slider repaired 3

Surface Book - odkleja się ekran, wymiana baterii

O puchnących bateriach w laptopach pisaliśmy na naszym blogu wielokrotnie. Do tej pory opisaliśmy już wymianę spuchniętych baterii w laptopach Asus i MacBook. Dziś kolej przyszła na produkty Microsoftu. I choć wpis dotyczy modelu Surface Book to liczba mnoga została tu użyta nie bez przyczyny. Bowiem problem z bateriami występuje również w tabletach Surface Pro 4 i to nawet w większym stopniu. Jest to jednak temat na nasze kolejne wpisy. Dziś tematem będzie Surface Book 1703 i wymiana baterii.

Baterie w trakcie swojego życia, stopniowo zużywają się i tracą swoje parametry. Objawy to szybkie rozładowywanie się baterii, bateria nie ładuje się do pełna, laptop włącza się tylko przy podłączonym zasilaczu, na ekranie laptopa wyświetla się komunikat o konieczności wymiany baterii, a także puchnięcie baterii. Dlaczego tak się dzieje? Zafoliowane próżniowo ogniwa mają skłonności do gazowania gdy są zużyte co powoduje, że bateria puchnie. Baterie montowane wewnątrz laptopa/tabletu, w większości przypadków, nie posiadają plastikowej obudowy co powoduje, że bateria powiększając swoje rozmiary rozpycha obudowę urządzenia.

Wymiana baterii w Surface Book w Rapaired Naprawa Laptopów

Zdjęcia poniżej przedstawiają efekty puchnięcia baterii w Surface Book'u. Ekran z jednej strony całkowicie odklejony i mocno wybrzuszony. Na skutek naprężeń na matrycy, u góry i u dołu ekranu pojawiły się przebarwienia. Na ostatnim zdjęciu widać źródło tych objawów czyli spuchniętą baterię.

Naprawa - co oczywiste - polega na wymianie wadliwej baterii na nową. Aby tego dokonać najpierw trzeba wyjąć wyświetlacz, który jest wklejony w obudowę. To jedyny sposób demontażu urządzenia. Przy odklejaniu i ponownym przyklejaniu ekranu należy zachować szczególną ostrożność aby nie uszkodzić ekranu dotykowego lub matrycy. W przeciwnym wypadku dojdzie jeszcze koszt wymiany modułu wyświetlacza. Dlatego też aby uniknąć dodatkowych kosztów, nie zalecamy osobom bez odpowiedniego doświadczenia samodzielnych napraw. Lepiej zlecić naprawę profesjonalistom.

Warto wspomnieć, że we wszystkich jak dotąd naprawionych przez nas Surface'ach, po wymianie baterii ekran powrócił do pierwotnego stanu. Zniknęły też przebarwienia na matrycy.

Jeśli w Twoim laptopie Microsoft Surface Book 1703 spuchła bateria i odkleja się ekran, zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów na darmową diagnozę i wycenę oraz szybką naprawę. Wielokrotnie wykonywaliśmy już wymiany baterii czy ekranów w laptopach i tabletach serii Surface. Oddając swojego Surface'a w nasze ręce , masz gwarancję, że naprawa przebiegnie szybko i bez żadnych kosztownych niespodzianek.

serwis surface book warszawa

odstający ekran surface book serwis

przebarwienia plamy microsoft surface booko naprawa

spuchnięta bateria surface book 1703 wymiana

 

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline