ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 9:00 - 19:00
Sb: 9:00 - 14:00

Naprawa płyty głównej w tablecie Lenovo

Serwis tabletów Lenovo A10-70L - naprawa płyty głównej

Tablet Lenovo Tab 2 A10-70L to urządzenie bardzo popularne pośród użytkowników w naszym kraju. Charakteryzuje się rozsądną ceną, smukłą obudową i dobrymi parametrami. Najczęstszą usterką w tablecie A10-70 jest uszkodzone gniazdo USB, które należy wymienić, by usunąć problem z ładowaniem baterii.

Tym razem naprawa tabletu była bardziej skomplikowana. Gniazdo USB wyglądało na sprawne i pomiary to potwierdziły. Tablet pomimo podłączenia do ładowarki, nie włączał się, nie wyświetlał obrazu. Podłączenie do komputera nie powodowało żadnej reakcji, tablet nie zgłaszał się jako urządzenie USB MTP. Dało się jedynie odczuć rosnącą temperaturę obudowy w miejscu, gdzie znajduje się płyta główna tabletu.

Dalsza diagnoza potwierdziła, że elementem, który się grzeje jest kontroler zasilania - układ scalony odpowiadający za wytwarzanie napięć zasilana dla komponentów znajdujących się na płycie głównej, w tym pamięci Flash, pamięci RAM, procesora. Konieczna była wymiana uszkodzonego układu oraz uszkodzonych elementów towarzyszących.

Po wymianie uszkodzonej przetwornicy, kondensatorów i tranzystora, tablet zaczął pobierać właściwy prąd - co zostało sprawdzone na zasilaczu laboratoryjnym. Po wstępnym naładowaniu baterii, tablet uruchomił się, pojawiło się logo Lenovo, a po załadowaniu systemu dokładny test potwierdził sprawność wszystkich funkcji tabletu.

Klient odebrał sprawny tablet z nienaruszonymi danymi, otrzymując pisemną gwarancję na wykonaną naprawę płyty głównej.

W przypadku problemów z tabletem zapraszamy na darmową piętnastominutową diagnozę, nasz adres to:

Serwis Laptopów Repaired
ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Mapa dojazdu znajduje się w zakładce Kontakt.

naprawa plyty glownej tablet lenovo A10 70L

 

Serwis tabletów Lenovo Warszawa

Serwis Lenovo - naprawa tabletu Lenovo Yoga Tablet 2 Pro-1380F

Pisaliśmy już kilkukrotnie na naszym blogu o naprawach tabletów Lenovo serii Yoga. Teraz przyszła kolej na Lenovo Yoga 2 w wersji Pro-1380F. Usterka zgłoszona przez Klienta to: tablet nie włącza się, nie ładuje. Z relacji Klienta dowiedzieliśmy się, że tablet zepsuł się nagle. Nie było żadnych wcześniejszych objawów, problemów z włączaniem czy samą pracą tabletu. Po prostu z dnia na dzień tablet Lenovo Yoga przestał się włączać. Klient podejrzewał awarię baterii lub płyty głównej. Tablet został przekazany technikom do weryfikacji uszkodzenia i już po ok dziesięciu minutach okazało się, że powód niewłączania się urządzenia jest zupełnie inny - uszkodzony był włącznik.

W modelu Lenovo Yoga Tablet 2 Pro-1380F przycisk włączania nie jest lutowany bezpośrednio do płyty głównej, znajduje się on na taśmie FPC (tzw. flex). Na tej samej samej taśmie umieszczone jest również złącze usb, gniazdo słuchawkowe, a także przyciski podgłaszania/ściszania. 

Czas naprawy odgrywał dla Klienta bardzo ważną rolę ponieważ używał tabletu do pracy. Uszkodzony element został wymieniony na nowy i po przeprowadzeniu testów jakościowych sprzęt był gotowy do odbioru z serwisu. Cała obsługa serwisowa tabletu trwała jedynie dwa dni.

Naprawa tabletów Warszawa - Jeśli Twój tablet również odmówił współpracy, przestał się włączać, ładować baterię, a może wystąpił jakiś inny problem, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy w 15 minut. Dołożymy wszelkich starań aby naprawa przebiegła jak najszybciej. Serwis tabletów Warszawa Ochota, ul. Grójecka 132/1A, tel 22 662 10 55

serwis lenovo warszawa naprawa przycikw yoga 2 pro tablet

naprawa Lenovo Yoga Tablet 2 Pro 1380F

 

rozbita matryca w tablecie Lenovo Yoga YT3-X50L

Wymiana matrycy w tablecie Lenovo Yoga 3 YT3-X50L

Pęknięta matryca to druga co do popularności po wyrwanym gnieździe USB usterka tabletów. Tym razem do Serwisu Repaired trafił tablet Lenovo YT3-X50L z wyjątkowo rozległymi uszkodzeniami wyświetlacza, jak i panelu dotykowego.

Fotografia ilustrująca uszkodzenie przedstawia tablet ze zdemontowanym digitizerem, aby potrzaskana szyba nie zasłaniała widoku uszkodzenia matrycy. Jak widać wyświetlacz prawie nie pokazuje obrazu - gdzieniegdzie przez czerń uszkodzonego ekranu ciekłokrystalicznego przebija sprawne podświetlenie. Jedynie po prawej stronie ekran prezentuje kolorowe paski. Wyraźnie widać "pająka" biegnącego od góry ekranu ku dołowi.

peknieta matryca tablet lenovo yoga YT3 X50L

Przykład ten doskonale pokazuje, jak wygląda pęknięta matryca i jakie z reguły objawy prezentuje. Widać pęknięcie szkła, wzdłuż pęknięcia widać "rozlany" ciekły kryształ, na niektórych fragmentach może, ale nie musi być wyświetlany obraz, podświetlenie działa. Inaczej jest w ekranach typu AMOLED spotykanych w niektórych tabletach firmy Samsung - tam uszkodzenie wyświetlacza może być dużo mniej widoczne (cienka, ledwie widoczna rysa, jak włos), a jego skutkiem całkowity brak obrazu i podświetlenia (w ekranach typu OLED każda z komórek jest elementem świecącym, przy awarii często przestaje działać w całości.

W przypadku opisywanego "pacjenta", konieczna była wymiana zarówno matrycy, jak i "dotyku". Poniższa fotografia przedstawia tablet Yoga 3 z zamontowanym nowym modułem wyświetlacza. Klient po tej operacji odzyskał sprawny tablet, a ważne dane pozostały na swoim miejscu. Repaired z siedzibą w Warszawie przy ulicy Grójeckiej 132 (Ochota), jako serwis z wieloletnim doświadczeniem, naprawia tablety i laptopy wszystkich marek. Nie wiesz, co dolega Twojemu urządzeniu? Tablet się nie włącza, nie ładuje, laptop został zalany, pękła matryca LCD? Zapraszamy na darmową diagnozę. W zaledwie 15 minut dokonamy sprawdzenia i wyceny naprawy sprzętu.

serwis lenovo yoga 3 tablet warszawa

 

Tablet Alcatel OneTouch Pixi 8070 naprawa

Tablet serwis - naprawa Alcatel OneTouch Pixi 8070

Najczęściej spotykanym problemem związanym z tabletami jest uszkodzenie gniazda ładowania (USB). Tablet początkowo ładuje normalnie, następnie ładuje tylko w określonej pozycji - najczęściej po dociśnięciu wtyku, a ostatecznie nie ładuje wcale. Jeśli po wymianie kabla na nowy, dobrej jakości, dalej nie ma ładowania, z bardzo dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić uszkodzenie gniazda USB.

Aby ładowanie przebiegało prawidłowo, a tablet pobierał odpowiedni prąd z ładowarki (co przekłada się na czas ładowania), niezbędne jest poprawne działanie gniazda USB. Nie chodzi tylko o styki napięcia zasilania i masy. Potrzebne jest także właściwe połączenie na pinach komunikacyjnych. Jeżeli któryś ze styków gniazda jest uszkodzony, ładowanie albo nie będzie się odbywać, albo będzie bardzo powolne.

Z takim uszkodzeniem mieliśmy do czynienia w omawianym tablecie Alcatel OneTouch Pixi 8070. Gniazdo z zewnątrz wyglądało na sprawne, podłączenie wtyku odbywało się wyraźnym klikiem, bez luzów. Test na zasilaczu laboratoryjnym pokazał jednoznacznie, że urządzenie reaguje na poruszanie wtykiem w gnieździe poprzez zmiany w pobieranym prądzie. Jest to sygnał, że któryś ze styków gniazda nie łączy (może to być uszkodzenie styku, zimny lut, oderwane pole lutownicze). Demontaż gniazda poprzez ostrożne (w pobliżu jest złącze kamery, które łatwo stopić) wylutowanie go z użyciem gorącego powietrza (lutownica hot air) potwierdziło podejrzenia. Fragmenty trzech z pięciu pinów gniazda micro USB pozostały na płycie głównej - styki był uszkodzone mechanicznie na skutek naprężeń. Na szczęście pola lutownicze były całe. Pozostało tylko usunięcie resztek pinów, wyczyszczenie pól i przelotek montażowych i wlutowanie nowego gniazda. Ponowny montaż tabletu oraz test zamknął proces naprawy. Ładowanie wróciło do normy.

Uszkodzenie gniazda USB to tak, jak wspomnieliśmy na początku, najczęstsza przyczyna problemów z ładowaniem baterii w tablecie. Oczywiście nie jedyna. Doświadczenie i praktyka w naprawie tabletów pozwala nam zdiagnozować większość usterek zarówno ładowania akumulatora, jak i innych. Zapraszamy do Serwisu Laptopów i Tabletów REPAIRED przy ul. Grójeckiej 132 na darmową, piętnastominutową diagnozę.

tablet alcatel onetouch pixi 8070 naprawa warszawa

 

plyta glowna pola lutownicze gniazda micro usb

Gniazdo usb wylutowane z płyty głównej, pola lutownicze wyczyszczone, płyta przygotowana do wstawienia nowego gniazda.

 

serwis alcatet tablet warszawa

Gniazdo micro usb wlutowane na swoje miejsce, płyta zamontowana do obudowy.

 

 

Procedura naprawy

  • 1-darmowa-diagnoza-i-wycena-naprawa-laptopow.png
  • 2-kosztorys-naprawy-laptopa-warszawa.png
  • 3-szybka-naprawa-laptopa-warszawa.png
  • 4-testy-po-naprawie-serwis-warszawa.png
  • 5-kontakt-z-klientem-naprawa-notebook.png
  • 6-gwarancja-na-naprawe-laptop-serwis.png