slider repaired 3

Usunięcie złośliwego oprogramowania z laptopa Apple MacBook Pro A1278 - odwirusowanie systemu

Usuwanie wirusów i złośliwego oprogramowania to jeden z elementów naszej codziennej pracy. Większość naszych Klientów nie zdaje sobie sprawy, że na ich komputerach znajduje się szkodliwe oprogramowanie do czasu wizyty w serwisie. W takich przypadkach najczęstszymi zgłaszanymi problemami z komputerem są: bardzo wolna praca laptopa, zawieszanie się systemu, wyskakujące okienka, reklamy, dodatkowe toolbary w przeglądarce, których nie można usunąć. Szkodliwe oprogramowanie zainstalowane na komputerze może też informować o wirusach i konieczności przeskanowania laptopa. Informacja o posiadanych wirusach jest fałszywa i ma na celu nakłonienie użytkownika komputer do zainstalowania kolejnego  niechcianego oprogramowania lub wyłudzenia wrażliwych danych np. danych karty kredytowej.

Większość laptopów, które trafiają do naszego serwisu na odwirusowanie to komputery z systemem Windows. Laptopy Apple to prawdziwa rzadkość nie oznacza to jednak posiadacze komputerów z system MacOS są całkowicie bezpieczni. Za dowód niech posłuży dostarczony do serwisu laptopów Repaired laptop MacBook Pro A1278 na którym znajdowało się oprogramowanie typu malware. Symptomy to wyskakujące okienka w przeglądarce informujące o trzech wirusach na komputerze, informacja o uszkodzeniu systemu,  oferowanie narzędzia do naprawy w/w problemów co w następstwie może doprowadzić do instalacji kolejnego szkodliwego programu. Oczywiście w prosty sposób ów program nie daje się usunąć. Z reguły gdy zauważymy już wyraźne symptomy infekcj takie jak reklamy, zmieniona strona wyszukiwania, wolna praca komputera, zainstalowany jest już więcej niż jeden program typu malware. Dłuższe użytkowanie zainfekowanego systemu powoduje pogłębianie się problemu. W skrajnych prypadkach system może się nie uruchomić. Może także nastąpić infekcja oprogramowaniem typu ransomware, które szyfruje dane na dysku, uniemożliwiając ich odczytanie i próbuje wyłudzić pieniądze za hasło służące do odszyfrowania. Więcej o ransomware tutaj.

Dla serwisantów z wieloletnim doświadczeniem, oczyszczenie systemu z niechcianego oprogramowania nie stanowiło jednak większego problemu i  po pełnym skanowaniu dysku, już na drugi dzień laptop był gotowy do odbioru z serwisu. Usunięte zostały wtyczki przegądarki Safari, złośliwe aplikacje (udające cleanery) i wszelkie wpisy dokonane przez malware.

Aby usunąć wirusy i wyczyścić komputer z niechcianego, szkodliwego oprogramowania, zapraszamy z laptopem do serwisu laptopów Repaired przy ul. Grójeckiej 132/1A w Warszawie, tel 22 662 10 55. Oferujemy pomoc w przypadku infekcji systemu wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Szybko i skutecznie usuniemy z komputera wszelkie niechciane oprogramowanie, nie kasując przy tym danych znajdujących się na dysku laptopa.

oczyszczanie systemu usuwanie wirusow macbook pro a1278

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline