slider repaired 3

Czyszczenie z kurzu Apple iMac 27" A1419 (late 2013)

Apple iMac 27 late 2013 to desktop typu All-in-One (AiO). Sprzęt został dostarczony do naszego centrum serwisowego w celu wyczyszczenia wnętrza komputera z kurzu. Problemy zgłaszane przez Klienta to nadmierne nagrzewanie się komputera i głośna praca wentylatora. Po wstępnej diagnozie, którą wykonaliśmy na miejscu, technik potwierdził przypuszczenia Klienta o zabrudzonym i niedrożnym układzie chłodzenia. Klient przyznał, że komputer od nowości nigdy nie był serwisowany.

Rozłożenie iMaca 27 A1419 może przysparzać trudności, ponieważ tylna obudowa wykonana jest z jednego kawałka aluminium, a od przodu wklejona jest matryca lcd. iMac nie posiada śrubek, do jego wnętrza można się dostać tylko poprzez odklejenie szyby wraz z wyświetlaczem. W starszych wersjach iMaca matrycę trzymały magnesy, w opisywanym przez nas modelu matryca jest już wklejona na specjalną taśmę dwustronnie klejącą.

Nasze zadanie polegało na delikatnym odklejeniu matrycy, demontażu układu chłodzenia, wyczyszczeniu podzespołów komputera, nałożeniu nowej pasty termoprzewodzącej na procesor i układ graficzny, i oczywiście wklejeniu matrycy na swoje miejsce. Po przeprowadzeniu konserwacji, komputer przestał się przegrzewać, a wentylator pracował o wiele ciszej. Po wykonaniu końcowych testów jakościowych, iMac był gotowy do odbioru przez Klienta.

Naprawy iMaca lepiej powierzyć fachowcom. Przestrzegamy przed samodzielnym demontażem matrycy z komputera. Przy tak dużej przekątnej ekranu łatwo o pęknięcie szyby lub uszkodzenie matrycy (klejonej na całej powierzchni do szyby). Warto wiedzieć, że nawet w przypadku uszkodzenia tylko szyby i tak konieczna będzie wymiana szyby z matrycą, ponieważ jest to jeden moduł montowany fabrycznie przez producenta.

Jeśli Twój iMac przegrzewa się, hałasuje wiatrak lub występują jakieś inne problemy z jego pracą zapraszamy do serwisu komputerowego Repaired ul. Grójecka 132/1A Warszawa Ochota. Zachęcamy też do kontaktu telefonicznego pod nr tel 22 662 10 55 lub poprzez zakładkę Napisz do nas.

 

serwis apple imac 27 a1419

Wnętrze iMaca po przeprowadzeniu konserwacji układu chłodzenia. Komputer przygotowany do wklejenia matrycy.

 

czyszczenia imac 27 a1419 warszwa

× Progressive Web App | Add to Homescreen

Aby zainstalować tę aplikację internetową na swoim iPhonie/iPadzie, naciśnij ikonę. Progressive Web App | Share Button A następnie Dodaj do ekranu głównego.

Offline