Kamera internetowa

Negatywne skutki zasłaniania kamerki internetowej

Do naprawy w serwisie Repaired trafił laptop Lenovo ThinkPad E560. Zgłoszona usterka była zupełnie inna - problem dotyczył zawieszania się laptopa pod obciążeniem. Zauważyliśmy jednak coś bardzo interesującego w trakcie diagnozy. Mianowicie, laptop posiada naklejoną na ramce matrycy ruchomą zasłonę kamery internetowej. Poprzez przesuwanie jej elementu można w zasłonić kamerę, a w razie potrzeby odsłaniać obiektyw. Wydaje się to być idealnym rozwiązaniem dla osób obawiających się o swoją prywatność. Nareszcie zaklejanie kamery plastrem, zalepianie taśmą izolacyjną, nalepkami, czy gumą do żucia (tak, mieliśmy taki przypadek), odeszło do lamusa. Czy aby na pewno?
Okazuje się, że nie zawsze wszystko działa idealnie jak w założeniach projektanta. Rozstaw mikrofonów umieszczonych w ramce matrycy symetrycznie względem kamery jest na tyle mały, że odsunięcie zasłonki kamery powoduje zasłonięcie jednego z mikrofonów. Odbija się to niekorzystnie na czułości i poziomie głośności w trakcie korzystania z mikrofonu. Rozmówca na Skype, czy w Messengerze może słyszeć nas gorzej. Pół biedy jeśli nasz mikrofon domyślnie ma wysoki poziom sygnału i słychać nas wciąż dobrze. Zdarzają się modele laptopów, gdzie nawet pomimo włączenia wzmocnienia mikrofonu na +20dB, sygnał jest niski (a dodatkowo zaszumiony w wyniku stosowania wysokiego wzmocnienia, które oprócz sygnału użytecznego, wzmacnia także szumy).
Warto dokładnie przyjrzeć się, czy w naszym przypadku tego rodzaju zaślepka kamery nie zasłoni mikrofonu i zdawać sobie sprawę, że usprawniając jedną rzecz, możemy zmniejszyć funkcjonalność innej.

Thinkpad e560 kamera zaslonieta zaklejonaLaptop notebook lenovo thinkpad czy zaklejac kamere mikrofon

 

 

 

Serwis Sony Vaio Warszawa

Możliwe szkodzenia obudowy laptopa - nieprawidłowy montaż

Niejednokrotnie w naszej karierze serwisowej spotykaliśmy się z uszkodzonymi laptopami po nieudanych próbach naprawy przez osoby nieposiadające odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Bez podstawowych umiejętności chociażby w demontażu i montażu laptopa, łatwo o spowodowanie dodatkowych uszkodzeń. Mogą być to uszkodzenia elektryczne na skutek spowodowanego przez nieuwagę zwarcia lub mechaniczne - najczęściej są to ułamane lub wyrwane z płyty głównej gniazda, np. złącze klawiatury czy złącze matrycy.

 

Szerzej o tym, co może pójść źle w trakcie samodzielnej naprawy, pisaliśmy tutaj:

https://repaired.pl/27-artykuly/77-jakie-bedy-mozna-popelnic-przy-naprawie-laptopa

 

Dziś słów kilka na temat uszkodzeń obudowy na skutek nieprawidłowego montażu laptopa, a konkretnie na skutek skręcenia obudowy laptopa przy użyciu śrubek nieprawidłowej długości lub ze zbyt dużą siłą. Uszkodzenie w większości przypadków kosmetyczne, ale estetów może przyprawić o szybsze bicie serca.

Laptop skręcony jest za pomocą śrubek o różnej długości i średnicy, a ich rozmieszczenie nie jest przypadkowe. Przy skręcaniu laptopa łatwo o pomyłkę i po wkręceniu dłuższej śrubki w miejsce krótszej powstaje na obudowie wybrzuszenie, często nazywane też "grzybkiem". Miękka obudowa laptopa nie zawsze postawi odpowiednio duży opór, żeby w porę zorientować się, że coś robimy źle. Najczęściej efekty zostaną zauważone już po całkowitym skręceniu laptopa. Wygląda to jak na poniższych zdjęciach.

I tak jest to najłagodniejszy wymiar kary za roztargnienie przy serwisowaniu notebooka, bo może być znacznie gorzej:  zniszczenie gwintu, co nie jest trudne w miękkiej, plastikowej obudowie lub ułamanie słupka montażowego i wtedy skręcenie obudowy w ogóle nie będzie możliwe. A jeśli zdarzy się to w okolicy zawiasu, to przy każdym otwieraniu klapy,  obudowy górna i dolna będą się rozchodziły. Przekręcenie płyty głównej, klawiatury, touchpada czy innych podzespołów też jak najbardziej jest możliwe. Są to przypadki z reguły fatalne w skutkach - śruba wykonana z metalu, trafiając na ścieżki laminatu płyty głównej lub innego elementu, powoduje zwarcie, co może spowodować wyłączenie się urządzenia, spalenie podzespołów elektronicznych i samego laminatu. Wkręcenie śruby w touchpad w zasadzie oznacza konieczność jego wymiany.

Najlepiej do skręcania laptopa po naprawie używać wkrętaka dynamometrycznego ustawiając wartości sił dokręcania zgodnie z zaleceniami producenta sprzętu - parametr wyrażony w niutonometrach (Nm).

Istotna jest także znajomość oznaczeń rozmiarów śrub stosowanych w laptopach. Na obudowach notebooków Toshiba można spotkać oznaczenia w rodzaju B8, F6. Te symbole mówią kolejno: B8 - śruba długości 8mm o łbie okrągłym, F6 - śruba o długości 6mm o łebku płaskim. Średnica jeśli nie jest podana, jest jednakowa dla wszystkich śrub. Niekiedy - u różnych producentów - czy to u HP, czy u Samsunga, Lenovo, itd, można napotkać na opis w rodzaju: M2.5X6 lub M2.5L6, co oznacza nic innego, jak śruba długości 6mm, średnicy 2,5mm. Stosowane w HP oznaczenie T (np. T8-M2.5XL6) oznacza, że śruba wymaga wkrętaka typu Torx w rozmiarze 8, ma 6mm długości i średnicę 2,5mm. Oznaczenia literowe stosowane przez firmy Dell, mówią o funkcji danej śruby - i tak D - display - matryca, H - Hard Drive - dysk twardy, P - palmrest - obudowa górna. W starszych komputerach IBM Thinkpad, długości śrub oznaczane był numerami, a na etykiecie na obudowie nadrukowane były obrazki śrubek pozwalające na ich dopasowanie. Najkrótsza oznaczona była jako 1. Najczęściej spotykane w laptopach śruby mają średnicę w przedziale od 2 do 3mm, natomiast długości wahają się od jednego do kilkunastu milimetrów - i tu właśnie trzeba bardzo uważać :)

 

sony vaio svf15 uszkodzona obudowa palmrest

Sony Vaio SVF152A29M

 

przekrcona rubka obudowa samsung np535u3c 11

Samsung NP535U3C

 

laptop asus x501u naprawa serwis palmrest

Asus X501

 

samsung NPR519 wymiana obudowy serwis laptopw warszawa

Samsung NP-R519

 

notebook samsung NP SA11 laptop naprawa

Samsung NP-SA11

 

 

Brak internetu

Brak połączenia z internetem

Wielu z nas spotkało się z przypadkiem, gdy po instalacji programu, aktualizacji systemu, przeglądaniu internetu czy restarcie, komputer przestał otwierać strony internetowe. Pomimo rozłączenia i podłączenia do sieci Wi-Fi, w dalszym ciągu strony nie otwierają się. Restart routera nie pomaga, a na innych laptopach, czy tabletach, internet funkcjonuje prawidłowo.

chrome error network err internet disconnected

W przypadku opisywanych objawów, przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Najczęściej niewłaściwa praca połączenia sieciowego związana jest z obecnością wirusów, malware, spyware, bloatware i innego niechcianego oprogramowania. Serwis Laptopów Repaired świadczy usługę usunięcia wirusów i złośliwego oprogramowania. Po wyczyszczeniu dysku notebooka z zainfekowanych plików i oczyszczeniu systemu ze śladów działalności malware, zmienionych wpisów rejestru oraz konfiguracji systemu operacyjnego, komputer odzyskuje łączność z internetem i strony WWW działają z powrotem. Po operacji odwirusowania, komputer z reguły działa szybciej.

Inną przyczyną mogą być problemy sprzętowe. Nierzadko zdarza się uszkodzona karta Wi-Fi, która albo nie łączy się z siecią, albo łączy, ale po chwili rozłącza. Może wystąpić także problem ze sterownikami karty sieciowej i wymagana jest ich reinstalacja, co jest utrudnione, gdyż nie ma połączenia sieciowego i trzeba do tego użyć innego komputera. Podobnie rzecz się ma z połączeniem ethernetowym (przez kabel) – uszkodzone gniazdo, pogięte piny, wypadający kabel, spalony układ kontrolera LAN na płycie głównej, to równie częste przypadki.

gniazdo lan uszkodzone zlacze piny ethernet serwis laptopow warszawaspalona nie dziala karta wifi sieciowa brak sieci wlan

Serwis Repaired naprawia laptopy wszystkich marek, zajmujemy się kompleksowym rozwiązywaniem problemów z notebookami, w tym opisanymi powyżej usterkami połączenia sieciowego. Zapraszamy na bezpłatną diagnozę w 15 minut, sprawdzimy laptop, określimy sposób rozwiązania problemu, czas i koszt naprawy.

 

 

Co robić po zalaniu laptopa

Jak postępować w przypadku zalania laptopa

W kilku punktach postaraliśmy się streścić co należy zrobić w przypadku zalania laptopa aby maksymalnie zwiększyć jego szanse na przeżycie. Co ważne - opisaliśmy również czego nie robić. Z pozoru dość logiczne pomysły w zastosowaniu mogą okazać się fatalne w skutkach, a nasz ulubiony laptop będzie nadawał się tylko na złom. Rady choć dotyczą laptopów mogą również znaleźć zastosowanie w przypadku zalania innej elektroniki. Należy jednak mieć na uwadze, że żadne z tych działań nie zastąpią wizyty w profesjonalnym serwisie komputerowym, a opisane poniżej kroki mają na celu tylko zminimalizowanie szkód spowodowanych ingerencją cieczy.

 

1. Odłącz zasilanie

Tak szybko jak to możliwe należy wyłączyć komputer i odłączyć zasilacz. Jeśli jest taka możliwość należy wyjąć również baterię. Szybkie odcięcie zasilania zminimalizuje wystąpienie uszkodzenia płyty głównej na skutek  zwarcia i korozji elektrolitycznej. Zawarte w cieczy zanieczyszczenia sprawiają, że roztwór taki jest przewodnikiem. Przepływ prądu przy podłączonym zasilaczu, czy baterii, powoduje bardzo szybkie zniszczenie ścieżek i elementów, co przy dłuższym narażeniu na wspomniane warunki, dyskwalifikuję płytę główną z naprawy. Im szybciej odłączymy urządzenie od zasilania, tym będą mniejsze straty. Coraz częściej producenci laptopów zabudowują baterię w środku laptopa i nie da się jej wyjąć bez użycia narzędzi. W takim przypadku jak najszybciej należy zgłosić się do serwisu. Czas odgrywa tu kluczową rolę.

zalana pyta gwna laptopa serwis warszawa

 

2. Wytrzyj pozostałości cieczy

Wytrzyj płyn z obudowy papierowym ręcznikiem. Jeśli ciecz została wylana na klawiaturę, otwórz klapę matrycy i połóż laptopa klawiaturą do dołu i analogicznie jeśli laptop został zamoczony od spodu, pozostaw laptopa w neutralnej pozycji i otwórz klapę aby ciecz mogła swobodnie parować. W ten sposób część cieczy wypłynie i nie będzie wnikać dalej do wnętrza laptopa. Zalecamy ostrożność w manewrowaniu zalanym laptop aby płyn nie ściekał w jeszcze suche fragmenty laptopa i nie uszkodził kolejnych komponentów np. matrycy lcd.

 

3. Nie używaj ciepła

Nigdy nie należy suszyć laptopa strumieniem gorącego powietrza czyli np. suszarką do włosów. Niejednokrotnie widzieliśmy laptopy z pofalowaną obudową i przytopioną klawiaturą. Ryzyko stopienia plastikowych elementów jest zbyt duże, a korzyść z takiego suszenia niewielka. W ten sposób wysuszymy laptopa tylko z zewnątrz. Nawet w przypadku niewielkich zalań, wilgoć na płycie może utrzymywać się przez wiele dni. Nie kładziemy też laptopa na grzejnik, do piekarnika czy na słońce. Zdarza się że nasi Klienci wyjmują pojedyncze klawisze chcąc dotrzeć do klawiatury. Nie warto. W ten sposób i tak nie dostaniemy się do środka klawiatury, a przy uszkodzeniu zaczepów klawiszy czy mechanizmów nożycowych konieczna będzie wymiana całej klawiatury.

uszkodzona stopiona klawiatura laptopa

 

4. Czy używać ryżu?

Pisząc krótko - nie. To prawda, że ryż absorbuje wilgoć ale skuteczność suszenia laptopa za pomocą ryżu raczej będzie znikoma. Parowanie cieczy ze środka laptopa jest mocno utrudnione przez obudowę, ryżu trzeba byłoby mieć naprawdę dużo aby zasypać nim całego laptopa i koniecznie wszystko szczelnie zamknąć aby ryż nie pobierał wilgoci z otoczenia. Poza tym wilgotny ryż dostanie się pod przyciski klawiatury i w złącza gdzie przy próbie włączenia laptopa może wywołać zwarcie lub po prostu uszkodzić je mechanicznie. Należy zdać sobie sprawę, że parowanie cieczy to kwestia godzin, a jeśli dostanie się w szczeliny i pod folie izolacyjne na płycie głównej, trwa to wiele dni. Ryż niczego nie przyspieszy, a w tym czasie na płycie głównej rozwinie się korozja.

 

5. Czy próbować włączać laptopa?

I tu odpowiedź znowu brzmi: "Nie". Nie powinno się włączać laptopa bez wcześniejszej konsultacji z serwisantem. Często zgłaszają się do nas Klienci, którzy po zalaniu laptopa odkładają go gdzieś na grzejnik lub w inne ciepłe miejsce i na drugi dzień - myśląc, że już wysechł - podejmują próbę włączenia komputera. Laptop włącza się i na pozór wygląda, że wszystko jest w porządku ale po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach wyłącza się i już więcej się nie włącza. Po rozkręceniu notebooka w serwisie okazuje się że na płycie głównej wciąż jest wilgoć i na skutek zwarcia i elektrolizy uszkodzeniu uległa płyta główna. Należy pamiętać, że laptop może się włączyć nawet gdy na płycie głównej jest jeszcze wilgoć. Ciecz może znajdować się w obszarach, gdzie prąd elektryczny płynie dopiero po włączeniu laptopa. Uruchamiając komputer, na własne życzenie doprowadzamy do uszkodzenia płyty głównej, którą w przypadku nieuruchamiania laptopa, wystarczyłoby wymyć w myjce ultradźwiękowej i osuszyć.

zalany laptop woda na pycie gwnej

 

6. Wizyta w serwisie

Ta jest konieczna nawet jeśli laptop działa, a ingerencja cieczy była niewielka. Jak pisaliśmy w poprzednich punktach, wilgoć wewnątrz laptopa może utrzymywać się przez długi czas, próby jego suszenia domowymi sposobami są nieefektywne, a użytkowanie laptopa w tym stanie może okazać się katastrofalne w skutkach. Wielokrotnie wspomnieliśmy o możliwości uszkodzenia płyty głównej laptopa ale uszkodzeniu mogą ulec też inne komponenty jak: klawiatura, touchpad, karta sieciowa, dysk czy matryca lcd. Matryca lcd nawet jeśli nie została zalana może z czasem zaparować, a po odparowaniu pozostaną widoczne zacieki.

 

 

Matryca TN i IPS - porównanie

Różnice w matrycach IPS i TN

Cechą charakterystyczną laptopów jest integracja jednostki centralnej i urządzeń wejścia – wyjścia (w tym monitora) w jednym urządzeniu. Matryce LCD, będące podstawą większości wyświetlaczy w laptopach różnią się na pierwszy rzut oka jedynie wykończeniem powierzchni, rozdzielczością i rozmiarem. Nie jest to prawdą.

Poza tymi oczywistymi parametrami, równie istotna jest technologia wykonania matrycy. Wyróżniamy trzy najpopularniejsze obecnie typy matryc LCD: TN, IPS i VA. Wszystkie łączy fakt, że są matrycami TFT (Thin Film Transistor), czyli że tranzystory sterujące komórkami ciekłokrystalicznymi (subpikselami), naniesione są na szklaną obudowę panelu w postaci cienkowarstwowego filmu – warstwa jest na tyle cienka, że komórki są przezroczyste. Różni je natomiast sposób ułożenia i sterowania cząsteczek ciekłego kryształu. Ma to zasadniczy wpływ na cechy użytkowe panelu LCD.

Wśród matryc stosowanych w laptopach, najczęściej spotykanymi są panele typu TN (Twisted Nematic), za nimi znajdują się panele IPS (In Plane Switching). Matryce VA w zasadzie nie występują, więc skupimy się na dwóch pierwszych.

tn ips na wprost

Matryca TN (z lewej) i matryca IPS (z prawej) - widok na wprost

 

Matryce typu TN występują w około 90% laptopów (a także monitorów stacjonarnych) obecnych na rynku. Ich zalety to niska cena i bardzo szybki czas reakcji (dobre odświeżanie, brak smużenia). Nie są one jednak pozbawione wad. Największe z nich to słaba reprodukcja kolorów oraz słabe kąty widzenia. Matryca TN w większości przypadków nie jest w stanie wyświetlić palety kolorów sRGB, o AdobeRGB nie mówiąc. Mówiąc prostymi słowami – nie ma technicznej możliwości wyświetlenia bardzo nasyconych kolorów. Barwy są „sprane”, mało nasycone, nie odpowiadają rzeczywistym. Dodając do tego zmiany kolorów w zależności od kąta patrzenia i mamy prawie pełny obraz parametrów tego typu matryc LCD. Prawie – gdyż to nie koniec wad.

Najczęściej wyświetlacze typu TN nie zapewniają głębokiej czerni (wygląda jak podświetlona szarość), przez co nie pokazują detali w ciemniejszych regionach wyświetlanego obrazu. Kontrast tego typu matryc jest niewysoki, a sztuczne podbijanie go regulacją podświetlenia to tylko chwyt marketingowy.

Będąc przy podświetleniu – nie można pominąć jego wpływu na jakość obrazu i komfort pracy. Większość matryc TN produkowana jest z nastawieniem na uzyskanie optymalnej ceny finalnego produktu (laptopa) – czyli ma być tania. Niesie to ze sobą cięcia w projekcie podświetlenia. Jest ono (w porównaniu np. do matryc IPS) nierównomierne, a jego barwa sprawia, że nierzadko wyświetlany obraz ma niebieski zafarb niemożliwy do skorygowania.

repaired zoom tn

Matryca TN

 

repaired strona serwisu ips

Matryca IPS

 

Drugi biegun monitorów laptopowych stanowią matryce IPS. Nietrudno wyliczyć, iż stanowią one zaledwie około 10% rynku. Są one zdecydowanie droższe od odpowiedników TN, jednak eliminują większość ich wad. Matryce IPS często posiadają nie jeden, a dwa rodzaje diod podświetlających, o różnej temperaturze barwowej, dające w rezultacie światło o lepszych parametrach, co ma bardzo znaczący wpływ na jakość wyświetlania. Lepiej dopracowane podświetlenie pozwala na większy komfort pracy, nie powoduje tak szybkiej jak w TN utraty kontrastu przy pracy z niższym podświetleniem (ważne dla profesjonalistów).

Inna technologia wykonania pozwala uzyskać głębszą czerń i nieporównywalnie lepszą jakość odwzorowania barw i przejść tonalnych. Szersze spektrum wyświetlanych kolorów wymagane jest przy pracy profesjonalnej z grafiką; miło jest jednak nawet amatorowi spoglądać na zrównoważony, bogaty w kolory, nasycony i kontrastowy obraz. Matryce IPS mają najlepsze kąty widzenia ze wszystkich typów matryc. Charakteryzuje je wysoka stałość parametrów w czasie. Posiadają większe możliwości kalibracji kolorów.

matryce tn ips kolory od spodu dolu

Matryca TN (z lewej) i matryca IPS (z prawej) - widok z dołu

 

tn ips z gory

Matryca TN (z lewej) i matryca IPS (z prawej) - widok z góry

 

Na podstawie powyższych opisów cech, widać wyraźnie, że matryce TN mają tylko jedną zaletę, która wyróżnia je na tle matryc IPS, mianowicie czas reakcji. Jest to cecha cenna dla graczy, którzy potrzebują kilkusethercowego odświeżania. Dla osób ceniących poprawnie odwzorowane kolory, oglądających zdjęcia, filmy, matryca IPS to najlepsze rozwiązanie. Profesjonaliści sami wiedzą, na czym najlepiej im się pracuje (nie bez powodu większość notebooków segmentu profesjonalnego wyposażona jest w wyświetlacz IPS).

Matryce IPS produkowane są przez większość producentów – LG Philips, AU Optronics, Samsung, Innolux. Generalna zasada mówi, że matryca IPS będzie lepsza od TN.

Matrycę TN prawie zawsze można wymienić na IPS. Problemy mogą być jedynie przy wymianie matrycy na egzemplarz o wyższej rozdzielczości – mają tu znaczenie kwestie taśmy (ilość linii LVDS), ograniczeń BIOS-u, czy możliwości układu graficznego.

Jeżeli Twoja matryca jest uszkodzona, na wyświetlaczu "zamarza" obraz, kolory stają się blade, a w momencie poruszania klapą matrycy wszystko wraca do normy, najczęściej oznacza to uszkodzenie matrycy. Można taki stan pomylić z uszkodzeniem taśmy matrycy. W takim przypadku konieczna będzie wymiana matrycy LCD. Jest to dobra okazja do upgrade'u matrycy na wersję IPS. Jeżeli laptop ma już swoje lata i nie jest naszym głównym sprzętem, możemy dokonać operacji przeciwnej - zamontować matrycę TN w miejsce IPS, co pozwoli obniżyć koszty.

Serwis Laptopów Repaired dysponuje wiedzą i doświadczeniem w kwestii doboru matryc do laptopów. Wymiana matrycy ciekłokrystalicznej to bardzo często wykonywana naprawa laptopa.

Przestrzegamy jednocześnie przed samodzielną wymianą panelu LCD - istnieje całe spektrum usterek, z którymi spotykamy się w codziennej pracy serwisu, będących skutkiem błędu przy wymianie wyświetlacza. Uszkodzenie taśmy matrycy, złącza matrycy, spalenie elektroniki matrycy to tylko te najmniej kosztowne. Niepoprawne podłączenie taśmy, lub podłączanie bez odłączenia zasilania (co w nowych laptopach wymaga często rozbiórki kadłubka), skutkuje nierzadko uszkodzeniem na płycie głównej. Możemy uszkodzić obwód zasilania, układ graficzny, kontroler EC (KBC). Naprawa laptopów po - wydawać by się mogło - błahym błędzie, z reguły jest bardzo kosztowna i skomplikowana. Ryzyko podczas samodzielnej wymiany - naszym zdaniem - nie rekompensuje potencjalnych kosztów naprawy.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z darmowej diagnozy w Serwisie Laptopów i Tabletów Repaired. Darmowa diagnoza trwa około 15 minut. Przedstawimy koszt naprawy laptopa i czas, który będzie wymagany do zakończenia naprawy. Określimy, jaki typ matrycy jest w Państwa laptopie i dobierzemy właściwą część. Wymiana matrycy w serwisie jest gwarancją spokoju i pewności, że komputer będzie służył sprawnie.

 

Czyszczenie chłodzenie w laptopie HP
HP EliteBook 8760w - Czyszczenie układu chłodzenia - laptop nagrzewa się i wyłączaLaptopy21-01-2019

Konserwacja układu chłodzenia laptopa HP EliteBook 8760w - serwis HP Warszawa W serwisie laptopów Repaired, każdego dnia wykonujemy mniej lub...

Czytaj więcej ...

Laptop Apple MacBook Air A1466
Instalacja systemu macOS w Apple MacBook Air A1466 - nie ładuje się systemLaptopy18-01-2019

 Instalacja systemu operacyjnego w laptopie Apple MacBook Air A1466 System operacyjny laptopa z czasem może wymagać oczyszczenia lub reinstalacji aby znów...

Czytaj więcej ...

Wymiana wentylatora w laptopie HP Pavilion dv6
Wymiana wentylatora - laptop HP Pavilion dv6-6b60ewLaptopy16-01-2019

 Wymiana uszkodzonego wentylatora w laptopie HP Pavilion dv6-6b60ew - nie działa wiatrak Nawet jeśli bardzo dbamy o swój laptop, z czasem może...

Czytaj więcej ...

Wymiana baterii Applel MacBook Pro
Wymiana baterii w MacBook Pro A1286 - serwis AppleLaptopy15-01-2019

Naprawa Apple MacBook Pro A1286 - wymiana uszkodzonej baterii Wymiana spuchniętej baterii w MacBook Pro A1286 to już kolejna naprawa tego typu...

Czytaj więcej ...

Wymiana matrycy w laptopie
Wymiana matrycy LCD - laptop Dell Inspiron 3537Laptopy11-01-2019

Serwis laptopa Dell Inspiron 3537 - wymiana rozbitej matrycy LCD Nawet jeśli bardzo dbamy o swój laptop, może może dojść do jego awarii. Wystarczy...

Czytaj więcej ...

Sony Vaio SVT1122S9EB
Reinstalacja systemu Windows w Sony Vaio SVT1122S9EB - naprawa Sony VaioLaptopy10-01-2019

Instalacja systemu operacyjnego Windows 8.1 w laptopie Sony Vaio SVT1122S9EB - serwis Sony Instalacja systemu operacyjnego to jedna z najczęściej...

Czytaj więcej ...

Laptop Lenovo T430s nie ładuje - naprawa
Wymiana gniazda ładowania - laptop Lenovo ThinkPad T430s - uszkodzone gniazdo zasilaniaLaptopy04-01-2019

 Wymiana gniazda zasilania w laptopie Lenovo ThinkPad T430s - serwis Lenovo Lenovo Thinkpad serii T430s to laptop nawiązujący swym wyglądem i budową do...

Czytaj więcej ...

Laptop Sony Vaio SVF15
Naprawa laptopa Sony Vaio SVF152A29 - instalacja systemu Windows 10Laptopy03-01-2019

Instalacja systemu operacyjnego Windows 10 w laptopie Sony Vaio SVF152A29 Laptop Sony Vaio Fit SVF15 (a dokładniej SVF152A29M) to jeden z ostatnich...

Czytaj więcej ...

Wymiana obudowy laptopa
Wymiana matrycy i klapy - laptop Lenovo ideapad 700Laptopy03-01-2019

Naprawa laptopa Lenovo ideapad 700 - uszkodzona matryca lcd i klapa matrycy Laptop Lenovo IdeaPad 700 to częsty gość serwisu Repaired. Wynika to...

Czytaj więcej ...

Naprawa msi MS-AAA7
Wymiana procesora w komputerze All in One msi MS-AAA7 - brak obrazuInny sprzęt03-01-2019

 Naprawa komputera AiO msi MS-AAA7 - czarny ekran, brak obrazu Gdy komputer nie wyświetla obrazu, nie zawsze mamy do czynienia z uszkodzoną matrycą, czy...

Czytaj więcej ...

Czyszczenie z kurzu Lenovo
Konserwacja układu chłodzenia w Lenovo IdeaCentre 300-23ISUInny sprzęt28-12-2018

 Czyszczenie z kurzu układu chłodzenia - komputer All in One Lenovo IdeaCentre 300-23ISU W ostatnim okresie zaobserwowaliśmy większą ilość komputerów AiO,...

Czytaj więcej ...

pęknięty digitizer
Naprawa tabletu Lenovo TAB 2 A10-70L - wymiana digitizera i złącza usbTablety28-12-2018

 Wymiana ekranu dotykowego i gniazda usb w tablecie Lenovo TAB 2 A10-70L Przysłowie mówi, że nieszczęścia chodzą parami. Z dosłowną realizacją tego...

Czytaj więcej ...

wymiana matrycy
Serwis laptopa Lenovo ideapad 110-15 - uszkodzona matryca lcd - wymianaLaptopy27-12-2018

 Wymiana matrycy lcd - laptop Lenovo ideapad 110-15 - rozbity ekran Lenovo ideapad serii 100 to atrakcyjne cenowo laptopy do codziennego użytku. Minusem...

Czytaj więcej ...

Stawianie systemu windows na nowo w laptopie
Instalacja systemu operacyjnego Windows 10 - laptop HP 15-ac013nw - postawienie systemu od nowaLaptopy27-12-2018

Laptop HP 15-ac013nw - Instalacja systemu Windows 10  - serwis laptopów HP  W serwisie laptopów Rapaired oferujemy bezpłatną diagnozę usterki i wycenę...

Czytaj więcej ...

Wymiana karty graficznej
Wymiana karty graficznej w komputerze Asrock VisionX 420D - brak obrazu na monitorzeInny sprzęt20-12-2018

Wymiana uszkodzonej grafiki w Asrock VisionX 420D - serwis komputerowy Awaria układu graficznego to usterka, która może wystąpić w każdym laptopie czy...

Czytaj więcej ...

Wymiana uszkodzonego dysku hdd na ssd
Naprawa laptopa Acer VN7-591G - wymiana dysku twardego na dysk SSD - uszkodzony dysk, nie włącza się system WindowsLaptopy14-12-2018

Wymiana uszkodzonego dysku twardego na dysk SSD - Naprawa laptopów Acer Dyski SSD zadomowiły się już w laptopach na dobre. Coraz częściej producenci laptopów...

Czytaj więcej ...

Formatowanie i instalacja systemu w Apple Mac mini
Serwis Apple Mac mini A1347 - instalacja systemu operacyjnego macOS - komputer działa wolnoInny sprzęt14-12-2018

Formatowanie dysku i instalacja systemu operacyjnego w Mac mini A1347 - serwis Apple Warszawa Pierwsza wersja Maca mini od Apple miała swą premierę...

Czytaj więcej ...

Naprawa obwodu podświetlenia na płycie głównej laptopa Lenovo
Naprawa płyty głównej laptopa Lenovo ideapad 700-15ISK - brak podświetlenia matrycyLaptopy13-12-2018

Naprawa obwodu podświetlenia na płycie głównej w laptopie Lenovo ideapad 700-15ISK Obwód podświetlenia to część obwodu zasilania i sterowania...

Czytaj więcej ...

Wymiana matrycy
Serwis HP Probook 450 G3 - wymiana matrycy - paski, rozlany obrazLaptopy13-12-2018

 Naprawa notebooka HP Probook 450 G3 - wymiana rozbitej matrycy lcd W serwisie laptopów Repaired spotykamy się z uszkodzeniami mechanicznymi matryc...

Czytaj więcej ...

Naprawa laptopa po zalaniu
Czyszczenie i naprawa zalanego laptop Lenovo ideapad y700-15ISK - korozja na płycie głównej, brak obrazuLaptopy12-12-2018

Serwis laptopa Lenovo ideapad Y700-15ISK po ingerencji cieczy - naprawa laptopów Warszawa Zalanie laptopa często utożsamiane jest z wylaniem dużej...

Czytaj więcej ...

Konserwacja laptopa Lenovo Y70-70 serwis laptopów Warszawa
Czyszczenie układu chłodzenia z wymianą pasty na procesorze - notebook Lenovo Y70-70 Touch - laptop przegrzewa się i wyłączaLaptopy12-12-2018

 Konserwacja układu chłodzenia w laptopie Lenovo Y70-70 Touch - serwis laptopów Warszawa Czyszczenie układu chłodzenia laptopa to usługa, która jest...

Czytaj więcej ...

Naprawa obwodu zasilania na płycie głównej
Serwis Lenovo Y700-15ISK - Naprawa obwodu zasilania na płycie głównej - nie można włączyć laptopa, nie ładuje bateriiLaptopy11-12-2018

Naprawa płyty głównej w notebooku Lenovo Y700-15ISK - serwis laptopów Warszawa Masz problem z włączeniem laptopa? To może być uszkodzenie obwodu...

Czytaj więcej ...

Naprawa płyty głównej w tablecie Lenovo
Naprawa płyty głównej - tablet Lenovo A10-70L - nie włącza się, nagrzewa, nie ładuje, Tablety11-12-2018

Serwis tabletów Lenovo A10-70L - naprawa płyty głównej Tablet Lenovo Tab 2 A10-70L to urządzenie bardzo popularne pośród użytkowników w naszym...

Czytaj więcej ...

Wymiana matrycy
Wymiana matrycy - notebook Lenovo Thinkpad X230 - niewłaściwe wyświetlanie, pionowe pasy na matrycyLaptopy10-12-2018

Wymiana matrycy w laptopie Lenovo Thinkpad X230 - naprawa laptopów Warszawa Twój laptop wyświetla pionowe pasy? To może być uszkodzona matryca LCD....

Czytaj więcej ...

Wymiana obudowy w laptopie Lenovo
Serwis Lenovo Y700-15ISK - wymiana obudowy i taśmy matrycy - uszkodzona klapa matrycy, brak obrazuLaptopy10-12-2018

Wymiana klapy i taśmy matrycy w laptopie Lenovo Y700-15ISK - serwis laptopów Warszawa Problem z otwieraniem klapy matrycy? To niekoniecznie wina...

Czytaj więcej ...

Wymiana HDD na SSD w serwisie laptopów Repaiered Warszawa Ochota
Wymiana dysku HDD na SSD - Serwis laptopa Lenovo G50-45Laptopy07-12-2018

Montaż dysku SSD w laptopie Lenovo G50-45 - serwis laptopa Wymiana dysku talerzowego na dysk SSD to naszym zdaniem najlepsza inwestycja w rozbudowę...

Czytaj więcej ...

Wymiana rozbudowa pamięci RAM w laptopie
Naprawa laptopów - wymiana uszkodzonej pamięci RAM w Lenovo Ideapad 110 - blue screenLaptopy07-12-2018

Wymiana kości RAM w Lenovo Ideapad 110 - laptop serwis Warszawa Uszkodzony moduł (kość) RAM to rzadka usterka. Współczesne moduły pamięci pracują...

Czytaj więcej ...

Wymiana dysku twardego - naprawa laptopów Warszawa
Wymiana dysku twardego w laptopie Dell Latitude E5540 - laptop działa wolno, zawiesza się, blue srceenyLaptopy07-12-2018

Naprawa laptopów Dell - uszkodzony dysk twardy (HDD) Czasem pomimo naszych największych starań i ostrożności, na ekranie laptopa pojawia się...

Czytaj więcej ...

Naprawa płyty Apple MacBook - serwis Warszawa
Serwis laptopów Apple - Naprawa płyty głównej MacBook Pro 13 A1502 - nie można włączyć laptopa, nie reaguje na włącznikLaptopy06-12-2018

Naprawa płyty głównej w laptopie Apple MacBook Pro 13 - serwis laptopów Warszawa Często zdarza się, że komputer bez wyraźnej przyczyny przestaje...

Czytaj więcej ...

Czyszczenie wiatraka w laptopie Sony Vaio VPCF11
Czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia w notebooku Sony Vaio VPCF11 - laptop przegrzewa sięLaptopy06-12-2018

Naprawa laptopów Sony Vaio - czyszczenie i wymiana pasty w Sony VPCF11 Serwis Laptopów Repaired przyjął w ostatnim czasie do diagnozy laptop Sony...

Czytaj więcej ...

Wymiana grafiki Apple Mac mini A1347 - serwis komputerów warszawa
Naprawa komputerów Apple Mac mini A1347 - wymiana układu graficznego - brak obrazu, paski, artefaktyInny sprzęt01-12-2018

Wymiana grafiki w Apple Mac mini A1347 - serwis komputerów Warszawa Apple Mac Mini to komputer niezwykły. Niewielkie "pudełeczko" mieści w sobie...

Czytaj więcej ...

Naprawa laptopów Lenovo - wymiana gniazda ładowania
Serwis laptopów Lenovo ideapad 100-15IBD - wymiana gniazda zasilania - nie ładuje, nie włącza się, wyłamane gniazdkoLaptopy01-12-2018

Wymiana gniazda ładowania w notebooku Lenovo ideapad 100-15IBD - naprawa laptopów Warszawa Lenovo ideapad 100-15IBD to popularny notebook, który w...

Czytaj więcej ...

Naprawa laptopów Warszawa - serwis Asus UX303L
Wymiana klapy matrycy w Asus UX303L - pęknięta obudowa, wyłamane zawiasyLaptopy30-11-2018

Serwis laptopów Asus - wymiana obudowy w notebooku Asus UX303L Wyłamane zawiasy z klapy matrycy w laptopie Asus UX303L to kolejny dowód na to, że...

Czytaj więcej ...

Serwis tabletów Lenovo Warszawa
Naprawa Lenovo Yoga Tablet 2 Pro-1380F - tablet nie włącza się, wymiana taśmyTablety29-11-2018

Serwis Lenovo - naprawa tabletu Lenovo Yoga Tablet 2 Pro-1380F Pisaliśmy już kilkukrotnie na naszym blogu o naprawach tabletów Lenovo serii Yoga....

Czytaj więcej ...

Wymiana uszkodzonej baterii laptop Apple MacBook Air A1370 serwis Apple
Naprawa laptopa Apple MacBook Air A1370 - wymiana zużytej bateriiLaptopy28-11-2018

Wymiana uszkodzonej baterii w MacBook Air A1370 - serwis Apple Coraz częściej producenci laptopów decydują się na zamontowanie baterii wewnątrz...

Czytaj więcej ...

Uszkodzona obudowa, wyłamany zawias - laptop HP g6-2000
Wymiana połamanej obudowy - laptop HP g6-2000Laptopy26-11-2018

Wymiana dolnej obudowy w laptopie HP g6-2000 Połamana obudowa i wyłamane zawiasy to kolejna usterka z którą spotykamy się bardzo często przy...

Czytaj więcej ...

Naprawa laptopa Asus R556L Warszawa
Serwis laptopa Asus R556L - brak dźwiękuLaptopy08-11-2018

Problem z audio w laptopie Asus R556L Niekiedy zdarza się, że laptopy, pomimo że z założenia mobilne, nie lubią być przenoszone. Z takim przypadkiem mieliśmy...

Czytaj więcej ...

rozbita matryca w tablecie Lenovo Yoga YT3-X50L
Serwis tabletu Lenovo Yoga 3 YT3-X50L - pęknięta matrycaTablety08-11-2018

Wymiana matrycy w tablecie Lenovo Yoga 3 YT3-X50L Pęknięta matryca to druga co do popularności po wyrwanym gnieździe USB usterka tabletów. Tym razem...

Czytaj więcej ...

Test zalanej klawiatury
Wymiana klawiatury w laptopie Asus X550V - naprawa po zalaniuLaptopy07-11-2018

Laptop serwis - naprawa Asus X550V - wymiana klawiatury Nie wszystkie klawisze działają? Pojawiają się niewłaściwe litery? Znaki wpisują się same?...

Czytaj więcej ...

Tablet Alcatel OneTouch Pixi 8070 naprawa
Tablet Alcatel OneTouch Pixi 8070 nie ładuje - wymiana złącza micro usbTablety05-11-2018

Tablet serwis - naprawa Alcatel OneTouch Pixi 8070 Najczęściej spotykanym problemem związanym z tabletami jest uszkodzenie gniazda ładowania (USB)....

Czytaj więcej ...

Wymiana gniazda zasilania, laptop XPS 15 9550 - serwis warszawa
Naprawa notebooka Dell XPS 15 9550 - nie ładuje, uszkodzone gniazdo ładowaniaLaptopy30-10-2018

Wymiana uszkodzonego gniazda zasilania w laptopie Dell XPS 15 9550 Zepsute gniazdo ładowania w laptopie to nie jest usterka z naprawą której możemy...

Czytaj więcej ...

Rozbity ekran dotykowy - Apple iPad 4
Naprawa Apple iPad 4 A1460 - wymiana rozbitego digitizeraTablety29-10-2018

Wymiana ekranu dotykowego w Apple iPad 4 W serwisie laptopów Repaired naprawiamy również sprzęt marki Apple: iPad, MacBook, Mac mini, iMac....

Czytaj więcej ...

Wymiana matrycy w laptopie Asus UX501
Wymiana matrycy LCD w Asus ZenBook Pro UX501VLaptopy19-10-2018

Wymiana uszkodzonej matrycy LCD w laptopie Asus UX501V Nasi technicy każdego dnia spotykają się z uszkodzeniami mechanicznymi w laptopach....

Czytaj więcej ...

Czyszczenie z kurzu Apple iMac 27 A1419
Czyszczenie i konserwacja Apple iMac 27" A1419 (late 2013)Inny sprzęt19-10-2018

Czyszczenie z kurzu Apple iMac 27" A1419 (late 2013) Apple iMac 27 to desktop typu All-in-One (AiO). Sprzęt został dostarczony do naszego centrum...

Czytaj więcej ...

Spuchnięta bateria Asus R556L wymiana
Spuchnięta bateria w laptopie Asus R556L - wymiana baterii na nową.Laptopy19-10-2018

Wymiana uszkodzonej baterii w Asus R556L Kolejny przypadek laptopa ze "spuchniętą" baterią wewnętrzną - Asus R556L. To już kolejny, po opisywanym...

Czytaj więcej ...

Konserwacja układu chłodzenia w laptopie Asus R500V
Czyszczenie z kurzu laptopa Asus R500VLaptopy19-10-2018

Czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia laptopa Asus R500V Czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia to czynność, której okresowo powinien być...

Czytaj więcej ...

Dualboot - Linux i Windows w Sony Vaio VPCCA
Linux i Windows na jednym laptopie - to możliwe.Laptopy18-10-2018

Dualboot czyli dwa systemy na jednym laptopie Możliwość uruchomienia wielu systemów na jednym komputerze to wspaniałe udogodnienie dla użytkownika....

Czytaj więcej ...

Kamera internetowa
Negatywne skutki zasłaniania kamerki internetowejWiedza17-10-2018

Negatywne skutki zasłaniania kamerki internetowej Do naprawy w serwisie Repaired trafił laptop Lenovo ThinkPad E560. Zgłoszona usterka była zupełnie inna -...

Czytaj więcej ...

Wymiana baterii tablet Samsung SM-P600
Wymiana baterii w tablecie Samsung Galaxy Note 10.1 2014 SM-P600Tablety17-10-2018

Naprawa tabletu Samsung SM-P600 - wymiana baterii W ciągu ostatnich kilku lat rynek tabletów szybko rósł w siłę, co chwilę serwując nowe modele z...

Czytaj więcej ...

Ułamane złącze klawiatury Lenovo - naprawa
Uszkodzone złącze klawiatury na płycie głównej w laptopie Lenovo G500Laptopy12-10-2018

Wymiana złącza klawiatury w notebook'u Lenovo G500 - nie działa klawiatura Do naprawy otrzymaliśmy laptop Lenovo G500, w którym po wykonanym przez...

Czytaj więcej ...

Wymiana układu graficznego - serwis Warszawa
Wymiana układu graficznego w HP dv7-4015ew - brak obrazu, laptop nie włącza sięLaptopy12-10-2018

Wymiana chipsetu w laptopie HP dv7-4015ew Wymiana  układu graficznego w laptopie to jedna z częstszych napraw płyty głównych jakie wykonujemy. Z...

Czytaj więcej ...

Wymiana klawiatury w notebooku Lenovo Y520 - serwis laptopów Warszawa
Wymiana klawiatury w notebooku Lenovo Legion Y520-15IKBA - wpisują się losowe znakiLaptopy10-10-2018

Nie działa klawiatura w laptopie Lenovo Legion Y520-15IKBA - wymiana  W niektórych modelach laptopów wymiana klawiatury jest bardziej skomplikowana niż w...

Czytaj więcej ...

Wymiana złącza baterii w Lenovo Yoga 2-1050L - serwis tabletów
Naprawa złącza baterii w Lenovo Yoga Tablet 2-1050LTablety08-10-2018

Serwis tabletu Lenovo Yoga 2-1050L po upadku Tablet Lenovo Yoga 2-1050L to druga generacja bardzo udanego i popularnego tabletu Lenovo Yoga 10...

Czytaj więcej ...

Serwis Asus Warszawa
Asus PRO5AV z jonizatorem powietrzaLaptopy05-10-2018

Notebook Asus PRO5AV - serwis Warszawa Asus PRO5AV to pierwszy i jak dotąd jedyny laptop wyposażony w jonizator powietrza, który mieliśmy...

Czytaj więcej ...

Luźne gniazdo zasilania Sony Vaio
Wymiana gniazda ładowania w laptopach Sony VaioLaptopy04-10-2018

Naprawa laptopa Sony Vaio - wymiana gniazda zasilania Dziś na tapecie dwa laptopy Sony Vaio z identyczną usterką. Laptop przerywa ładowanie przy...

Czytaj więcej ...

Serwis Sony Vaio Warszawa
Jak ustrzec się uszkodzenia obudowy w swoim laptopieWiedza09-08-2018

Możliwe szkodzenia obudowy laptopa - nieprawidłowy montaż Niejednokrotnie w naszej karierze serwisowej spotykaliśmy się z uszkodzonymi laptopami po...

Czytaj więcej ...

Instalacja systemu Windows w tablecie
Nie włącza się system Windows w tablecie - instalacja systemu.Tablety09-08-2018

Reinstalacja systemu operacyjnego Windows - Tablet Asus T100H System operacyjny Windows zadomowił się już w tabletach na dobre. Obecnie tablety nie...

Czytaj więcej ...

Serwis tabletu Lenovo Yoga 3 YT3-X50L
Naprawa przycisku włączania - Lenovo Yoga Tablet 3 YT3-X50LTablety20-07-2018

Uszkodzony włącznik, tablet nie włącza się - Lenovo Yoga Tablet 3 YT3-X50L Wadliwy przycisk włączania w tablecie to rzecz z pozoru błaha jednak...

Czytaj więcej ...

Spuchnięta bateria - serwis Asus
Wymiana baterii - laptop Asus R556LLaptopy20-07-2018

Spuchnięta bateria w laptopie Asus R556L - wymiana Ogniwa w bateriach laptopowych zużywają się i z czasem tracą swoje parametry. Objawami zużycia...

Czytaj więcej ...

Wymiana klawiatury - serwis Apple MacBook
Wymiana klawiatury w Apple MacBook Air, MacBook ProLaptopy13-07-2018

Naprawa Apple MacBook Air, MacBook Pro - wymiana klawiatury Nowsze modele laptopów Apple Macbook Pro np A1398 i Macbook Air np. A1466 posiadają...

Czytaj więcej ...

Wymiana matrycy - serwis laptopów
Wymiana pękniętej matrycy w laptopie Asus N580VLaptopy11-07-2018

Wymiana matrycy w laptopie Asus N580V Rozbita matryca w laptopie to zawsze kłopot dla użytkownika danego sprzętu. W przypadku potrzeby dostępu do...

Czytaj więcej ...

Naprawa laptopa po zalaniu
Naprawa Sony Vaio SVF15 - wymiana uszkodzonej klawiatury po zalaniuLaptopy10-07-2018

Wymiana klawiatury w laptopie Sony Vaio SVF15 Dziś na warsztacie jeden z ostatnich modeli Sony Vaio – SVF15. Częsty bywalec serwisu w związku z...

Czytaj więcej ...

Co robić po zalaniu laptopa
Zalany laptop - Co robić?Wiedza20-06-2018

Jak postępować w przypadku zalania laptopa W kilku punktach postaraliśmy się streścić co należy zrobić w przypadku zalania laptopa aby maksymalnie...

Czytaj więcej ...

Brak internetu
Dlaczego nie działa internet? - PrzyczynyWiedza14-06-2018

Brak połączenia z internetem Wielu z nas spotkało się z przypadkiem, gdy po instalacji programu, aktualizacji systemu, przeglądaniu internetu czy...

Czytaj więcej ...

Serwis Lenovo Warszawa
Kalibrator kolorów X-Rite Pantone w Lenovo W530Laptopy16-05-2018

Wbudowany kalibrator kolorów w laptopie Lenovo Całkiem niedawno w naszym serwisie mieliśmy przyjemność naprawiać laptop Lenovo W530. Usterka była...

Czytaj więcej ...

Matryca TN i IPS - porównanie
Matryca IPS a TN - czy warto dopłacić?Wiedza07-05-2018

Różnice w matrycach IPS i TN Cechą charakterystyczną laptopów jest integracja jednostki centralnej i urządzeń wejścia – wyjścia (w tym monitora) w...

Czytaj więcej ...

Wymiana gniazda zasilania - serwis laptopów
Wymiana gniazda zasilania w laptopie Asus X53SLaptopy26-04-2018

Naprawa laptopa Asus X53S - wymiana gniazda ładowania Uszkodzenia gniazda zasilania w laptopie lub tablecie to kolejna usterka, z którą spotykamy...

Czytaj więcej ...

Serwis Acer Warszawa
Acer Aspire 9920G - potwór wśród laptopówLaptopy24-04-2018

Przegrzewający się laptop Acer Aspire 9920G "Kiedyś to były laptopy" można usłyszeć co jakiś czas z ust naszych klientów. I chociaż w tym...

Czytaj więcej ...

Dysk SSD Kingston 512GB
Czy warto wymienić dysk twardy na dysk SSD?Wiedza18-04-2018

Wymiana HDD na SSD Dysk SSD (Solid State Drive) to nieulotny nośnik danych o dużej pojemności, będący następcą dysków talerzowych. Choć cena za...

Czytaj więcej ...

Wymiana baterii w laptopie
Dlaczego mój laptop pracuje krótko na baterii?Wiedza18-04-2018

Przyczyny krótkiej pracy laptopa na zasilaniu bateryjnym Tym, co wyróżnia laptopy spośród komputerów osobistych jest możliwość pracy na baterii, bez...

Czytaj więcej ...

Wymiana matrycy w laptopie
Wymiana matrycy lcd w laptopie Samsung NP350Laptopy20-12-2017

Naprawa notebooka Samsung NP350V5C - wymiana zbitej matrycy Matryca LCD czyli wyświetlacz ciekłokrystaliczny, bardzo delikatny element budowy...

Czytaj więcej ...

Wymiana układu grafiki - laptop Dell Inspiron N5010
Wymiana chipsetu w laptopie Dell Inspiron N5010Laptopy20-12-2017

Uszkodzony układ graficzny w laptopie Dell Inspiron N5010 Dell Inspiron 15 N5010 to popularny model laptopa, który produkowany był w różnych...

Czytaj więcej ...

Ekspresowa naprawa laptopa
Usługa ekspres - jeszcze szybsza naprawa laptopa / tabletuInformacje13-12-2017

Ekspresowe naprawy w serwisie laptopów Repaired Zdajemy sobie sobie sprawę, że komputery i tablety stały się nieodłącznym elementem naszego życia,...

Czytaj więcej ...

Wymiana klawiatury - serwis laptopów
Wymiana klawiatury w laptopie HP 255 G4Laptopy30-11-2017

Naprawa laptopa HP 255 G4 - zalana klawiatura Tytułowy laptop HP 255 G4 został niedawno dostarczony do naszego serwisu po zalaniu klawiatury colą....

Czytaj więcej ...

Naprawa laptopa
BLACK FRIDAY -20% na wszystkie naprawyInformacje22-11-2017

Black Friday w serwisie laptopów Repaired w Warszawie W tym roku my również dołączamy do ogólnoświatowej akcji pt. Black Friday. Specjalnie na tę...

Czytaj więcej ...

Wymiana zawiasów w Asus K501LX
Wymiana zawiasów i obudowy w laptopie Asus K501LXLaptopy06-11-2017

Uszkodzony zawias i klapa matrycy w laptopie Asus K501LX W czasie kilkuletniego użytkowania laptopa klapa matrycy jest otwierana i zamykana...

Czytaj więcej ...

Rozbita matryca w laptopie
Matryca lcd na Halloween :)Laptopy30-10-2017

Rozbita matryca lcd w laptopie Toshiba Satellite w iście krwawym kolorze, idealnie wpisuje się w nadchodzące święto Halloween 2017. Przypadek? Nie...

Czytaj więcej ...

Zatkany układ chłodzenia laptopa
A jak wygląda układ chłodzenia w Twoim laptopie?Wiedza21-10-2017

Zatkany układ chłodzenia Tak właśnie wygląda zaniedbany układ chłodzenia w laptopie. Całkowicie zatkana kratka radiatora i warstwa kurzu na...

Czytaj więcej ...

Tablet zablokowany hasłem
Usunięcie hasła z tabletuTablety06-10-2017

Tablet zablokowany hasłem Jeśli chcemy uchronić nasz laptop lub tablet przed nieautoryzowanym dostępem dobrym rozwiązaniem będzie ustawienie hasła...

Czytaj więcej ...

Czyszczenie wentylatora w MacBook Pro
Czyszczenie z kurzu laptopa Apple MacBook Pro A1398Laptopy27-09-2017

Czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia w Apple MacBook Pro Układ chłodzenia laptopa wymaga okresowego czyszczenia i konserwacji. Wentylatory...

Czytaj więcej ...

Błąd po aktualizacji systemu Windows
Niepowodzenie aktualizacji Windows 10 Acer E5-511 - reinstalacja systemuLaptopy07-09-2017

Błąd aktualizacji systemu Windows 10 Co jakiś czas zgłaszają się do nas klienci z nieuruchamiającym się systemem po nieudanej automatycznej...

Czytaj więcej ...

Wymiana ekranu w tablecie Asus T100TA
Wymiana ekranu dotykowego w Asus T100TATablety07-08-2017

Naprawa tabletu Asus T100TA po upadku Asus T100TA nadal jest popularnym tabletem pomimo, że jego premiera miała miejsce już trzy lata temu. Model...

Czytaj więcej ...

Naprawa zalanego laptopa HP 250 G3
Naprawa po zalaniu laptopa HP 250 G3Laptopy14-07-2017

Naprawa płyty głównej HP 250 G3 po zalaniu - laptop nie włącza się Jak powszechnie wiadomo, woda jest wrogiem wszelkiej elektroniki. Wraz z...

Czytaj więcej ...

Wirus szyfrujący pliki na konputerze
Uwaga na ataki wirusa PetyaWiedza29-06-2017

Atak wirusa szyfrującego Petya Wirus Petya jest to kolejny wirus z rodziny ransomware o których działaniu pisaliśmy już wcześniej TUTAJ. W skrócie,...

Czytaj więcej ...

Wymiana złącza micro usb
Naprawa Routera MikroTik - wymiana gniazda micro usbInny sprzęt23-06-2017

Router MikroTik CRS109-8G-12-1S-RM – typowa usterka w nietypowym urządzeniu Jako serwis specjalizujący się w naprawie laptopów i tabletów, z dużym...

Czytaj więcej ...

Gniazdo micro usb
Gniazdo micro USB 2.0 – czemu 5, a nie 4 piny?Wiedza23-06-2017

Gniazdo micro USB 2.0 Specyfikacja standardu USB została ogłoszona w 1998 roku. Od czasu wdrożenia interfejsu w komputerach osobistych, USB rozwija...

Czytaj więcej ...

Czy serwis kasuje dane podczas naprawy
Czy stracę swoje dane podczas naprawy?Informacje09-06-2017

Czy serwis kasuje dane podczas naprawy? Pytanie to pada bardzo często z ust naszych Klientów. Odpowiedź nie jest taka oczywista bo brzmi: To zależy. A...

Czytaj więcej ...

Taśma matrycy
Jakie błędy można popełnić przy naprawie laptopa?Wiedza02-06-2017

Najczęstsze błędy popełniane podczas napraw laptopówNaprawa laptopa to proces skomplikowany i wymagający wiedzy fachowej. Nawet najprostsze z...

Czytaj więcej ...

System S.M.A.R.T. - błędy dysku twardego
S.M.A.R.T. - sprytny system monitorowania dysku twardegoWiedza02-06-2017

S.M.A.R.T. - strażnik danych Mechanizm S.M.A.R.T. (ang. Self-Monitoring, Analysing and Reporting Technology) jest domyślnie włączony w większości...

Czytaj więcej ...

Uszkodzone pola lutownicze na płycie głównej laptopa
Uszkodzenia laminatu płyty głównej laptopaWiedza01-06-2017

Uszkodzenia laminatu – niewidzialne zagrożenie Pośród licznych usterek spotykanych w praktyce serwisowej, uszkodzenia laminatu płyty głównej zajmują...

Czytaj więcej ...

Kość pamięci RAM
Rodzaje pamięci RAM stosowane w notebookachWiedza31-05-2017

Pamięć operacyjna RAM - co warto wiedzieć? Pamięć RAM (Random Access Memory) to podstawowy element architektury komputera. Jest to pamięć o dostępie...

Czytaj więcej ...

Gniazdo słuchawkowe - serwis wymiana
Nie działa gniazdo słuchawek w laptopie - objawy i naprawaWiedza31-05-2017

Gniazdo słuchawkowe – nie takie proste, na jakie wygląda Elementem, który często ulega uszkodzeniu w trakcie eksploatacji laptopa jest gniazdo...

Czytaj więcej ...

Pęknięta matryca w laptopie
Jak ułatwić wstępną diagnozę laptopa/tabletuWiedza30-05-2017

Wstępna diagnoza uszkodzenia Mając na względzie zapewnienie Państwu jak najlepszego wsparcia i rzetelnej diagnozy, stworzyliśmy poniższą listę...

Czytaj więcej ...

Zawirusowany system
Uwaga na Wirus Policyjny Ukash!Wiedza29-05-2017

Popularny wirus z kategorii ransomware - Wirus Policyjny Ukash Pośród najczęściej spotykanych wirusów, widowiskowością wyróżnia się tytułowy twór z...

Czytaj więcej ...

Touchpad MacBook
Touchpad - zasada działania i możliwe awarieWiedza29-05-2017

Jak działa touchpad? Pośród urządzeń umożliwiających kontrolę kursora w laptopach najpopularniejszy obecnie jest touchpad. Jest to urządzenie...

Czytaj więcej ...

Wirus ransomware - kryptowirus
Ransomware czyli wirusy szyfrujące - co robić w przypadku ataku wirusaWiedza29-05-2017

Oprogramowanie ransomware – wirusy szyfrujące pliki W ostatnich latach pojawił się nowy typ ataku na użytkowników komputera – kryptowirusy. Swoją...

Czytaj więcej ...

Zalana klawiatura w laptopie
Mycie zalanej klawiatury - dlaczego tego nie robićWiedza29-05-2017

Dlaczego czyszczenie klawiatury po zalaniu nie ma sensu Nawet najostrożniejszym z nas zdarza się wylać odrobinę napoju. Jak na złość, bywa także, że...

Czytaj więcej ...

Uruchamianie komputera
Co się dzieje po naciśnięciu włącznika?Wiedza29-05-2017

Sekwencja uruchomieniowa komputera  Czy kiedykolwiek zadawaliście sobie pytanie, co się dzieje po naciśnięciu przycisku „POWER” Waszego laptopa? W jaki...

Czytaj więcej ...

Naprawa obwodu zasilania na płycie głównej
Awaria obwodu zasilania laptopa - możliwe usterki i ich objawyWiedza25-05-2017

Obwód zasilania - działanie i możliwe usterki Płyta główna to jeden z kluczowych elementów komputera – nie ważne, czy jest to komputer stacjonarny,...

Czytaj więcej ...

Wymiana baterii RTC
Usterka obwodu RTC / CMOS - objawy i naprawaWiedza24-05-2017

Obwód RTC / CMOS W życiu każdego z nas może zdarzyć się sytuacja, kiedy komputer przywita nas komunikatem CMOS Checksum Error, przeglądarka...

Czytaj więcej ...

Obwód podświetlenia matrycy lcd w laptopie
Jak działa obwód podświetlenia matrycy w laptopieWiedza24-05-2017

Obwód podświetlenia matrycy - opis działania i możliwe usterki Konstrukcja współczesnych wyświetlaczy LCD sprawia, że do działania wymagają...

Czytaj więcej ...

Wadliwe układy Nvidia
Wada fabryczna układów graficznych NvidiaWiedza23-12-2016

Wada fabryczna układów graficznych Nvidia Nvidia to zasłużony producent układów graficznych, obecny na rynku od 1993 roku. Chipy produkowane przez...

Czytaj więcej ...

Jak dopasować zasilacz do laptopa
Jak dobrać zasilacz do laptopaWiedza21-12-2016

Jak dobrać zasilacz do laptopa Zasilacze dość często ulegają przeróżnym uszkodzeniom, przeważnie są to uszkodzenia mechaniczne wtyków bądź...

Czytaj więcej ...

Awaria układu graficznego w laptopie
Przyczyny i rodzaje uszkodzeń układów graficznych oraz sposoby naprawyWiedza12-12-2016

Przyczyny i rodzaje uszkodzeń układów graficznych oraz sposoby naprawy Spośród wszystkich uszkodzeń układów BGA, najczęstsze są te związane z...

Czytaj więcej ...

Silikonowa nakładka na klawiaturę laptopa Sony Vaio
Silikonowa nakładka na klawiaturę - czy warto?Wiedza06-12-2016

Silikonowa nakładka na klawiaturę - czy warto? Klawiatura laptopa jest ważną częścią urządzenia przy pomocy, której możemy komunikować się z...

Czytaj więcej ...

Producenci płyt głównych do laptopów
Kto produkuje płyty główne do laptopów?Wiedza14-09-2016

Producenci płyt głównych Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że producenci laptopów tacy jak np. Hewlett Packard, Dell, Acer, Toshiba, nie mówiąc o...

Czytaj więcej ...

Naprawa tabletów serwis Warszawa
Czy warto kupować tanie tablety?Wiedza28-03-2014

Czy warto kupić budżetowy tablet? W obliczu wciąż spadających cen tabletów uznanych producentów sprzętu komputerowego, interesującym zjawiskiem jest...

Czytaj więcej ...

Wymiana zbitej szybki w Apple iPad Air
iPad Air - wymiana zbitego panelu dotykowegoTablety08-02-2014

Serwis Apple iPad Air Ekran dotykowy (digitizer) to najdelikatniejsza część każdego tabletu i to ona najczęściej ulega uszkodzeniom mechanicznym. Do...

Czytaj więcej ...

Serwis tabletu Asus TF700
Naprawa Asus Transformer Pad Infinity TF700Tablety29-11-2013

Serwis Asus Transformer Pad Infinity TF700T/TF700TG/TF700KL Warszawa Tablet Asus TF700T to flagowy model serii Transformer Pad. Wystarczy raz rzucić okiem...

Czytaj więcej ...

Kalibracja digitizera Asus Transformer TF300
Kalibracja panelu dotykowego w tablecie Asus Transformer Pad TF300 po aktualizacji do Androida 4.2Tablety21-11-2013

Kalibracja digitizera Asus TF300T/ TF300TG/ TF300TL   Wymiana panelu dotykowego (digitizera) w tablecie Asus Transformer Pad serii TF300 w większości...

Czytaj więcej ...

Reballing układu grafiki BGA
Reballing układu BGABlog04-11-2013

 Co to jest reballing układu BGA? W dużym skrócie jest to operacja wylutowania układu BGA i wlutowania go ponownie. Reballing układu BGA stosuje się w...

Czytaj więcej ...

Wgranie nowego softu tablet Lenovo
Naprawa Tabletu Lenovo IdeaPad K1. Tablet zawiesza się przy starcie systemuTablety26-10-2013

Aktualizacja oprogramowania w tablecie Lenovo IdeaPad K1 Zdarza się, że podczas ładowania systemu tablet zawiesza się i wpada w pętle czyli tzw....

Czytaj więcej ...

Wymiana i kalibracja ekranu dotykowego tablet Asus Transformers TF300
Wymiana i kalibracja panelu dotykowego w tablecie Asus Transformer Pad TF300Tablety17-10-2013

Naprawa tabletu Asus Transformer Pad TF300 W naszym serwisie dostępna jest usługa wymiany oraz kalibracji panelu dotykowego w tabletach Asus serii...

Czytaj więcej ...

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 9:00 - 19:00
Sb: 9:00 - 14:00