slider repaired 3

Naprawa laptopa MSI GT70 - nie ładuje

Przyczyn braku ładowania baterii w laptopie może być wiele. Najczęściej jest to uszkodzone gniazdo zasilania laptopa ale równie dobrze, uszkodzona może być płyta główna, bateria czy zasilacz. Przy problemach z ładowaniem czy włączaniem laptopa najlepiej udać się do profesjonalnego serwisu komputerowego celem zweryfikowania usterki i ewentualnej naprawy. Należy pamiętać, żeby zabrać ze sobą baterię, a także zasilacz do laptopa. Bardzo często w parze z uszkodzonym gniazdem ładowania idzie uszkodzony zasilacz, a konkretnie wtyk zasilacza. Wynika to z tego że gdy gniazdo przestaje łączyć, użytkownik laptopa zaczyna poruszać wtykiem szukając pozycji, aż gniazdo zacznie działać co doprowadza do wyrobienia się również wtyku zasilacza. W opisywanej naprawie laptopa MSI GT70 konieczna była jedynie wymiana gniazda zasilania aby laptop znów działał jak dawniej.

Tytułowy laptop MSI GT70 dostarczony został do Repaired Serwis Laptopów z usterką: nie ładuje, nie włącza się. Laptop od razu został przekazany jednemu z techników do diagnozy i wyceny naprawy. Uszkodzone okazało się gniazdo ładowania, wypalenie się jedngo z pinów gniazda spowodowało przerwę w obwodzie i brak ładowania baterii. Gniazdo nie nosiło żadnych śladów uszkodzeń mechanicznych. Nie było pęknięte czy połamane, a pin w  środku gniazda nie był uszkodzony co często zdarza się na skutek wieloletniej eksploatacji. Przy okazji diagnozy usterki, potwierdziliśmy też poprawną pracę ładowarki. 

Używanie laptopa z gniazdem ładowania, które nie łączy może powodować nadmierne nagrzewanie się tego gniazda, a co za tym idzie uszkodzenie obudowy, wypalenie laminatu i trwałe uszkodzenie płyty głównej. Nie należy zatem bagatelizować problemu i nie czekać z naprawą na ostatnią chwilę gdy laptop przestanie się już włączać.

Dla doświadczonego technika wymiana gniazda ładowania to rutynowa naprawa. Wymaga jednak umiejętności precyzyjnego lutowania i umiejętności poprawnego demontażu i montażu laptopa, dlatego odradzamy samodzielnej wymiany elementów lutowanych na płycie głównej osobom bez odpowiedniego doświadczenia. Lepiej zlecić naprawę profesjonalistom i nie narażać się na nerwy i dodatkowe koszty.

Jeśli zauważyłeś, że Twój laptop nie ładuje baterii lub gniazdo ładowania łączy tylko pod odpowiednim kątem zapraszam na darmową wycenę naprawy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa przy ulicy Grójeckiej 132 (Ochota). Na miejscu nasi technicy zdiagnozują problem i zaproponują najlepsze rozwiązanie.

naprawa msi gt70

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline