slider repaired 3

Wymiana palmrestu (górnej obudowy) w laptopie Dell XPS 13 9343

Upadek laptopa najczęściej wiąże się z uszkodzeniem jego obudowy. W parze często idzie też uszkodzona matryca i dysk twardy - zwłaszcza jeśli laptop podczas upadku był włączony.

Do serwisu laptopów Repaired przyjęliśmy laptop Dell XPS 13 9343 właśnie po upadku. Przy otwieraniu klapy, zawias unosił palmrest do góry. Z uszkodzeń czysto kosmetycznych, odkształciła się aluminiowa klapa matrycy w okolicy prawego zawiasu (niewidoczne na zdjęciach). Nie wymagała jednak wymiany. Szczęśliwie przy uderzeniu nie ucierpiała matryca, dysk czy płyta główna. Jeśli chodzi o wspomniany wcześniej palmrest, część obudowy wyłamała się i została na zawiasie. Element zaznaczony strzałką na drugim zdjęciu. Ten sam element na kolejnym zdjęciu trzymany jest pęsetą przez technika. Dla porównania na drugim planie jest sprawna górna obudowa. Problem z pozoru błahy ale nie przytwierdzony zawias nie będzie pracował jak należy, rozpychając dolną i górną obudowę przy każdej próbie otwarcia klapy matrycy. Klejenie w tym przypadku nie pomoże, rozwiązaniem jest wymiana obudowy na nową, sprawną.

Klient zgłaszał również problemy z systemem Windows, m.in. brak możliwości nawiązanie połączenie z siecią wi-fi. Przy okazji naprawy laptopa Dell, system operacyjny został zainstalowany na nowo, wgrane zostały również sterowniki i najnowsze aktualizacje. W pełni sprawny i przetestowany laptop powrócił już do swojego właściciela. Jesteśmy przekonani, że posłuży mu jeszcze długie lata.

Jeśli Twój laptop upadł i uszkodziła się obudowa, zawias lub jego podzespoły, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy do serwisu laptopów i tabletów Rapaired przy ul. Grójeckiej 132/1A Warszawa Ochota. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod nr tel. 22 662 10 55.

uszkodzony zawias w laptopie dell xps 13 9343

wymiana obudowy dell xps 13 serwis laptopow

ulamana obudowa palmrest dell xps 13 9343

 

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline