slider repaired 3

Naprawa laptopa Asus Zenbook UX303U - problem z zawiasem

Problemy z zawiasami w laptopach to usterka z którą spotykamy się bardzo często. Wielokrotnie już opisywaliśmy na naszym blogu naprawy związane z wymianą pękniętych, bądź wyłamanych z obudowy zawiasów. Wspominaliśmy też, że przyczyną problemów z otwieraniem i zamykaniem klapy nie musi być wada samych zawiasów ale równie często - lub chyba nawet częściej - problem stanowi uszkodzona obudowa. Z taką usterką tzn. uszkodzeniem obudowy, spotkaliśmy się przy okazji naprawy tytułowego laptopa Asus UX303U. Nie jest to pierwszy laptop z serii UX303 z taką usterką w Repaired Serwis Laptopów. Bardzo podobny przypadek opisywaliśmy już na blogu we wpisie: "Wymiana klapy matrycy w Asus UX303L". Z tą różnicą, że model laptopa to bliźniaczy UX303L, a usterka dotknęła mocowań obu zawiasów w klapie.

Pomimo tego, że klapa jest aluminiowa to mocowania zawiasów w klapie są plastikowe i to one są tutaj najsłabszym ogniwem. Plastikowe mocowanie wyrwało się z klapy i górna część zawiasu wyszła poza obudowę. Na szczęście nic więcej się nie uszkodziło. Matryca, ekran dotykowy i osłona zawiasów choć wypadła ze swojego miejsca była cała. Warto dodać, że zawiasy były całkowicie sprawne, pracowały z normalnym oporem. Często to właśnie zatarte zawiasy i zwiększony opór ich pracy powodują pękanie obudowy.

Używanie laptopa w takim stanie najpewniej doprowadzi do dalszych uszkodzeń. Widoczny na zdjęciu czarny przewód w okolicy wyłamanego z obudowy zawiasu to antena wifi. Raczej prędzej niż później się przerwie i zostaniemy bez internetu. Zawiasem też biegnie taśma matrycy, ruszający się w obudowie zawias przetrze taśmę, może dojść do zwarcia i uszkodzenia matryc lcd lub płyty głównej.

Aby wymienić klapę matrycy trzeba rozkręcić praktycznie cały komputer. Dla wprawionego serwisanta nie jest duże wyzwanie, zadanie wymaga jednak trochę pracy i czasu. Odradzamy samodzielną wymianę klapy matrycy osobom bez doświadczenia w naprawie notebooków. Z uwagi na to że konieczny jest znaczny demontaż laptopa istnieje duże ryzyko spowodowania dodatkowych usterek. Najczęściej po samodzielnych naprawach spotykamy się ze zwarciami na płycie oraz uszkodzonymi złączami i tasiemkami.

Jeśli zauważyłeś zwiększony opór przy otwieraniu klapy w swoim laptopie lub pojawił się luz i słychać ze środka trzaski i pękanie plastiku czym prędzej udaj się do profesjonalnego serwisu komputerowego celem zweryfikowania usterki. Zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa na darmową diagnozę i wycenę naprawy. Doświadczeni technicy za darmo sprawdzą usterkę i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

uszkodzony zawias obudowa laptop ausu ux303u

serwis laptopow asus ux303u

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline