Od dnia 1.08.2020r. zmieniają się godziny otwarcia Serwisu.

Pracujemy pn-pt 10:00-18:00, soboty - nieczynne.

slider repaired 2

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 9:00 - 19:00
Sb: 10:00 - 14:00

Naprawa tabletu Lenovo TAB 2 A10-70L - wymiana uszkodzonego gniazda micro USB

Uszkodzone złącze usb / ładowania to najczęstsza przyczyna problemów związanych z ładowaniem baterii w tablecie. Gniazdo micro usb używane jest do ładownia tabletu praktycznie codziennie. Z czasem gniazdo po prostu się zużywa, staje się luźniejsze, wyłamują się piny, a  bardziej ekstremalnych przypadkach wyłamane zostaje całe złącze z płyty głównej.

Wymiana uszkodzonego gniazda w tablecie to jedna z tych napraw, która technicy w serwisie laptopów Repaired w Warszawie wykonują codziennie. Choć jest to rutynowa czynność to do skutecznej naprawy wymagana jest umiejętność precyzyjnego lutowania, dlatego też w celu wymiany gniazda radzimy skorzystać z usług profesjonalnego serwisu. Nieumiejętna naprawa może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia płyty głównej np. przegrzanie laminatu, oderwania pól lutowniczych czy uszkodzenia komponentów sąsiadujących z wymienianym gniazdem.

Usterka zgłaszana w przypadku naprawy tabletu Lenovo TAB 2 A10-70L to długi czas ładowania baterii i ładowanie baterii maksymalnie do 20%. Opis usterki może sugerować uszkodzenie baterii, a nie złącza ładowania. Po przeprowadzeniu darmowej piętnastominutowej diagnozy serwisant potwierdził jednak uszkodzenie gniazda micro usb jako przyczynę problemów z ładowaniem baterii.

Po wymianie gniazda, tablet ponownie został przetestowany. Ładowanie przebiegło prawidłowo, bateria bez problemów naładowała się do 100%. Sprawny tablet już na drugi dzień został odebrany z serwisu. Na naprawę wystawiona została pisemna gwarancja.

Jeśli zauważyłeś, że w Twoim tablecie pojawiły się problemy z ładowaniem baterii lub gniazdo zrobiło się luźne i przerywa ładowanie, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy. W przypadku problemów z ładowaniem / zasilaniem prosimy o zabranie ze sobą ładowarki i przewodu usb używanego do ładowania urządzenia.

wymiana zlacza usb lenovo TAB 2 A10 70L

naprawa tabletu lenovo TAB 2 A10 70L

 

e-max.it: your social media marketing partner