slider repaired 3

Wymiana układu grafiki w laptopie HP Pavilion dv6-6b60ew - serwis laptopów HP Warszawa

Wymiana układu graficznego w laptopie to skomplikowany proces, wymagający użycia specjalistyczny sprzętu. Ale nawet używając najnowocześniejszej stacji lutowniczej bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia można wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Po przegrzaniu i  rozwarstwieniu laminatu lub uszkodzeniu pól lutowniczych, płyta będzie nadawała się już tylko do wymiany. Dlatego odradzamy próby wymiany układów BGA w domowych warunkach. Nieraz słuchając opowieści o przegrzewaniu płyty w piekarniku, serwisantom włos jeżył się na głowie :)

Przedstawiamy, krótką fotorelację z wymiany uszkodzonego układu graficznego w laptopie HP Pavilion dv6-6b60ew. Laptop przyjęty został do serwisu laptopów Repaired z usterką: zawiesza się podczas użytkowania. Laptop rzeczywiście zawieszał się ale przy zmianie trybu pracy z grafiki zintegrowanej Intela na dedykowaną grafikę AMD. Wymiana układu graficznego rozwiązała problem co potwierdziły testy sprzętu po zakończeniu naprawy. Przy okazji naprawy płyty wykonana została również konserwacja układu chłodzenia tj. czyszczenie jego elementów z zalegającego kurzu i wymiana pasty na procesorze i układzie graficznym. Na wykonaną przez nas naprawę wystawiona została pisemna gwarancja.

W przypadku problemów z kartą graficzną w laptopie zapraszamy na darmową diagnozę usterki już w 15 minut do naszej siedziby na Szczęśliwicach, pod adresem 02-390 Warszawa, ul. Grójecka 132/1A, telefon kontaktowy: 22 662 10 55.

wylutowanie ukladu graficznego z plyty glownej laptopa hp dv6

grafika amd hp pavilion dv6 wymiana serwis warszawa

naprawa bga hp dv6 plyta glowna

czyszczenie pol przed wlutowaniem ukladu bga

 

przygotowanie plyty glownej do wlutowania nowego ukladu graficznego

plyta glowna laptopa hp dv6 wymiana bga

wymiana ukladu graficznego hp dv6 serwis laptopow warszawa

 

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline