ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 9:00 - 19:00
Sb: 9:00 - 14:00

Wymiana grafiki Apple Mac mini A1347 - serwis komputerów warszawa

Wymiana grafiki w Apple Mac mini A1347 - serwis komputerów Warszawa

Apple Mac Mini to komputer niezwykły. Niewielkie "pudełeczko" mieści w sobie potężną konfigurację z możliwością rozbudowy (szczególnie dotyczy to starszych modeli). Komputer zdobył rzeszę wielbicieli wśród osób zajmujących się edycją grafiki i video, a to dzięki temu, że za ułamek ceny Mac'a Pro mamy wciąż potężną maszynę, z mocnym procesorem (Intel Core i5, Core i7), możliwością rozbudowy przestrzeni dyskowej i RAM-u (nie dotyczy najnowszych modeli - tu RAM jest wlutowany) i oczywiście systemem macOS (dawniej Mac OS X). Mac Mini jest przy tym niewielki i dzięki temu przenośny. Wystarczy, że miejsce, gdzie się wybieramy dysponuje monitorem, klawiaturą i myszą, i już możemy pracować we własnym środowisku, podłączając Mac'a.

Serwis Laptopów Repaired przyjął do diagnozy komputer Mac Mini, w którym zgłaszanym problemem był brak obrazu. Wcześniejszymi objawami były artefakty i przekłamania obrazu pojawiające się w trakcie pracy. Opisane przez Klienta objawy były typowe dla uszkodzenia układu graficznego, co potwierdziła diagnoza.

Rozwiązaniem problemu była wymiana układu graficznego na nowy. Lutowanie układu BGA przebiegło bez niespodzianek. Przy wymianie układów grafiki, Serwis Laptopów Repaired zawsze w cenie usługi wykonuje czyszczenie i konserwację układu chłodzenia oraz aplikowana jest nowa pasta termoprzewodząca, co zapewnia poprawne odprowadzanie ciepła i długą, bezproblemową pracę.

Komputer po wymianie GPU przeszedł serię testów potwierdzającą jego sprawność. Komputer jeszcze przez długi czas może bezawaryjnie służyć do pracy, a wolny slot RAM zapewnia możliwość jego dalszej rozbudowy, o czym poinformowaliśmy Klienta.

serwis apple mac mini wymiana grafiki chipsetu

 

Czyszczenie z kurzu Apple iMac 27 A1419

Czyszczenie z kurzu Apple iMac 27" A1419 (late 2013)

Apple iMac 27 to desktop typu All-in-One (AiO). Sprzęt został dostarczony do naszego centrum serwisowego w celu wyczyszczenia wnętrza komputera z kurzu. Problemy zgłaszane przez Klienta to nadmierne nagrzewanie się komputera i głośna praca wentylatora. Po wstępnej diagnozie, którą wykonaliśmy na miejscu, technik potwierdził przypuszczenia Klienta o zabrudzonym i niedrożnym układzie chłodzenia. Klient przyznał, że komputer od nowości nigdy nie był serwisowany.

Rozłożenie iMaca 27 A1419 może przysparzać trudności, ponieważ tylna obudowa wykonana jest z jednego kawałka aluminium, a od przodu wklejona jest matryca lcd. iMac nie posiada śrubek, do jego wnętrza można się dostać tylko poprzez odklejenie szyby wraz z wyświetlaczem. W starszych wersjach iMaca matrycę trzymały magnesy, w opisywanym przez nas modelu matryca jest już wklejona na specjalną taśmę dwustronnie klejącą.

Nasze zadanie polegało na delikatnym odklejeniu matrycy, demontażu układu chłodzenia, wyczyszczeniu podzespołów komputera, nałożeniu nowej pasty termoprzewodzącej na procesor i układ graficzny, i oczywiście wklejeniu matrycy na swoje miejsce. Po przeprowadzeniu konserwacji, komputer przestał się przegrzewać, a wentylator pracował o wiele ciszej. Po wykonaniu końcowych testów jakościowych, iMac był gotowy do odbioru przez Klienta.

Naprawy iMaca lepiej powierzyć fachowcom. Przestrzegamy przed samodzielnym demontażem matrycy z komputera. Przy tak dużej przekątnej ekranu łatwo o pęknięcie szyby lub uszkodzenie matrycy (klejonej na całej powierzchni do szyby). Warto wiedzieć, że nawet w przypadku uszkodzenia tylko szyby i tak konieczna będzie wymiana szyby z matrycą, ponieważ jest to jeden moduł montowany fabrycznie przez producenta.

Jeśli Twój iMac przegrzewa się, hałasuje wiatrak lub występują jakieś inne problemy z jego pracą zapraszamy do serwisu komputerowego Repaired ul. Grójecka 132/1A Warszawa Ochota. Zachęcamy też do kontaktu telefonicznego pod nr tel 22 662 10 55 lub poprzez zakładkę Napisz do nas.

 

serwis apple imac 27 a1419

Wnętrze iMaca po przeprowadzeniu konserwacji układu chłodzenia. Komputer przygotowany do wklejenia matrycy.

 

czyszczenia imac 27 a1419 warszwa

 

 

 

Wymiana złącza micro usb

Router MikroTik CRS109-8G-12-1S-RM – typowa usterka w nietypowym urządzeniu

Jako serwis specjalizujący się w naprawie laptopów i tabletów, z dużym zaciekawieniem przyjęliśmy do naprawy router MikroTik CRS109-8G-12-1S-RM. Sprzęt to nie byle jaki, bo wyposażony w 8 portów Gigabit Ethernet, gniazdo na wkładkę SFP (światłowód),gniazdo portu szeregowego RJ-45 moduł Wi-Fi, ekran dotykowy służący do konfiguracji i monitorowania parametrów i… Gniazdo micro USB służące do podłączenia modemu 3G/LTE. Tyle że gniazda nie było, pozostały jedynie miejsca po polach lutowniczych dla pinów.

wyrwane gniazdo usb brak zlacza router

Do naszego serwisu tytułowy router trafił z wyrwanym złączem micro USB. Po dokładnych oględzinach okazało się, że uszkodzeniu uległy zarówno pola linii sygnałowych, jak i zasilających. Przelotki i pola montażowe pozostały nienaruszone.

wyrwane usb z plyty uszkodzone pola punkty lutownicze

Rekonstrukcja ścieżek okazała się o tyle skomplikowana, że na drodze sygnału nie udało znaleźć się żadnego elementu, czy pola, do którego można by doprowadzić odcinki miedzianego przewodnika dolutowane do wyprowadzeń gniazda. Na szczęście po delikatnym usunięciu soldermaski pojawiły się ścieżki. Krótkie, cienkie, ale umożliwiły naprawę połączeń elektrycznych sygnałów z gniazdem USB. Po operacji lutowania i sprawdzeniu działania, gniazdo zostało dodatkowo zabezpieczone klejem.

port micro usb wzmocnienie klejem

Cieszymy się, że mogliśmy przywrócić jedną z niezbędnych dla Klienta funkcjonalności routerowi MikroTik.

montaz micro usb serwis warszawa

W przypadku uszkodzenia gniazda USB, zapraszamy do naszego Serwisu w Warszawie, przy ul. Grójeckiej 132. Ocenimy stopień uszkodzenia i podamy sposób i koszt naprawy.

 

Procedura naprawy

  • 1-darmowa-diagnoza-i-wycena-naprawa-laptopow.png
  • 2-kosztorys-naprawy-laptopa-warszawa.png
  • 3-szybka-naprawa-laptopa-warszawa.png
  • 4-testy-po-naprawie-serwis-warszawa.png
  • 5-kontakt-z-klientem-naprawa-notebook.png
  • 6-gwarancja-na-naprawe-laptop-serwis.png