slider repaired 3

 Naprawa komputera AiO msi MS-AAA7 - czarny ekran, brak obrazu

Gdy komputer nie wyświetla obrazu, nie zawsze mamy do czynienia z uszkodzoną matrycą, czy układem graficznym. W przypadku komputera All-in-One marki MSI, który trafił ostatnio do naprawy, problemem okazał się procesor. To on zawiera w swojej strukturze układ Intel HD Graphics odpowiedzialny za wyświetlanie grafiki.

Urządzenia All-in-One integrują w swej konstrukcji komputer, monitor, głośniki i niekiedy tuner TV. Do takiego komputera wystarczy podłączyć zasilanie, klawiaturę, mysz i można rozpocząć pracę. Zaletą tego rodzaju rozwiązań jest zwarta budowa. Komputer taki nie zajmuje dużo miejsca na biurku i nie "straszy" kablami biegnącymi od jednostki centralnej do monitora i peryferiów. Sprawdza się to świetnie w zastosowaniach biurowych i w punktach usługowych.

Z punktu widzenia serwisu komputerowego, komputer taki to często konstrukcja zbliżona do laptopa. Dla zachowania niewielkiego formatu, stosuje się nierzadko podzespoły znane z laptopów, np. RAM w formacie SO-DIMM. W przypadku omawianego komputera marki MSI, procesor, w którym uszkodził się kontroler grafiki, wlutowany był bezpośrednio na płycie głównej (nie był stosowany socket). Naprawa usterki wiązała się z wymianą układu BGA procesora na specjalizowanej stacji lutowniczej.

Po wymianie komputer uruchomił się prawidłowo, a Klient za ułamek ceny nowego urządzenia mógł kontynuować pracę w środowisku, którego do tej pory używał. Tego komfortu nie ma przy zakupie nowego sprzętu, a przełożenie dysku z uszkodzonego do nowego komputera z reguły nie umozliwia poprawnej pracy systemu, co dodatkowo uzasadnia naprawę uszkodzonych komputerów.

komputer msi aio MS AAA7

 

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline