż i ponowny montaż urządzenia nie jest wielkim wyzwaniem. Wydłuża to jednak czas potrzebny na wykonanie naprawy. Taka budowa laptopów i tabletów serii Surface, znacznie utrudnia jednak wykonanie naprawy domorosłym majsterkowiczom, chcącym zrobić to własnym sumptem, a nieposiadającym odpowiedniego doświadczenia i narzędzi.

Wymieniamy więc baterię na nową, sklejamy obudowę i testujemy po naprawie podstawowe funkcje laptopa. Wszystko działa jak należy i sprzęt jest już gotowy do odbioru z serwisu.

Jeśli w swoim laptopie Surface Book zauważyłeś, któryś z opisanych powyżej objawów puchnącej baterii, zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa na darmową diagnozę usterki i wycenę naprawy. Tak uszkodzona bateria może doprowadzić do awarii innych komponentów laptopa. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do samozapłonu baterii.

spuchnieta uszkodzona bateria surface book

wymiana baterii surface book warszawa

 

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline