slider repaired 3

Wymiana układu graficznego w laptopie Lenovo Legion Y530-15 - układ Nvidia nie jest wykrywany

Lenovo Y530 zgłoszony do naprawy pracował tylko na zintegrowanej grafice w procesorze (Intel). Nvidia była wykrywana ale laptop nie przełączał się na dedykowaną grafikę. Brakowało też sterowników, a próba zainstalowania odpowiedniego oprogramowania kończyła się niepowodzeniem. W trakcie testów przeprowadzonych przez serwisanta zdiagnozowane zostało uszkodzenie układu graficznego. Przyczyna awarii była dość prozaiczna, układ graficzny po prostu się przegrzał. Przez lata użytkowania układ chłodzenia laptopa nigdy nie był czyszczony. W środku nazbierało się bardzo dużo kurzu i psiej sierści, szczelnie zatykając wloty powietrza i łopatki wentylatora. Rzadko zdarza się w naszym serwisie aż tak zabrudzony laptop. Tutaj układ chłodzenia nie miał prawa działać prawidłowo i zbyt wysoka temperatura doprowadziła do awarii układu graficznego.

Naprawa płyty głownej w laptopie Lenovo Y530

W Repaired Serwis Laptopów z powodzeniem wymieniamy układy scalone w obudowach BGA. Posiadamy specjalistyczną stację lutowniczą i co ważne, wiedzę i umiejętności pozwalające na wykonanie skutecznej naprawy. Przy tego typie awarii, teoretycznie są dwie opcje naprawy: poprzez reballing układu lub wymianę GPU na nowy. Reballing w skrócie jest to wylutowanie, nałożenie nowych kulek cynowych i wlutowanie tego samego układu ponownie. Poprawiane są połączenia lutowane między układem, a płytą główną laptopa. Taka naprawa jest jednak krótkotrwała, jeśli doszło do wcześniejszego uszkodzenia układu. Ma to sens jeśli uszkodzeniu uległy połączenia lutowane, a nie sam układ. Racjonalnym rozwiązaniem i z pewnością o wiele skuteczniejszym jest wymiana układu BGA  na nowy. Żywotność nowych układów to ok 4-5 lat. Możne powiedzieć, że laptop dostaje drugie życie. Oczywiście dużo zależy od intensywności użytkowania komputera i czy wykonywane regularne konserwacje układu chłodzenia.

Podczas naprawy płyty głównej wyczyściliśmy dokładnie układ chłodzenia oraz zaaplikowaliśmy nową pastę termoprzewodzącą na procesorze i układzie grafiki, co zapewni poprawne odprowadzanie ciepła i długą, bezproblemową pracę laptopa.

Jeśli Twój laptop nie wyświetla obrazu, na ekranie pojawiają się krzaki, artefakty, nie uruchamia się system operacyjny lub występują jakieś inne problemy z jego pracą zapraszamy do serwisu komputerowego Repaired ul. Grójecka 132/1A Warszawa Ochota. Zachęcamy też do kontaktu telefonicznego pod nr tel 22 662 10 55 lub poprzez zakładkę Napisz do nas.

laptop lenovo legion y530 serwis warszawa

czyszczenie z kurzu laptopa lenovo y530

wymiana pasty na procesorze legion y530 15 warszawa

naprawa laptopa lenovo y530 serwis ochota

naprawa ukladu chlodzenia wentylator lenovo

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline