slider repaired 3

Wymiana baterii w surface book

Surface Book - spuchnięta bateria klawiatury

W ostatnim naszym wpisie omówiliśmy przypadek Surface Booka ze spuchniętą baterią i jej wymiany. Powiedziało się A, trzeba więc powiedzieć B. Kontynuujemy więc wątek spuchniętych baterii w Surface Bookach od Microsoftu. Surface Book to urządzenie dwa w jednym czyli w zależności od potrzeb może być laptopem lub tabletem. Składa się z dwóch modułów - modułu tabletu i odłączanej klawiatury. Nie jest to tylko klawiatura, a raczej stacja dokująca. W odłączanej części znajduje się m.in. klawiatura, touchpad, dodatkowa grafika, złącze usb i bateria. Bateria, która niestety również ma tendencje do puchnięcia. Nie jest to nagminne jednak mieliśmy już egzemplarz Surface Booka w naprawie, gdzie spuchnięte były obie baterie - zarówna ta w tablecie jak i w klawiaturze. Tak więc tematem dzisiejszego wpisu jest: Wymiana baterii klawiatury w laptopie Surface Book.

Wymiana baterii klawiatury Surface Book w Rapaired Serwis Laptopów

Jak to zwykle z puchnącymi bateriami była, właściciel laptopa nie wie, że coś złęgo dzieje się z baterią, dopóki ta nie zacznie rozpychać obudowy. Często w parze przestaje działać też touchpad gdy wypycha go z obudowy, zwiększająca swe rozmiary bateria. Problem ten w Surface Booku jednak nie występuje, tutaj bateria nie jest umieszczona bezpośrednio pod touchpadem. Klient zaalarmowany powiększającymi się gabarytami laptopa zgłosił się z nim do naszego serwisu Repaired w Warszawie. Na miejscu wykonaliśmy darmowe oględziny sprzętu i wycenę naprawy. Klient zostawia swojego Surface'a w serwisie. My wystawiamy pokwitowanie przyjęcia sprzętu do naprawy. Informujemy jeszcze, że zakończenie naprawy potwierdzimy telefonicznie i zabieramy się za naprawę.

W Surface Booku, jak w każdym - jak dotąd - sprzęcie firmowanym logiem Microsoftu nie uświadczymy śrubek, za pomocą których skręcana jest obudowa. Tradycyjnie już, jest ona klejona. Dla wprawionego serwisanta demontaż i ponowny montaż urządzenia nie jest wielkim wyzwaniem. Wydłuża to jednak czas potrzebny na wykonanie naprawy. Taka budowa laptopów i tabletów serii Surface, znacznie utrudnia jednak wykonanie naprawy domorosłym majsterkowiczom, chcącym zrobić to własnym sumptem, a nieposiadającym odpowiedniego doświadczenia i narzędzi.

Wymieniamy więc baterię na nową, sklejamy obudowę i testujemy po naprawie podstawowe funkcje laptopa. Wszystko działa jak należy i sprzęt jest już gotowy do odbioru z serwisu.

Jeśli w swoim laptopie Surface Book zauważyłeś, któryś z opisanych powyżej objawów puchnącej baterii, zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa na darmową diagnozę usterki i wycenę naprawy. Tak uszkodzona bateria może doprowadzić do awarii innych komponentów laptopa. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do samozapłonu baterii.

spuchnieta uszkodzona bateria surface book

wymiana baterii surface book warszawa

 

wymiana baterii w surface book 1703

Surface Book - odkleja się ekran, wymiana baterii

O puchnących bateriach w laptopach pisaliśmy na naszym blogu wielokrotnie. Do tej pory opisaliśmy już wymianę spuchniętych baterii w laptopach Asus i MacBook. Dziś kolej przyszła na produkty Microsoftu. I choć wpis dotyczy modelu Surface Book to liczna mnoga została tu użyta nie bez przyczyny. Bowiem problem z bateriami występuje również w tabletach Surface Pro 4 i to nawet w większym stopniu. Jest to jednak temat na nasze kolejne wpisy. Dziś tematem będzie Surface Book 1703 i wymiana baterii.

Baterie w trakcie swojego życia, stopniowo zużywają się i tracą swoje parametry. Objawy to szybkie rozładowywanie się baterii, bateria nie ładuje się do pełna, laptop włącza się tylko przy podłączonym zasilaczu, na ekranie laptopa wyświetla się komunikat o konieczności wymiany baterii, a także puchnięcie baterii. Dlaczego tak się dzieje? Zafoliowane próżniowo ogniwa mają skłonności do gazowania gdy są zużyte co powoduje, że bateria puchnie. Baterie montowane wewnątrz laptopa/tabletu, w większości przypadków, nie posiadają plastikowej obudowy co powoduje, że bateria powiększając swoje rozmiary rozpycha obudowę urządzenia.

Wymiana baterii w Surface Book w Rapaired Naprawa Laptopów

Zdjęcia poniżej przedstawiają efekty puchnięcia baterii w Surface Book'u. Ekran z jednej strony całkowicie odklejony i mocno wybrzuszony. Na skutek naprężeń na matrycy, u góry i u dołu ekranu pojawiły się przebarwienia. Na ostatnim zdjęciu widać źródło tych objawów czyli spuchniętą baterię.

Naprawa - co oczywiste - polega na wymianie wadliwej baterii na nową. Aby tego dokonać najpierw trzeba wyjąć wyświetlacz, który jest wklejony w obudowę. To jedyny sposób demontażu urządzenia. Przy odklejaniu i ponownym przyklejaniu ekranu należy zachować szczególną ostrożność aby nie uszkodzić ekranu dotykowego lub matrycy. W przeciwnym wypadku dojdzie jeszcze koszt wymiany modułu wyświetlacza. Dlatego też aby uniknąć dodatkowych kosztów, nie zalecamy osobom bez odpowiedniego doświadczenia samodzielnych napraw. Lepiej zlecić naprawę profesjonalistom.

Warto wspomnieć, że we wszystkich jak dotąd naprawionych przez nas Surface'ach, po wymianie baterii ekran powrócił do pierwotnego stanu. Zniknęły też przebarwienia na matrycy.

Jeśli w Twoim laptopie Microsoft Surface Book 1703 spuchła bateria i odkleja się ekran, zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów na darmową diagnozę i wycenę oraz szybką naprawę. Wielokrotnie wykonywaliśmy już wymiany baterii czy ekranów w laptopach i tabletach serii Surface. Oddając swojego Surface'a w nasze ręce , masz gwarancję, że naprawa przebiegnie szybko i bez żadnych kosztownych niespodzianek.

serwis surface book warszawa

odstający ekran surface book serwis

przebarwienia plamy microsoft surface booko naprawa

spuchnięta bateria surface book 1703 wymiana

 

naprawa asus ux303u

Naprawa laptopa Asus Zenbook UX303U - problem z zawiasem

Problemy z zawiasami w laptopach to usterka z którą spotykamy się bardzo często. Wielokrotnie już opisywaliśmy na naszym blogu naprawy związane z wymianą pękniętych, bądź wyłamanych z obudowy zawiasów. Wspominaliśmy też, że przyczyną problemów z otwieraniem i zamykaniem klapy nie musi być wada samych zawiasów ale równie często - lub chyba nawet częściej - problem stanowi uszkodzona obudowa. Z taką usterką tzn. uszkodzeniem obudowy, spotkaliśmy się przy okazji naprawy tytułowego laptopa Asus UX303U. Nie jest to pierwszy laptop z serii UX303 z taką usterką w Repaired Serwis Laptopów. Bardzo podobny przypadek opisywaliśmy już na blogu we wpisie: "Wymiana klapy matrycy w Asus UX303L". Z tą różnicą, że model laptopa to bliźniaczy UX303L, a usterka dotknęła mocowań obu zawiasów w klapie.

Pomimo tego, że klapa jest aluminiowa to mocowania zawiasów w klapie są plastikowe i to one są tutaj najsłabszym ogniwem. Plastikowe mocowanie wyrwało się z klapy i górna część zawiasu wyszła poza obudowę. Na szczęście nic więcej się nie uszkodziło. Matryca, ekran dotykowy i osłona zawiasów choć wypadła ze swojego miejsca była cała. Warto dodać, że zawiasy były całkowicie sprawne, pracowały z normalnym oporem. Często to właśnie zatarte zawiasy i zwiększony opór ich pracy powodują pękanie obudowy.

Używanie laptopa w takim stanie najpewniej doprowadzi do dalszych uszkodzeń. Widoczny na zdjęciu czarny przewód w okolicy wyłamanego z obudowy zawiasu to antena wifi. Raczej prędzej niż później się przerwie i zostaniemy bez internetu. Zawiasem też biegnie taśma matrycy, ruszający się w obudowie zawias przetrze taśmę, może dojść do zwarcia i uszkodzenia matryc lcd lub płyty głównej.

Aby wymienić klapę matrycy trzeba rozkręcić praktycznie cały komputer. Dla wprawionego serwisanta nie jest duże wyzwanie, zadanie wymaga jednak trochę pracy i czasu. Odradzamy samodzielną wymianę klapy matrycy osobom bez doświadczenia w naprawie notebooków. Z uwagi na to że konieczny jest znaczny demontaż laptopa istnieje duże ryzyko spowodowania dodatkowych usterek. Najczęściej po samodzielnych naprawach spotykamy się ze zwarciami na płycie oraz uszkodzonymi złączami i tasiemkami.

Jeśli zauważyłeś zwiększony opór przy otwieraniu klapy w swoim laptopie lub pojawił się luz i słychać ze środka trzaski i pękanie plastiku czym prędzej udaj się do profesjonalnego serwisu komputerowego celem zweryfikowania usterki. Zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa na darmową diagnozę i wycenę naprawy. Doświadczeni technicy za darmo sprawdzą usterkę i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

uszkodzony zawias obudowa laptop ausu ux303u

serwis laptopow asus ux303u

wymiana gniazda w laptopie msi gt70

Naprawa laptopa MSI GT70 - nie ładuje

Przyczyn braku ładowania baterii w laptopie może być wiele. Najczęściej jest to uszkodzone gniazdo zasilania laptopa ale równie dobrze, uszkodzona może być płyta główna, bateria czy zasilacz. Przy problemach z ładowaniem czy włączaniem laptopa najlepiej udać się do profesjonalnego serwisu komputerowego celem zweryfikowania usterki i ewentualnej naprawy. Należy pamiętać, żeby zabrać ze sobą baterię, a także zasilacz do laptopa. Bardzo często w parze z uszkodzonym gniazdem ładowania idzie uszkodzony zasilacz, a konkretnie wtyk zasilacza. Wynika to z tego że gdy gniazdo przestaje łączyć, użytkownik laptopa zaczyna poruszać wtykiem szukając pozycji, aż gniazdo zacznie działać co doprowadza do wyrobienia się również wtyku zasilacza. W opisywanej naprawie laptopa MSI GT70 konieczna była jedynie wymiana gniazda zasilania aby laptop znów działał jak dawniej.

Tytułowy laptop MSI GT70 dostarczony został do Repaired Serwis Laptopów z usterką: nie ładuje, nie włącza się. Laptop od razu został przekazany jednemu z techników do diagnozy i wyceny naprawy. Uszkodzone okazało się gniazdo ładowania, wypalenie się jedngo z pinów gniazda spowodowało przerwę w obwodzie i brak ładowania baterii. Gniazdo nie nosiło żadnych śladów uszkodzeń mechanicznych. Nie było pęknięte czy połamane, a pin w  środku gniazda nie był uszkodzony co często zdarza się na skutek wieloletniej eksploatacji. Przy okazji diagnozy usterki, potwierdziliśmy też poprawną pracę ładowarki. 

Używanie laptopa z gniazdem ładowania, które nie łączy może powodować nadmierne nagrzewanie się tego gniazda, a co za tym idzie uszkodzenie obudowy, wypalenie laminatu i trwałe uszkodzenie płyty głównej. Nie należy zatem bagatelizować problemu i nie czekać z naprawą na ostatnią chwilę gdy laptop przestanie się już włączać.

Dla doświadczonego technika wymiana gniazda ładowania to rutynowa naprawa. Wymaga jednak umiejętności precyzyjnego lutowania i umiejętności poprawnego demontażu i montażu laptopa, dlatego odradzamy samodzielnej wymiany elementów lutowanych na płycie głównej osobom bez odpowiedniego doświadczenia. Lepiej zlecić naprawę profesjonalistom i nie narażać się na nerwy i dodatkowe koszty.

Jeśli zauważyłeś, że Twój laptop nie ładuje baterii lub gniazdo ładowania łączy tylko pod odpowiednim kątem zapraszam na darmową wycenę naprawy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa przy ulicy Grójeckiej 132 (Ochota). Na miejscu nasi technicy zdiagnozują problem i zaproponują najlepsze rozwiązanie.

naprawa msi gt70

Wymiana układu graficznego

Asus G73JW - wymiana układu grafiki, nie uruchamia się system.

Tym razem do naprawy przyjęliśmy starszy model Asusa, model G73. Klient zgłosił, że nie uruchamia się system  operacyjny, co potwierdziliśmy w toku diagnozy. Dodatkowo podczas próby uruchomienia naszego systemu, okazało się, że komputer startuje, jadnak po instalacji sterownika ekranu, pojawia się bluescreen i następuje restart. Tego typu objawy jenoznacznie wskazują na usterkę układu graficznego.

Niewłaściwa pasta termoprzewodząca

Komputer został rozkręcony i już pierwszy rzut oka na rdzeń układu NVIDIA i kratki radiatora rozwiał wszelkie wątpliwości.

 Pasta silikonowa na rdzeniu układu graficznego

Widoczna na powyższym zdjęciu biała substancja to najtansza pasta silikonowa, nieodpowiednia do stosowania w układach chłodzenia laptopów, gdzie rozpraszana moc jest wprost ogromna w stosunku do możliwości przewodzenia tego typu pasty. Zastosowanie pasty termoprzewodzącej nieodpowiedniej jakości spowodowało niewłaściwe odprowadzanie ciepła. Ponadto pasta wyschła do tego stopnia, że w zasadzie nie spełniała swojej funkcj. Zapchane kurzem kratki radiatora dodatkowo zmniejszyły wydajność chłodzenia, co w konsekwencji doprowadziło do uszkodzenia układu grafiznego.

Niedrożny układ chłodzenia, zapchany radiator Asus G73

Wymiana układu graficznego

Dysponując odpowiednim sprzętem i doświadczeniem, dokonaliśmy wymiany uszkodzonego układu GPU na nowy. Kontroler grafiki to układ BGA, w związku z tym wymaga lutowania  wykorzystaniem specjalistycznej stacji lutowniczej.

 Proces wymiany układu GPU w Asusie g73jw 

Czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia w ramach usługi wymiany układu graficznego

Po wymianie układu, nałożyliśmy właściwą pastę i zamontowaliśmy wyczyszczony układ chłodzenia.

 Nakładanie  pasty na układ grafiki w laptopie Asus G73JW

Inne usterki powiązane z awarią GPU

Po wymianie układu graficznego okazało się, że na skutek wcześniejszych restartów, uszkodził się system operacyjny na dysku Klienta. System został zainstalowany na nowo, co rozwiązało inny problem, o którym przypomniał sobie Klient - mianowicie niedziałający mechanizm Windows Update.

 Wolna praca i zawieszanie się laptopa, często zrzucane na wiek, najczęściej spowodowane są przez uszkodzenie lub zawirusowanie systemu operacyjnego, zbliżającą się awarię dysku twardego lub inną usterkę sprzętową. W opisywanym przypadku usterka układu grafiki i liczne restarty z nią związane, spowodowały uszkodzenie systemu operacyjnego. Laptop Asus G73JW po wymianie układu grafiki NVIDIA i reinstalacji systemu operacyjnego odzyskał sprawność i przy zachowaniu regularności czyszczenia układu chłodzenia, posłuży właścicielowi jeszcze przez długi czas.

 

Jeśli Twój laptop nie wyświetla obrazu, na ekranie pojawiają się krzaki, artefakty, nie uruchamia się system operacyjny lub występują jakieś inne problemy z jego pracą zapraszamy do serwisu komputerowego Repaired ul. Grójecka 132/1A Warszawa Ochota. Zachęcamy też do kontaktu telefonicznego pod nr tel 22 662 10 55 lub poprzez zakładkę Napisz do nas.

Wymiana baterii w surface book
Microsoft Surface Book - wymiana baterii klawiaturyLaptopy26-03-2020

Surface Book - spuchnięta bateria klawiatury W ostatnim naszym wpisie omówiliśmy przypadek Surface Booka ze spuchniętą baterią i jej wymiany....

Czytaj więcej ...

wymiana baterii w surface book 1703
Microsoft Surface Book 1703 - spuchnięta bateria - wymianaLaptopy18-03-2020

Surface Book - odkleja się ekran, wymiana baterii O puchnących bateriach w laptopach pisaliśmy na naszym blogu wielokrotnie. Do tej pory opisaliśmy...

Czytaj więcej ...

wymiana ekranu surface pro 4
Microsoft Surface Pro 4 - wymiana szyby / ekranuTablety18-03-2020

Naprawa Surface Pro 4 - wymiana pękniętego ekranu Wymiana pękniętego ekranu w tablecie Surface Pro 4 to jedna z usług, które oferujemy w Repaired...

Czytaj więcej ...

wymiana gniazda w laptopie msi gt70
msi GT70 - wymiana gniazda, nie ładujeLaptopy10-09-2019

Naprawa laptopa MSI GT70 - nie ładuje Przyczyn braku ładowania baterii w laptopie może być wiele. Najczęściej jest to uszkodzone gniazdo zasilania...

Czytaj więcej ...

naprawa asus ux303u
Asus Zenbook UX303 - naprawa zawiasówLaptopy06-09-2019

Naprawa laptopa Asus Zenbook UX303U - problem z zawiasem Problemy z zawiasami w laptopach to usterka z którą spotykamy się bardzo często....

Czytaj więcej ...

Wymiana układu graficznego
Asus G73JW - wymiana układu grafiki, nie uruchamia się system.Laptopy23-08-2019

Asus G73JW - wymiana układu grafiki, nie uruchamia się system. Tym razem do naprawy przyjęliśmy starszy model Asusa, model G73. Klient zgłosił, że...

Czytaj więcej ...

Dysk twardy
Jak uchronić się przed utratą danych z dysku laptopaWiedza09-05-2019

Jak zapobiec utracie ważnych danych z dysku Regularnie zgłaszają się do nas Klienci szukający pomocy przy odzyskaniu utraconych danych. Często jak sami...

Czytaj więcej ...

Wymiana gniazda usb w lenovo TAB 2 A10 70L
Lenovo TAB 2 A10-70L - Wymiana złącza usb - tablet nie ładuje bateriiTablety08-05-2019

Naprawa tabletu Lenovo TAB 2 A10-70L - wymiana uszkodzonego gniazda micro USB Uszkodzone złącze usb / ładowania to najczęstsza przyczyna problemów...

Czytaj więcej ...

Wymiana matrycy i szybki
Lenovo Yoga 3 YT3-X50F - Wymiana szybki i matrycy w tablecieTablety07-05-2019

Wymiana matrycy i digitizera w tablecie Lenovo Yoga 3 YT3-X50L Przeważnie podczas upadku tabletu rozbiciu ulega ekran dotykowy, potocznie nazywany...

Czytaj więcej ...

Wymiana baterii RTC
Wymiana baterii RTC w laptopie Toshiba Satellite C55-A-1GJLaptopy11-04-2019

Wymiana baterii RTC w laptopie - Serwis laptopów Toshiba Nie każdy wie, że w laptopie oprócz głównej baterii znajduje się jeszcze jedna mała...

Czytaj więcej ...

Konserwacja układu chłodzenia
Czyszczenie laptopa Lenovo Yoga 510-15ISK - przegrzewa się, zablokowany wentylatorLaptopy09-04-2019

Konserwacja układu chłodzenia w laptopie Lenovo Yoga 510-15ISK Najczęstszą przyczyną przegrzewania się laptopa jest niedrożność układu chłodzenia i zużyta...

Czytaj więcej ...

Wymiana gniazda w tablecie Samsung Note N8000
Tablet Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000 - wymiana gniazda ładowania - nie ładujeTablety09-04-2019

Wymiana uszkodzonego gniazda ładowania w tablecie Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000 Wymiana uszkodzonych gniazd ładowania to w serwisie laptopów...

Czytaj więcej ...

Wymiana matrycy w laptopie Acer Aspire ES11
Acer Aspire ES 11 (ES1-131) - wymiana matrycyLaptopy09-04-2019

Wymiana uszkodzonej matrycy lcd w laptopie Acer Aspire ES1-131 Duża liczba uszkodzeń mechanicznych w laptopach, które trafiają do naszego serwisu to...

Czytaj więcej ...

Uszkodzone zawiasy, połamana obudowa Samsung NP530U3C
Samsung NP530U3C - uszkodzone zawiasy, obudowa - wymiana klapy matrycyLaptopy08-04-2019

Problem z zawiasami w laptopie Samsung NP530U3C - wymiana klapy matrycy Mechanizm otwierania i zamykania klapy w laptopie nieraz nie wytrzymuje próby...

Czytaj więcej ...

Czyszczenie laptopa
HP g6-2233sw - błąd przy włączeniu - czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia Laptopy05-04-2019

Oczyszczenie układu chłodzenia laptopa HP g6-2233sw - błąd przy włączeniu W każdym laptopie układ chłodzenia prędzej czy później się zabrudzi i...

Czytaj więcej ...

Wymiana układu graficznego w HP Pavilion dv6-6b60ew
HP Pavilion dv6-6b60ew - wymiana układu graficznego - laptop zawiesza sięLaptopy04-04-2019

Wymiana układu grafiki w laptopie HP Pavilion dv6-6b60ew - serwis laptopów HP Warszawa Wymiana układu graficznego w laptopie to skomplikowany...

Czytaj więcej ...

Wymiana zalanej klawiatury w laptopie Lenovo Y700-15ISK
Naprawa Lenovo Y700-15ISK - wymiana zalanej klawiatury laptopaLaptopy04-04-2019

Laptop Lenovo Y700-15ISK po zalaniu - wymiana klawiatury i czyszczenie Zalana klawiatura w laptopie to widok częściej przez nas spotykany niż można...

Czytaj więcej ...

Wymiana szybki Sony Xperia Z2 SGP521 SGP511
Sony Xperia Tablet Z2 SGP521 SGP511 - Wymiana pękniętego ekranu / szybki / matrycyTablety03-04-2019

Naprawa tabletu Sony Xperia Z2 SGP521 - wymiana uszkodzonego ekranu Wymiana pękniętej szybki w tablecie to usługa, którą w naszym serwisie...

Czytaj więcej ...

Oczyszczanie systemu, usuwanie wirusów Apple MacBook
Naprawa Apple MacBook Pro A1278 - oczyszczanie systemu, odwirusowanie - wyskakujące okienka, reklamy, wirusyLaptopy29-03-2019

Usunięcie złośliwego oprogramowania z laptopa Apple MacBook Pro A1278 - odwirusowanie systemu Usuwanie wirusów i złośliwego oprogramowania to jeden...

Czytaj więcej ...

Wgrywanie i aktualizacja biosu
Naprawa HP ProBook 450 G5 - wgranie BIOSu po nieudanej aktualizacjiLaptopy27-03-2019

Programowanie BIOS-u w laptopie HP ProBook 450 G5 - naprawa laptopów Warszawa Oprogramowanie BIOS pełni funkcję pośredniczącą między sprzętem, a...

Czytaj więcej ...

serwis laptopów Xiaomi warszawa
Naprawa złącza baterii Xiaomi Mi Notebook Air 13 TM1613 - laptop nie działa na baterii, nie ładujeLaptopy21-03-2019

Naprawa złącza baterii w laptopie Xiaomi Mi Air 13 TM1613 - serwis Warszawa Firmy Xiaomi chyba nikomu już nie trzeba przedstawiać. W trakcie...

Czytaj więcej ...

Naprawa płyty MacBooka Air A1466 po ingerencji cieczy
Apple MacBook Air A1466 - naprawa płyty głównej po zalaniu - laptop nie włącza sięLaptopy19-03-2019

Serwis MacBook'a Air A1466 po zalaniu - laptop przestał się włączać Naprawa laptopów czy tabletów po ingerencji cieczy to jeden z elementów naszej...

Czytaj więcej ...

naprawa konsoli Sony Playstation 4
Sony PlayStation 4 - czyszczenie układu chłodzenia z kurzu - konsola grzeje sięKonsole15-03-2019

Konserwacja układu chłodzenia w konsoli Sony PlayStation 4 CUH-1004A Układ chłodzenia w konsoli do gier, tak jak w laptopie również wymaga okresowej...

Czytaj więcej ...

Naprawa płyty laptopa Samsung NP350V5C
Naprawa Samsung NP350V5C - wymiana chipsetu - czarny ekran, migający kursorLaptopy12-03-2019

Wymiana chipsetu Intel HM76 w laptopie Samsung NP350V5C Samsung NP350V5C był swego czasu bardzo popularnym laptopem. Dziś gdy minęło od jego...

Czytaj więcej ...

Konserwacja laptopa, czyszczenie chłodzenia
Lenovo Yoga 900-13ISK - czyszczenie wentylatorów i wymiana pasty - laptop przegrzewa się i zawieszaLaptopy08-03-2019

Konserwacja układu chłodzenia laptopa Lenovo Yoga 900-13ISK - czyszczenie i wymiana pasty na procesorze Laptopy wymagają okresowej konserwacji, pisaliśmy...

Czytaj więcej ...

Wymiana gniazda LAN w laptopie
Asus ROG Strix GL753V - Wymiana gniazda ethernet RJ45 w laptopieLaptopy01-03-2019

Naprawa laptopa Asus ROG Strix GL753V - wymiana gniazda LAN W dobie bezprzewodowego internetu, gdy niemal w każdym gospodarstwie domowym jest sieć...

Czytaj więcej ...

Uszkodzona obudowa zawias laptop Lenovo G570
Lenovo G570 - wymiana dolnej obudowy laptopa - uszkodzona obudowa, zawiasLaptopy28-02-2019

Serwis Lenovo Warszawa - wymiana dolnej  obudowy w laptopie Lenovo G570 Każdego dnia do serwisu laptopów Repaired w Warszawie przyjmujemy laptopy z...

Czytaj więcej ...

Nie włącza się system w MacBook Pro A1502
Serwis MacBook Pro A1502 - instalacja systemu - nie włącza się, znak zapytaniaLaptopy20-02-2019

Instalacja systemu operacyjnego macOS Mojave w laptopie Apple MacBook Pro A1502 Apple jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw...

Czytaj więcej ...

Naprawa BIOS w laptopie
Naprawa BIOSu - programowanie BIOS w laptopie, wgrywanie BIOSu po nieudanej aktualizacjiWiedza16-02-2019

Naprawa BIOS / UEFI - programowanie BIOS w laptopie, wgrywanie BIOSu do laptopa po nieudanej aktualizacji Do poprawnej pracy komputera wymagane jest...

Czytaj więcej ...

Wymiana klawiatury laptopa Lenovo Ideapad 700-15ISK
Lenovo Ideapad 700-15ISK - wymiana klawiatury laptopaLaptopy07-02-2019

Serwis laptopów Lenovo Ideapad 700-15ISK - wymiana uszkodzonej klawiatury Często Klienci przymierzając się do zakupu laptopa, pytają nas, laptopy...

Czytaj więcej ...

Wymiana pękniętego zawiasu w laptopie Lenovo ThinkPad E31-70
Lenovo ThinkPad E31-70 - Wymiana zawiasów w laptopie - pęknięty zawiasLaptopy06-02-2019

Naprawa laptopa Lenovo ThinkPad E31-70 - wymiana zawiasów Całkiem niedawno, przy okazji naprawy Asusa GL753V pisaliśmy, że nie każdy problem z...

Czytaj więcej ...

Serwis laptopa Microsoft Surface 1769
Microsoft Surface Laptop 1769 - naprawa płyty głównej - nie włącza się, uszkodzony obwód zasilaniaLaptopy05-02-2019

Naprawa płyty głównej - Microsoft Surface Laptop gen.1 1769 - serwis Warszawa Firma Microsoft raczej kojarzona jest z oprogramowaniem (Windows,...

Czytaj więcej ...

Wymiana klapy Asus ROG Strix GL753V
Asus ROG Strix GL753V - Wymiana klapy matrycy, uszkodzony zawiasLaptopy01-02-2019

Naprawa laptopa Asus ROG Strix GL753V - wymiana obudowy Problemy z zawiasami i otwieraniem klapy matrycy nie zawsze wynikają z uszkodzenia samych...

Czytaj więcej ...

Czyszczenie wentylatora w laptopie HP Folio 13-2000
Naprawa laptopa HP Folio 13-2000 - błąd "fan error" przy włączeniuLaptopy31-01-2019

Serwis HP Folio 13-2000 - błąd wentylatora, laptop nie włącza się Awaria laptopa zawsze jest niemiłym zaskoczeniem. Zwłaszcza jeśli dochodzi do niej...

Czytaj więcej ...

Wymiana obudowy w laptopie Dell XPS 13 9343
Laptop Dell XPS 13 9343 - Uszkodzona obudowa (zawias) - wymianaLaptopy30-01-2019

Wymiana palmrestu (górnej obudowy) w laptopie Dell XPS 13 9343 Upadek laptopa najczęściej wiąże się z uszkodzeniem jego obudowy. W parze często idzie...

Czytaj więcej ...

Wymiana klawiatury w laptopie Acer
Serwis Acer Aspire 5 A515-51G - wymiana uszkodzonej klawiaturyLaptopy29-01-2019

Laptop serwis - naprawa Acer Aspire 5 A515-51G - wymiana klawiatury Tak się złożyło, że laptopy marki Acer od dłuższego już czasu nie gościły na...

Czytaj więcej ...

Wymiana dysku SSD - Apple MacBook Air A1466
Serwis MacBook Air A1466 - wymiana uszkodzonego dysku SSD - nie włącza się systemLaptopy23-01-2019

Naprawa laptopa Apple MacBook Air A1466 - wymiana dysku SSD Laptopy są nieodłącznym elementem naszego życia. Dla wielu osób są niezbędnym narzędziem do...

Czytaj więcej ...

Czyszczenie chłodzenie w laptopie HP
HP EliteBook 8760w - Czyszczenie układu chłodzenia - laptop nagrzewa się i wyłączaLaptopy21-01-2019

Konserwacja układu chłodzenia laptopa HP EliteBook 8760w - serwis HP Warszawa W serwisie laptopów Repaired, każdego dnia wykonujemy mniej lub...

Czytaj więcej ...

Laptop Apple MacBook Air A1466
Instalacja systemu macOS w Apple MacBook Air A1466 - nie ładuje się systemLaptopy18-01-2019

 Instalacja systemu operacyjnego w laptopie Apple MacBook Air A1466 System operacyjny laptopa z czasem może wymagać oczyszczenia lub reinstalacji aby znów...

Czytaj więcej ...

Wymiana wentylatora w laptopie HP Pavilion dv6
Wymiana wentylatora - laptop HP Pavilion dv6-6b60ewLaptopy16-01-2019

 Wymiana uszkodzonego wentylatora w laptopie HP Pavilion dv6-6b60ew - nie działa wiatrak Nawet jeśli bardzo dbamy o swój laptop, z czasem może...

Czytaj więcej ...

Wymiana baterii Applel MacBook Pro
Wymiana baterii w MacBook Pro A1286 - serwis AppleLaptopy15-01-2019

Naprawa Apple MacBook Pro A1286 - wymiana uszkodzonej baterii Wymiana spuchniętej baterii w MacBook Pro A1286 to już kolejna naprawa tego typu...

Czytaj więcej ...

Wymiana matrycy w laptopie
Wymiana matrycy LCD - laptop Dell Inspiron 3537Laptopy11-01-2019

Serwis laptopa Dell Inspiron 3537 - wymiana rozbitej matrycy LCD Nawet jeśli bardzo dbamy o swój laptop, może może dojść do jego awarii. Wystarczy...

Czytaj więcej ...

Sony Vaio SVT1122S9EB
Reinstalacja systemu Windows w Sony Vaio SVT1122S9EB - naprawa Sony VaioLaptopy10-01-2019

Instalacja systemu operacyjnego Windows 8.1 w laptopie Sony Vaio SVT1122S9EB - serwis Sony Instalacja systemu operacyjnego to jedna z najczęściej...

Czytaj więcej ...

Laptop Lenovo T430s nie ładuje - naprawa
Wymiana gniazda ładowania - laptop Lenovo ThinkPad T430s - uszkodzone gniazdo zasilaniaLaptopy04-01-2019

 Wymiana gniazda zasilania w laptopie Lenovo ThinkPad T430s - serwis Lenovo Lenovo Thinkpad serii T430s to laptop nawiązujący swym wyglądem i budową do...

Czytaj więcej ...

Laptop Sony Vaio SVF15
Naprawa laptopa Sony Vaio SVF152A29 - instalacja systemu Windows 10Laptopy03-01-2019

Instalacja systemu operacyjnego Windows 10 w laptopie Sony Vaio SVF152A29 Laptop Sony Vaio Fit SVF15 (a dokładniej SVF152A29M) to jeden z ostatnich...

Czytaj więcej ...

Wymiana obudowy laptopa
Wymiana matrycy i klapy - laptop Lenovo ideapad 700Laptopy03-01-2019

Naprawa laptopa Lenovo ideapad 700 - uszkodzona matryca lcd i klapa matrycy Laptop Lenovo IdeaPad 700 to częsty gość serwisu Repaired. Wynika to...

Czytaj więcej ...

Naprawa msi MS-AAA7
Wymiana procesora w komputerze All in One msi MS-AAA7 - brak obrazuInny sprzęt03-01-2019

 Naprawa komputera AiO msi MS-AAA7 - czarny ekran, brak obrazu Gdy komputer nie wyświetla obrazu, nie zawsze mamy do czynienia z uszkodzoną matrycą, czy...

Czytaj więcej ...

Czyszczenie z kurzu Lenovo
Konserwacja układu chłodzenia w Lenovo IdeaCentre 300-23ISUInny sprzęt28-12-2018

 Czyszczenie z kurzu układu chłodzenia - komputer All in One Lenovo IdeaCentre 300-23ISU W ostatnim okresie zaobserwowaliśmy większą ilość komputerów AiO,...

Czytaj więcej ...

pęknięty digitizer
Naprawa tabletu Lenovo TAB 2 A10-70L - wymiana digitizera i złącza usbTablety28-12-2018

 Wymiana ekranu dotykowego i gniazda usb w tablecie Lenovo TAB 2 A10-70L Przysłowie mówi, że nieszczęścia chodzą parami. Z dosłowną realizacją tego...

Czytaj więcej ...

wymiana matrycy
Serwis laptopa Lenovo ideapad 110-15 - uszkodzona matryca lcd - wymianaLaptopy27-12-2018

 Wymiana matrycy lcd - laptop Lenovo ideapad 110-15 - rozbity ekran Lenovo ideapad serii 100 to atrakcyjne cenowo laptopy do codziennego użytku. Minusem...

Czytaj więcej ...

Stawianie systemu windows na nowo w laptopie
Instalacja systemu operacyjnego Windows 10 - laptop HP 15-ac013nw - postawienie systemu od nowaLaptopy27-12-2018

Laptop HP 15-ac013nw - Instalacja systemu Windows 10  - serwis laptopów HP  W serwisie laptopów Rapaired oferujemy bezpłatną diagnozę usterki i wycenę...

Czytaj więcej ...

Wymiana karty graficznej
Wymiana karty graficznej w komputerze Asrock VisionX 420D - brak obrazu na monitorzeInny sprzęt20-12-2018

Wymiana uszkodzonej grafiki w Asrock VisionX 420D - serwis komputerowy Awaria układu graficznego to usterka, która może wystąpić w każdym laptopie czy...

Czytaj więcej ...

Wymiana uszkodzonego dysku hdd na ssd
Naprawa laptopa Acer VN7-591G - wymiana dysku twardego na dysk SSD - uszkodzony dysk, nie włącza się system WindowsLaptopy14-12-2018

Wymiana uszkodzonego dysku twardego na dysk SSD - Naprawa laptopów Acer Dyski SSD zadomowiły się już w laptopach na dobre. Coraz częściej producenci laptopów...

Czytaj więcej ...

Formatowanie i instalacja systemu w Apple Mac mini
Serwis Apple Mac mini A1347 - instalacja systemu operacyjnego macOS - komputer działa wolnoInny sprzęt14-12-2018

Formatowanie dysku i instalacja systemu operacyjnego w Mac mini A1347 - serwis Apple Warszawa Pierwsza wersja Maca mini od Apple miała swą premierę...

Czytaj więcej ...

Naprawa obwodu podświetlenia na płycie głównej laptopa Lenovo
Naprawa płyty głównej laptopa Lenovo ideapad 700-15ISK - brak podświetlenia matrycyLaptopy13-12-2018

Naprawa obwodu podświetlenia na płycie głównej w laptopie Lenovo ideapad 700-15ISK Obwód podświetlenia to część obwodu zasilania i sterowania...

Czytaj więcej ...

Wymiana matrycy
Serwis HP Probook 450 G3 - wymiana matrycy - paski, rozlany obrazLaptopy13-12-2018

 Naprawa notebooka HP Probook 450 G3 - wymiana rozbitej matrycy lcd W serwisie laptopów Repaired spotykamy się z uszkodzeniami mechanicznymi matryc...

Czytaj więcej ...

Naprawa laptopa po zalaniu
Czyszczenie i naprawa zalanego laptop Lenovo ideapad y700-15ISK - korozja na płycie głównej, brak obrazuLaptopy12-12-2018

Serwis laptopa Lenovo ideapad Y700-15ISK po ingerencji cieczy - naprawa laptopów Warszawa Zalanie laptopa często utożsamiane jest z wylaniem dużej...

Czytaj więcej ...

Konserwacja laptopa Lenovo Y70-70 serwis laptopów Warszawa
Czyszczenie układu chłodzenia z wymianą pasty na procesorze - notebook Lenovo Y70-70 Touch - laptop przegrzewa się i wyłączaLaptopy12-12-2018

 Konserwacja układu chłodzenia w laptopie Lenovo Y70-70 Touch - serwis laptopów Warszawa Czyszczenie układu chłodzenia laptopa to usługa, która jest...

Czytaj więcej ...

Naprawa obwodu zasilania na płycie głównej
Serwis Lenovo Y700-15ISK - Naprawa obwodu zasilania na płycie głównej - nie można włączyć laptopa, nie ładuje bateriiLaptopy11-12-2018

Naprawa płyty głównej w notebooku Lenovo Y700-15ISK - serwis laptopów Warszawa Masz problem z włączeniem laptopa? To może być uszkodzenie obwodu...

Czytaj więcej ...

Naprawa płyty głównej w tablecie Lenovo
Naprawa płyty głównej - tablet Lenovo A10-70L - nie włącza się, nagrzewa, nie ładuje, Tablety11-12-2018

Serwis tabletów Lenovo A10-70L - naprawa płyty głównej Tablet Lenovo Tab 2 A10-70L to urządzenie bardzo popularne pośród użytkowników w naszym...

Czytaj więcej ...

Wymiana matrycy
Wymiana matrycy - notebook Lenovo Thinkpad X230 - niewłaściwe wyświetlanie, pionowe pasy na matrycyLaptopy10-12-2018

Wymiana matrycy w laptopie Lenovo Thinkpad X230 - naprawa laptopów Warszawa Twój laptop wyświetla pionowe pasy? To może być uszkodzona matryca LCD....

Czytaj więcej ...

Wymiana obudowy w laptopie Lenovo
Serwis Lenovo Y700-15ISK - wymiana obudowy i taśmy matrycy - uszkodzona klapa matrycy, brak obrazuLaptopy10-12-2018

Wymiana klapy i taśmy matrycy w laptopie Lenovo Y700-15ISK - serwis laptopów Warszawa Problem z otwieraniem klapy matrycy? To niekoniecznie wina...

Czytaj więcej ...

Wymiana HDD na SSD w serwisie laptopów Repaiered Warszawa Ochota
Wymiana dysku HDD na SSD - Serwis laptopa Lenovo G50-45Laptopy07-12-2018

Montaż dysku SSD w laptopie Lenovo G50-45 - serwis laptopa Wymiana dysku talerzowego na dysk SSD to naszym zdaniem najlepsza inwestycja w rozbudowę...

Czytaj więcej ...

Wymiana rozbudowa pamięci RAM w laptopie
Naprawa laptopów - wymiana uszkodzonej pamięci RAM w Lenovo Ideapad 110 - blue screenLaptopy07-12-2018

Wymiana kości RAM w Lenovo Ideapad 110 - laptop serwis Warszawa Uszkodzony moduł (kość) RAM to rzadka usterka. Współczesne moduły pamięci pracują...

Czytaj więcej ...

Wymiana dysku twardego - naprawa laptopów Warszawa
Wymiana dysku twardego w laptopie Dell Latitude E5540 - laptop działa wolno, zawiesza się, blue srceenyLaptopy07-12-2018

Naprawa laptopów Dell - uszkodzony dysk twardy (HDD) Czasem pomimo naszych największych starań i ostrożności, na ekranie laptopa pojawia się...

Czytaj więcej ...

Naprawa płyty Apple MacBook - serwis Warszawa
Serwis laptopów Apple - Naprawa płyty głównej MacBook Pro 13 A1502 - nie można włączyć laptopa, nie reaguje na włącznikLaptopy06-12-2018

Naprawa płyty głównej w laptopie Apple MacBook Pro 13 - serwis laptopów Warszawa Często zdarza się, że komputer bez wyraźnej przyczyny przestaje...

Czytaj więcej ...

Czyszczenie wiatraka w laptopie Sony Vaio VPCF11
Czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia w notebooku Sony Vaio VPCF11 - laptop przegrzewa sięLaptopy06-12-2018

Naprawa laptopów Sony Vaio - czyszczenie i wymiana pasty w Sony VPCF11 Serwis Laptopów Repaired przyjął w ostatnim czasie do diagnozy laptop Sony...

Czytaj więcej ...

Wymiana grafiki Apple Mac mini A1347 - serwis komputerów warszawa
Naprawa komputerów Apple Mac mini A1347 - wymiana układu graficznego - brak obrazu, paski, artefaktyInny sprzęt01-12-2018

Wymiana grafiki w Apple Mac mini A1347 - serwis komputerów Warszawa Apple Mac Mini to komputer niezwykły. Niewielkie "pudełeczko" mieści w sobie...

Czytaj więcej ...

Naprawa laptopów Lenovo - wymiana gniazda ładowania
Serwis laptopów Lenovo ideapad 100-15IBD - wymiana gniazda zasilania - nie ładuje, nie włącza się, wyłamane gniazdkoLaptopy01-12-2018

Wymiana gniazda ładowania w notebooku Lenovo ideapad 100-15IBD - naprawa laptopów Warszawa Lenovo ideapad 100-15IBD to popularny notebook, który w...

Czytaj więcej ...

Naprawa laptopów Warszawa - serwis Asus UX303L
Wymiana klapy matrycy w Asus UX303L - pęknięta obudowa, wyłamane zawiasyLaptopy30-11-2018

Serwis laptopów Asus - wymiana obudowy w notebooku Asus UX303L Wyłamane zawiasy z klapy matrycy w laptopie Asus UX303L to kolejny dowód na to, że...

Czytaj więcej ...

Serwis tabletów Lenovo Warszawa
Naprawa Lenovo Yoga Tablet 2 Pro-1380F - tablet nie włącza się, wymiana taśmyTablety29-11-2018

Serwis Lenovo - naprawa tabletu Lenovo Yoga Tablet 2 Pro-1380F Pisaliśmy już kilkukrotnie na naszym blogu o naprawach tabletów Lenovo serii Yoga....

Czytaj więcej ...

Wymiana uszkodzonej baterii laptop Apple MacBook Air A1370 serwis Apple
Naprawa laptopa Apple MacBook Air A1370 - wymiana zużytej bateriiLaptopy28-11-2018

Wymiana uszkodzonej baterii w MacBook Air A1370 - serwis Apple Coraz częściej producenci laptopów decydują się na zamontowanie baterii wewnątrz...

Czytaj więcej ...

Uszkodzona obudowa, wyłamany zawias - laptop HP g6-2000
Wymiana połamanej obudowy - laptop HP g6-2000Laptopy26-11-2018

Wymiana dolnej obudowy w laptopie HP g6-2000 Połamana obudowa i wyłamane zawiasy to kolejna usterka z którą spotykamy się bardzo często przy...

Czytaj więcej ...

Naprawa laptopa Asus R556L Warszawa
Serwis laptopa Asus R556L - brak dźwiękuLaptopy08-11-2018

Problem z audio w laptopie Asus R556L Niekiedy zdarza się, że laptopy, pomimo że z założenia mobilne, nie lubią być przenoszone. Z takim przypadkiem mieliśmy...

Czytaj więcej ...

rozbita matryca w tablecie Lenovo Yoga YT3-X50L
Serwis tabletu Lenovo Yoga 3 YT3-X50L - pęknięta matrycaTablety08-11-2018

Wymiana matrycy w tablecie Lenovo Yoga 3 YT3-X50L Pęknięta matryca to druga co do popularności po wyrwanym gnieździe USB usterka tabletów. Tym razem...

Czytaj więcej ...

Test zalanej klawiatury
Wymiana klawiatury w laptopie Asus X550V - naprawa po zalaniuLaptopy07-11-2018

Laptop serwis - naprawa Asus X550V - wymiana klawiatury Nie wszystkie klawisze działają? Pojawiają się niewłaściwe litery? Znaki wpisują się same?...

Czytaj więcej ...

Tablet Alcatel OneTouch Pixi 8070 naprawa
Tablet Alcatel OneTouch Pixi 8070 nie ładuje - wymiana złącza micro usbTablety05-11-2018

Tablet serwis - naprawa Alcatel OneTouch Pixi 8070 Najczęściej spotykanym problemem związanym z tabletami jest uszkodzenie gniazda ładowania (USB)....

Czytaj więcej ...

Wymiana gniazda zasilania, laptop XPS 15 9550 - serwis warszawa
Naprawa notebooka Dell XPS 15 9550 - nie ładuje, uszkodzone gniazdo ładowaniaLaptopy30-10-2018

Wymiana uszkodzonego gniazda zasilania w laptopie Dell XPS 15 9550 Zepsute gniazdo ładowania w laptopie to nie jest usterka z naprawą której możemy...

Czytaj więcej ...

Rozbity ekran dotykowy - Apple iPad 4
Naprawa Apple iPad 4 A1460 - wymiana rozbitego digitizeraTablety29-10-2018

Wymiana ekranu dotykowego w Apple iPad 4 W serwisie laptopów Repaired naprawiamy również sprzęt marki Apple: iPad, MacBook, Mac mini, iMac....

Czytaj więcej ...

Wymiana matrycy w laptopie Asus UX501
Wymiana matrycy LCD w Asus ZenBook Pro UX501VLaptopy19-10-2018

Wymiana uszkodzonej matrycy LCD w laptopie Asus UX501V Nasi technicy każdego dnia spotykają się z uszkodzeniami mechanicznymi w laptopach....

Czytaj więcej ...

Czyszczenie z kurzu Apple iMac 27 A1419
Czyszczenie i konserwacja Apple iMac 27" A1419 (late 2013)Inny sprzęt19-10-2018

Czyszczenie z kurzu Apple iMac 27" A1419 (late 2013) Apple iMac 27 to desktop typu All-in-One (AiO). Sprzęt został dostarczony do naszego centrum...

Czytaj więcej ...

Spuchnięta bateria Asus R556L wymiana
Spuchnięta bateria w laptopie Asus R556L - wymiana baterii na nową.Laptopy19-10-2018

Wymiana uszkodzonej baterii w Asus R556L Kolejny przypadek laptopa ze "spuchniętą" baterią wewnętrzną - Asus R556L. To już kolejny, po opisywanym...

Czytaj więcej ...

Konserwacja układu chłodzenia w laptopie Asus R500V
Czyszczenie z kurzu laptopa Asus R500VLaptopy19-10-2018

Czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia laptopa Asus R500V Czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia to czynność, której okresowo powinien być...

Czytaj więcej ...

Dualboot - Linux i Windows w Sony Vaio VPCCA
Linux i Windows na jednym laptopie - to możliwe.Laptopy18-10-2018

Dualboot czyli dwa systemy na jednym laptopie Możliwość uruchomienia wielu systemów na jednym komputerze to wspaniałe udogodnienie dla użytkownika....

Czytaj więcej ...

Kamera internetowa
Negatywne skutki zasłaniania kamerki internetowejWiedza17-10-2018

Negatywne skutki zasłaniania kamerki internetowej Do naprawy w serwisie Repaired trafił laptop Lenovo ThinkPad E560. Zgłoszona usterka była zupełnie inna -...

Czytaj więcej ...

Wymiana baterii tablet Samsung SM-P600
Wymiana baterii w tablecie Samsung Galaxy Note 10.1 2014 SM-P600Tablety17-10-2018

Naprawa tabletu Samsung SM-P600 - wymiana baterii W ciągu ostatnich kilku lat rynek tabletów szybko rósł w siłę, co chwilę serwując nowe modele z...

Czytaj więcej ...

Ułamane złącze klawiatury Lenovo - naprawa
Uszkodzone złącze klawiatury na płycie głównej w laptopie Lenovo G500Laptopy12-10-2018

Wymiana złącza klawiatury w notebook'u Lenovo G500 - nie działa klawiatura Do naprawy otrzymaliśmy laptop Lenovo G500, w którym po wykonanym przez...

Czytaj więcej ...

Wymiana układu graficznego - serwis Warszawa
Wymiana układu graficznego w HP dv7-4015ew - brak obrazu, laptop nie włącza sięLaptopy12-10-2018

Wymiana chipsetu w laptopie HP dv7-4015ew Wymiana  układu graficznego w laptopie to jedna z częstszych napraw płyty głównych jakie wykonujemy. Z...

Czytaj więcej ...

Wymiana klawiatury w notebooku Lenovo Y520 - serwis laptopów Warszawa
Wymiana klawiatury w notebooku Lenovo Legion Y520-15IKBA - wpisują się losowe znakiLaptopy10-10-2018

Nie działa klawiatura w laptopie Lenovo Legion Y520-15IKBA - wymiana  W niektórych modelach laptopów wymiana klawiatury jest bardziej skomplikowana niż w...

Czytaj więcej ...

Wymiana złącza baterii w Lenovo Yoga 2-1050L - serwis tabletów
Naprawa złącza baterii w Lenovo Yoga Tablet 2-1050LTablety08-10-2018

Serwis tabletu Lenovo Yoga 2-1050L po upadku Tablet Lenovo Yoga 2-1050L to druga generacja bardzo udanego i popularnego tabletu Lenovo Yoga 10...

Czytaj więcej ...

Serwis Asus Warszawa
Asus PRO5AV z jonizatorem powietrzaLaptopy05-10-2018

Notebook Asus PRO5AV - serwis Warszawa Asus PRO5AV to pierwszy i jak dotąd jedyny laptop wyposażony w jonizator powietrza, który mieliśmy...

Czytaj więcej ...

Luźne gniazdo zasilania Sony Vaio
Wymiana gniazda ładowania w laptopach Sony VaioLaptopy04-10-2018

Naprawa laptopa Sony Vaio - wymiana gniazda zasilania Dziś na tapecie dwa laptopy Sony Vaio z identyczną usterką. Laptop przerywa ładowanie przy...

Czytaj więcej ...

Serwis Sony Vaio Warszawa
Jak ustrzec się uszkodzenia obudowy w swoim laptopieWiedza09-08-2018

Możliwe szkodzenia obudowy laptopa - nieprawidłowy montaż Niejednokrotnie w naszej karierze serwisowej spotykaliśmy się z uszkodzonymi laptopami po...

Czytaj więcej ...

Instalacja systemu Windows w tablecie
Nie włącza się system Windows w tablecie - instalacja systemu.Tablety09-08-2018

Reinstalacja systemu operacyjnego Windows - Tablet Asus T100H System operacyjny Windows zadomowił się już w tabletach na dobre. Obecnie tablety nie...

Czytaj więcej ...

Serwis tabletu Lenovo Yoga 3 YT3-X50L
Naprawa przycisku włączania - Lenovo Yoga Tablet 3 YT3-X50LTablety20-07-2018

Uszkodzony włącznik, tablet nie włącza się - Lenovo Yoga Tablet 3 YT3-X50L Wadliwy przycisk włączania w tablecie to rzecz z pozoru błaha jednak...

Czytaj więcej ...

Spuchnięta bateria - serwis Asus
Wymiana baterii - laptop Asus R556LLaptopy20-07-2018

Spuchnięta bateria w laptopie Asus R556L - wymiana Ogniwa w bateriach laptopowych zużywają się i z czasem tracą swoje parametry. Objawami zużycia...

Czytaj więcej ...

Wymiana klawiatury - serwis Apple MacBook
Wymiana klawiatury w Apple MacBook Air, MacBook ProLaptopy13-07-2018

Naprawa Apple MacBook Air, MacBook Pro - wymiana klawiatury Nowsze modele laptopów Apple Macbook Pro np A1398 i Macbook Air np. A1466 posiadają...

Czytaj więcej ...

Wymiana matrycy - serwis laptopów
Wymiana pękniętej matrycy w laptopie Asus N580VLaptopy11-07-2018

Wymiana matrycy w laptopie Asus N580V Rozbita matryca w laptopie to zawsze kłopot dla użytkownika danego sprzętu. W przypadku potrzeby dostępu do...

Czytaj więcej ...

Naprawa laptopa po zalaniu
Naprawa Sony Vaio SVF15 - wymiana uszkodzonej klawiatury po zalaniuLaptopy10-07-2018

Wymiana klawiatury w laptopie Sony Vaio SVF15 Dziś na warsztacie jeden z ostatnich modeli Sony Vaio – SVF15. Częsty bywalec serwisu w związku z...

Czytaj więcej ...

Co robić po zalaniu laptopa
Zalany laptop - Co robić?Wiedza20-06-2018

Jak postępować w przypadku zalania laptopa W kilku punktach postaraliśmy się streścić co należy zrobić w przypadku zalania laptopa aby maksymalnie...

Czytaj więcej ...

Brak internetu
Dlaczego nie działa internet? - PrzyczynyWiedza14-06-2018

Brak połączenia z internetem Wielu z nas spotkało się z przypadkiem, gdy po instalacji programu, aktualizacji systemu, przeglądaniu internetu czy...

Czytaj więcej ...

Serwis Lenovo Warszawa
Kalibrator kolorów X-Rite Pantone w Lenovo W530Laptopy16-05-2018

Wbudowany kalibrator kolorów w laptopie Lenovo Całkiem niedawno w naszym serwisie mieliśmy przyjemność naprawiać laptop Lenovo W530. Usterka była...

Czytaj więcej ...

Matryca TN i IPS - porównanie
Matryca IPS a TN - czy warto dopłacić?Wiedza07-05-2018

Różnice w matrycach IPS i TN Cechą charakterystyczną laptopów jest integracja jednostki centralnej i urządzeń wejścia – wyjścia (w tym monitora) w...

Czytaj więcej ...

Wymiana gniazda zasilania - serwis laptopów
Wymiana gniazda zasilania w laptopie Asus X53SLaptopy26-04-2018

Naprawa laptopa Asus X53S - wymiana gniazda ładowania Uszkodzenia gniazda zasilania w laptopie lub tablecie to kolejna usterka, z którą spotykamy...

Czytaj więcej ...

Serwis Acer Warszawa
Acer Aspire 9920G - potwór wśród laptopówLaptopy24-04-2018

Przegrzewający się laptop Acer Aspire 9920G "Kiedyś to były laptopy" można usłyszeć co jakiś czas z ust naszych klientów. I chociaż w tym...

Czytaj więcej ...

Dysk SSD Kingston 512GB
Czy warto wymienić dysk twardy na dysk SSD?Wiedza18-04-2018

Wymiana HDD na SSD Dysk SSD (Solid State Drive) to nieulotny nośnik danych o dużej pojemności, będący następcą dysków talerzowych. Choć cena za...

Czytaj więcej ...

Wymiana baterii w laptopie
Dlaczego mój laptop pracuje krótko na baterii?Wiedza18-04-2018

Przyczyny krótkiej pracy laptopa na zasilaniu bateryjnym Tym, co wyróżnia laptopy spośród komputerów osobistych jest możliwość pracy na baterii, bez...

Czytaj więcej ...

Wymiana matrycy w laptopie
Wymiana matrycy lcd w laptopie Samsung NP350Laptopy20-12-2017

Naprawa notebooka Samsung NP350V5C - wymiana zbitej matrycy Matryca LCD czyli wyświetlacz ciekłokrystaliczny, bardzo delikatny element budowy...

Czytaj więcej ...

Wymiana układu grafiki - laptop Dell Inspiron N5010
Wymiana chipsetu w laptopie Dell Inspiron N5010Laptopy20-12-2017

Uszkodzony układ graficzny w laptopie Dell Inspiron N5010 Dell Inspiron 15 N5010 to popularny model laptopa, który produkowany był w różnych...

Czytaj więcej ...

Ekspresowa naprawa laptopa
Usługa ekspres - jeszcze szybsza naprawa laptopa / tabletuInformacje13-12-2017

Ekspresowe naprawy w serwisie laptopów Repaired Zdajemy sobie sobie sprawę, że komputery i tablety stały się nieodłącznym elementem naszego życia,...

Czytaj więcej ...

Wymiana klawiatury - serwis laptopów
Wymiana klawiatury w laptopie HP 255 G4Laptopy30-11-2017

Naprawa laptopa HP 255 G4 - zalana klawiatura Tytułowy laptop HP 255 G4 został niedawno dostarczony do naszego serwisu po zalaniu klawiatury colą....

Czytaj więcej ...

Naprawa laptopa
BLACK FRIDAY -20% na wszystkie naprawyInformacje22-11-2017

Black Friday w serwisie laptopów Repaired w Warszawie W tym roku my również dołączamy do ogólnoświatowej akcji pt. Black Friday. Specjalnie na tę...

Czytaj więcej ...

Wymiana zawiasów w Asus K501LX
Wymiana zawiasów i obudowy w laptopie Asus K501LXLaptopy06-11-2017

Uszkodzony zawias i klapa matrycy w laptopie Asus K501LX W czasie kilkuletniego użytkowania laptopa klapa matrycy jest otwierana i zamykana...

Czytaj więcej ...

Rozbita matryca w laptopie
Matryca lcd na Halloween :)Laptopy30-10-2017

Rozbita matryca lcd w laptopie Toshiba Satellite w iście krwawym kolorze, idealnie wpisuje się w nadchodzące święto Halloween 2017. Przypadek? Nie...

Czytaj więcej ...

Zatkany układ chłodzenia laptopa
A jak wygląda układ chłodzenia w Twoim laptopie?Wiedza21-10-2017

Zatkany układ chłodzenia Tak właśnie wygląda zaniedbany układ chłodzenia w laptopie. Całkowicie zatkana kratka radiatora i warstwa kurzu na...

Czytaj więcej ...

Tablet zablokowany hasłem
Usunięcie hasła z tabletuTablety06-10-2017

Tablet zablokowany hasłem Jeśli chcemy uchronić nasz laptop lub tablet przed nieautoryzowanym dostępem dobrym rozwiązaniem będzie ustawienie hasła...

Czytaj więcej ...

Czyszczenie wentylatora w MacBook Pro
Czyszczenie z kurzu laptopa Apple MacBook Pro A1398Laptopy27-09-2017

Czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia w Apple MacBook Pro Układ chłodzenia laptopa wymaga okresowego czyszczenia i konserwacji. Wentylatory...

Czytaj więcej ...

Błąd po aktualizacji systemu Windows
Niepowodzenie aktualizacji Windows 10 Acer E5-511 - reinstalacja systemuLaptopy07-09-2017

Błąd aktualizacji systemu Windows 10 Co jakiś czas zgłaszają się do nas klienci z nieuruchamiającym się systemem po nieudanej automatycznej...

Czytaj więcej ...

Wymiana ekranu w tablecie Asus T100TA
Wymiana ekranu dotykowego w Asus T100TATablety07-08-2017

Naprawa tabletu Asus T100TA po upadku Asus T100TA nadal jest popularnym tabletem pomimo, że jego premiera miała miejsce już trzy lata temu. Model...

Czytaj więcej ...

Naprawa zalanego laptopa HP 250 G3
Naprawa po zalaniu laptopa HP 250 G3Laptopy14-07-2017

Naprawa płyty głównej HP 250 G3 po zalaniu - laptop nie włącza się Jak powszechnie wiadomo, woda jest wrogiem wszelkiej elektroniki. Wraz z...

Czytaj więcej ...

Wirus szyfrujący pliki na konputerze
Uwaga na ataki wirusa PetyaWiedza29-06-2017

Atak wirusa szyfrującego Petya Wirus Petya jest to kolejny wirus z rodziny ransomware o których działaniu pisaliśmy już wcześniej TUTAJ. W skrócie,...

Czytaj więcej ...

Wymiana złącza micro usb
Naprawa Routera MikroTik - wymiana gniazda micro usbInny sprzęt23-06-2017

Router MikroTik CRS109-8G-12-1S-RM – typowa usterka w nietypowym urządzeniu Jako serwis specjalizujący się w naprawie laptopów i tabletów, z dużym...

Czytaj więcej ...

Gniazdo micro usb
Gniazdo micro USB 2.0 – czemu 5, a nie 4 piny?Wiedza23-06-2017

Gniazdo micro USB 2.0 Specyfikacja standardu USB została ogłoszona w 1998 roku. Od czasu wdrożenia interfejsu w komputerach osobistych, USB rozwija...

Czytaj więcej ...

Czy serwis kasuje dane podczas naprawy
Czy stracę swoje dane podczas naprawy?Informacje09-06-2017

Czy serwis kasuje dane podczas naprawy? Pytanie to pada bardzo często z ust naszych Klientów. Odpowiedź nie jest taka oczywista bo brzmi: To zależy. A...

Czytaj więcej ...

Taśma matrycy
Jakie błędy można popełnić przy naprawie laptopa?Wiedza02-06-2017

Najczęstsze błędy popełniane podczas napraw laptopówNaprawa laptopa to proces skomplikowany i wymagający wiedzy fachowej. Nawet najprostsze z...

Czytaj więcej ...

System S.M.A.R.T. - błędy dysku twardego
S.M.A.R.T. - sprytny system monitorowania dysku twardegoWiedza02-06-2017

S.M.A.R.T. - strażnik danych Mechanizm S.M.A.R.T. (ang. Self-Monitoring, Analysing and Reporting Technology) jest domyślnie włączony w większości...

Czytaj więcej ...

Uszkodzone pola lutownicze na płycie głównej laptopa
Uszkodzenia laminatu płyty głównej laptopaWiedza01-06-2017

Uszkodzenia laminatu – niewidzialne zagrożenie Pośród licznych usterek spotykanych w praktyce serwisowej, uszkodzenia laminatu płyty głównej zajmują...

Czytaj więcej ...

Kość pamięci RAM
Rodzaje pamięci RAM stosowane w notebookachWiedza31-05-2017

Pamięć operacyjna RAM - co warto wiedzieć? Pamięć RAM (Random Access Memory) to podstawowy element architektury komputera. Jest to pamięć o dostępie...

Czytaj więcej ...

Gniazdo słuchawkowe - serwis wymiana
Nie działa gniazdo słuchawek w laptopie - objawy i naprawaWiedza31-05-2017

Gniazdo słuchawkowe – nie takie proste, na jakie wygląda Elementem, który często ulega uszkodzeniu w trakcie eksploatacji laptopa jest gniazdo...

Czytaj więcej ...

Pęknięta matryca w laptopie
Jak ułatwić wstępną diagnozę laptopa/tabletuWiedza30-05-2017

Wstępna diagnoza uszkodzenia Mając na względzie zapewnienie Państwu jak najlepszego wsparcia i rzetelnej diagnozy, stworzyliśmy poniższą listę...

Czytaj więcej ...

Zawirusowany system
Uwaga na Wirus Policyjny Ukash!Wiedza29-05-2017

Popularny wirus z kategorii ransomware - Wirus Policyjny Ukash Pośród najczęściej spotykanych wirusów, widowiskowością wyróżnia się tytułowy twór z...

Czytaj więcej ...

Touchpad MacBook
Touchpad - zasada działania i możliwe awarieWiedza29-05-2017

Jak działa touchpad? Pośród urządzeń umożliwiających kontrolę kursora w laptopach najpopularniejszy obecnie jest touchpad. Jest to urządzenie...

Czytaj więcej ...

Wirus ransomware - kryptowirus
Ransomware czyli wirusy szyfrujące - co robić w przypadku ataku wirusaWiedza29-05-2017

Oprogramowanie ransomware – wirusy szyfrujące pliki W ostatnich latach pojawił się nowy typ ataku na użytkowników komputera – kryptowirusy. Swoją...

Czytaj więcej ...

Zalana klawiatura w laptopie
Mycie zalanej klawiatury - dlaczego tego nie robićWiedza29-05-2017

Dlaczego czyszczenie klawiatury po zalaniu nie ma sensu Nawet najostrożniejszym z nas zdarza się wylać odrobinę napoju. Jak na złość, bywa także, że...

Czytaj więcej ...

Uruchamianie komputera
Co się dzieje po naciśnięciu włącznika?Wiedza29-05-2017

Sekwencja uruchomieniowa komputera  Czy kiedykolwiek zadawaliście sobie pytanie, co się dzieje po naciśnięciu przycisku „POWER” Waszego laptopa? W jaki...

Czytaj więcej ...

Naprawa obwodu zasilania na płycie głównej
Awaria obwodu zasilania laptopa - możliwe usterki i ich objawyWiedza25-05-2017

Obwód zasilania - działanie i możliwe usterki Płyta główna to jeden z kluczowych elementów komputera – nie ważne, czy jest to komputer stacjonarny,...

Czytaj więcej ...

Wymiana baterii RTC
Usterka obwodu RTC / CMOS - objawy i naprawaWiedza24-05-2017

Obwód RTC / CMOS W życiu każdego z nas może zdarzyć się sytuacja, kiedy komputer przywita nas komunikatem CMOS Checksum Error, przeglądarka...

Czytaj więcej ...

Obwód podświetlenia matrycy lcd w laptopie
Jak działa obwód podświetlenia matrycy w laptopieWiedza24-05-2017

Obwód podświetlenia matrycy - opis działania i możliwe usterki Konstrukcja współczesnych wyświetlaczy LCD sprawia, że do działania wymagają...

Czytaj więcej ...

Wadliwe układy Nvidia
Wada fabryczna układów graficznych NvidiaWiedza23-12-2016

Wada fabryczna układów graficznych Nvidia Nvidia to zasłużony producent układów graficznych, obecny na rynku od 1993 roku. Chipy produkowane przez...

Czytaj więcej ...

Jak dopasować zasilacz do laptopa
Jak dobrać zasilacz do laptopaWiedza21-12-2016

Jak dobrać zasilacz do laptopa Zasilacze dość często ulegają przeróżnym uszkodzeniom, przeważnie są to uszkodzenia mechaniczne wtyków bądź...

Czytaj więcej ...

Awaria układu graficznego w laptopie
Przyczyny i rodzaje uszkodzeń układów graficznych oraz sposoby naprawyWiedza12-12-2016

Przyczyny i rodzaje uszkodzeń układów graficznych oraz sposoby naprawy Spośród wszystkich uszkodzeń układów BGA, najczęstsze są te związane z...

Czytaj więcej ...

Silikonowa nakładka na klawiaturę laptopa Sony Vaio
Silikonowa nakładka na klawiaturę - czy warto?Wiedza06-12-2016

Silikonowa nakładka na klawiaturę - czy warto? Klawiatura laptopa jest ważną częścią urządzenia przy pomocy, której możemy komunikować się z...

Czytaj więcej ...

Producenci płyt głównych do laptopów
Kto produkuje płyty główne do laptopów?Wiedza14-09-2016

Producenci płyt głównych Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że producenci laptopów tacy jak np. Hewlett Packard, Dell, Acer, Toshiba, nie mówiąc o...

Czytaj więcej ...

Naprawa tabletów serwis Warszawa
Czy warto kupować tanie tablety?Wiedza28-03-2014

Czy warto kupić budżetowy tablet? W obliczu wciąż spadających cen tabletów uznanych producentów sprzętu komputerowego, interesującym zjawiskiem jest...

Czytaj więcej ...

Wymiana zbitej szybki w Apple iPad Air
iPad Air - wymiana zbitego panelu dotykowegoTablety08-02-2014

Serwis Apple iPad Air Ekran dotykowy (digitizer) to najdelikatniejsza część każdego tabletu i to ona najczęściej ulega uszkodzeniom mechanicznym. Do...

Czytaj więcej ...

Serwis tabletu Asus TF700
Naprawa Asus Transformer Pad Infinity TF700Tablety29-11-2013

Serwis Asus Transformer Pad Infinity TF700T/TF700TG/TF700KL Warszawa Tablet Asus TF700T to flagowy model serii Transformer Pad. Wystarczy raz rzucić okiem...

Czytaj więcej ...

Kalibracja digitizera Asus Transformer TF300
Kalibracja panelu dotykowego w tablecie Asus Transformer Pad TF300 po aktualizacji do Androida 4.2Tablety21-11-2013

Kalibracja digitizera Asus TF300T/ TF300TG/ TF300TL   Wymiana panelu dotykowego (digitizera) w tablecie Asus Transformer Pad serii TF300 w większości...

Czytaj więcej ...

Reballing układu grafiki BGA
Reballing układu BGABlog04-11-2013

 Co to jest reballing układu BGA? W dużym skrócie jest to operacja wylutowania układu BGA i wlutowania go ponownie. Reballing układu BGA stosuje się w...

Czytaj więcej ...

Wgranie nowego softu tablet Lenovo
Naprawa Tabletu Lenovo IdeaPad K1. Tablet zawiesza się przy starcie systemuTablety26-10-2013

Aktualizacja oprogramowania w tablecie Lenovo IdeaPad K1 Zdarza się, że podczas ładowania systemu tablet zawiesza się i wpada w pętle czyli tzw....

Czytaj więcej ...

Wymiana i kalibracja ekranu dotykowego tablet Asus Transformers TF300
Wymiana i kalibracja panelu dotykowego w tablecie Asus Transformer Pad TF300Tablety17-10-2013

Naprawa tabletu Asus Transformer Pad TF300 W naszym serwisie dostępna jest usługa wymiany oraz kalibracji panelu dotykowego w tabletach Asus serii...

Czytaj więcej ...

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn- Pt: 10:00 - 18:00
Sb: nieczynne