Uprzejmie informujemy, że w dniach

20.04.2019 (sobota) serwis jest nieczynny

23.04.2019 (wtorek) czynne 13:00 - 19:00

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 9:00 - 19:00
Sb: 10:00 - 14:00

Naprawa msi MS-AAA7

 Naprawa komputera AiO msi MS-AAA7 - czarny ekran, brak obrazu

Gdy komputer nie wyświetla obrazu, nie zawsze mamy do czynienia z uszkodzoną matrycą, czy układem graficznym. W przypadku komputera All-in-One marki MSI, który trafił ostatnio do naprawy, problemem okazał się procesor. To on zawiera w swojej strukturze układ Intel HD Graphics odpowiedzialny za wyświetlanie grafiki.

Urządzenia All-in-One integrują w swej konstrukcji komputer, monitor, głośniki i niekiedy tuner TV. Do takiego komputera wystarczy podłączyć zasilanie, klawiaturę, mysz i można rozpocząć pracę. Zaletą tego rodzaju rozwiązań jest zwarta budowa. Komputer taki nie zajmuje dużo miejsca na biurku i nie "straszy" kablami biegnącymi od jednostki centralnej do monitora i peryferiów. Sprawdza się to świetnie w zastosowaniach biurowych i w punktach usługowych.

Z punktu widzenia serwisu komputerowego, komputer taki to często konstrukcja zbliżona do laptopa. Dla zachowania niewielkiego formatu, stosuje się nierzadko podzespoły znane z laptopów, np. RAM w formacie SO-DIMM. W przypadku omawianego komputera marki MSI, procesor, w którym uszkodził się kontroler grafiki, wlutowany był bezpośrednio na płycie głównej (nie był stosowany socket). Naprawa usterki wiązała się z wymianą układu BGA procesora na specjalizowanej stacji lutowniczej.

Po wymianie komputer uruchomił się prawidłowo, a Klient za ułamek ceny nowego urządzenia mógł kontynuować pracę w środowisku, którego do tej pory używał. Tego komfortu nie ma przy zakupie nowego sprzętu, a przełożenie dysku z uszkodzonego do nowego komputera z reguły nie umozliwia poprawnej pracy systemu, co dodatkowo uzasadnia naprawę uszkodzonych komputerów.

komputer msi aio MS AAA7

 

Czyszczenie z kurzu Lenovo

 Czyszczenie z kurzu układu chłodzenia - komputer All in One Lenovo IdeaCentre 300-23ISU

W ostatnim okresie zaobserwowaliśmy większą ilość komputerów AiO, które trafiły do serwisu Repaired. Tym razem jest to komputer All-in-One Lenovo IdeaCentre300-23ISU. Ten wyposażony w 23-calowy wyświetlacz dotykowy komputer został przyjęty nie tyle do naprawy, co do okresowej konserwacji. Klient zgłaszał nadmierny hałas wentylatora i nagrzewanie się procesora stwierdzone przez Klienta dzięki narzędziu CoreTemp.

Rozbiórka urządzenia ujawniła, że istotnie radiator zapchany był kurzem, a pasta termoprzewodząca zmieniła konsystencję na skutek starzenia i przegrzania. Przy okazji na poniższej fotografii zauważyć można, jak niechlujnie i niepoprawnie poprowadzone były kable anten wi-fi. Był to stan fabryczny, komputer posiadał plomby. Być może nie stanowiło to istotnej przeszkody na drodze wydmuchiwanego powietrza, jednak potwierdza to niedoskonałość montażu nowych komputerów.

Po oczyszczeniu układu chłodzenia (radiatora i wentylatora) i nałożeniu nowej pasty termoprzewodzącej (po uprzednim usunięciu i zmyciu starej), komputer został złożony. Oczywiście kable anten sieci bezprzewodowej zostały poprowadzone jak należy. Testy wykazały, że temperatura pracy zarówno w spoczynku, jak i w stresie obniżyła się. Wentylator włącza się rzadziej i nie osiąga obrotów sprzed czyszczenia - gdyż nie musi - odprowadzanie ciepła jest znów prawidłowe, tak jak przewidział to projektant komputera.

konserwacja Lenovo ideacentre AIO 300 23ISU

naprawa komputera lenovo centre all in one

 

Wymiana karty graficznej

Wymiana uszkodzonej grafiki w Asrock VisionX 420D - serwis komputerowy

Awaria układu graficznego to usterka, która może wystąpić w każdym laptopie czy komputerze. Choć objawy wadliwej grafiki bywają różne, jak: błędy sterownika, wyświetlane kolorowe paski czy artefakty, zmniejszona rozdzielczość ekranu to ostatnimi czasy do serwisu laptopów Repaired trafiają laptopy głównie z brakiem obrazu na monitorze. Przy próbie włączenia komputera zapalają się diody, natomiast ekran cały czas jest czarny.

Dokładnie taki same objawy występowały w komputerze Asrock VisionX 420D. Po wstępnej 15 minutowej diagnozie było już pewne, że winę za taki stan rzeczy ponosi wadliwy układ grafiki. Klient zdecydował się na wymianę układu na nowy i pozostawił komputer w serwisie celem naprawy. Wymiana układu BGA  - a takim niewątpliwie jest układ graficzny - to proces skomplikowany, którego nie da się wykonać od ręki. Wymiana BGA wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia w wykonywaniu tego typu napraw i oczywiście posiadania profesjonalnej stacji lutowniczej. Z informacji od naszych Klientów wynika, że nie wszystkie serwisy komputerowe podejmują się wymiany układów scalonych w obudowach BGA. Dopiero po odwiedzeniu kilku serwisów trafiają do nas gdzie mają możliwość wymiany samego układu, a nie całej płyty głównej.

Usługa wymiany samego układu graficznego jest naprawą dużo tańszą niż wymiana płyty głównej lub wymiana całego urządzenia na nowe.

Każdorazowo podczas wymiany chipsetu na płycie głównej, wykonujemy usługę czyszczenia układu chłodzenia z wymianą pasty termoprzewodzącej na procesorze aby usprawnić proces chłodzenia komputera.

Serwis laptopów Repaired prowadzi naprawy pogwarancyjne laptopów i tabletów wszystkich marek. Wymiana układu graficznego to tylko jedna z naszych specjalizacji. Zapraszamy do zapoznania się z resztą naszych usług. W razie usterki zapraszamy z laptopem na darmową diagnozę w 15 minut do naszej siedziby na Szczęśliwicach, pod adresem 02-390 Warszawa, ul. Grójecka 132/1A, telefon kontaktowy: 22 662 10 55.

brak obrazu Asrock VisionX 420D wymiana karty graficznej serwis komputerowy

 

Formatowanie i instalacja systemu w Apple Mac mini

Formatowanie dysku i instalacja systemu operacyjnego w Mac mini A1347 - serwis Apple Warszawa

Pierwsza wersja Maca mini od Apple miała swą premierę już w 2005 roku i wzbudziła sporo kontrowersji. Pierwotnie komputer wyposażony był w napęd optyczny, z którego w kolejnych edycjach zrezygnowano. Plusy Maca Mini to niewielkie wymiary i zastosowanie typowego dla laptopów dysku twardego 2,5" co znacznie ułatwiało możliwość wymiany tradycyjnego dysku HDD na półprzewodnikowy dysk SSD. Naprawiany przez nas, tytułowy Apple Mac mini to wersja Late 2014 A1347. W chwili pisania tego tekstu, w sprzedaży dostępny jest już Mac mini Late 2018 A1993, który swą premierę miał po czterech latach oczekiwania od pojawienia się wcześniejszego modelu.

Do serwisu laptopów Repaired przyjęliśmy wspomniany już wcześniej kompaktowy komputer Mac mini A1347. Klient zwrócił się do nas z prośbą o przeinstalowanie systemu operacyjnego. Problemy, które zgłaszał to wolna praca komputera i problemy z systemem. Awarię systemu operacyjnego potwierdził również nasz serwisant podczas bezpłatnej diagnozy. Przed reinstalacją systemu wykonaliśmy jeszcze test dysku twardego - sprzętowo komputer był sprawny.

Każdorazowo przed przystąpieniem do formatowania dysku i instalacji systemu na nowo wykonujemy test dysku twardego ponieważ błędy dysku mogą powodować awarie systemu, wolne działanie komputera czy zawieszanie systemu.

Po zainstalowaniu na komputerze najnowszej wersji macOS i jego aktualizacji, wykonaliśmy jeszcze końcowe testy po naprawie i sprzęt już na drugi dzień był gotowy do odbioru z serwisu.

W przypadku problemów z działaniem komputera Apple Mac mini zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy i darmowej diagnozy. Serwis Repaired mieści się przy ul. Grójeckiej 132/1A na warszawskiej Ochocie. Jesteśmy także do dyspozycji pod nr tel 22 662 10 55.

serwis apple mac mini a1347

 

Procedura naprawy

  • 1-darmowa-diagnoza-i-wycena-naprawa-laptopow.png
  • 2-kosztorys-naprawy-laptopa-warszawa.png
  • 3-szybka-naprawa-laptopa-warszawa.png
  • 4-testy-po-naprawie-serwis-warszawa.png
  • 5-kontakt-z-klientem-naprawa-notebook.png
  • 6-gwarancja-na-naprawe-laptop-serwis.png