ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 9:00 - 19:00
Sb: 9:00 - 14:00

pęknięty digitizer

 Wymiana ekranu dotykowego i gniazda usb w tablecie Lenovo TAB 2 A10-70L

Przysłowie mówi, że nieszczęścia chodzą parami. Z dosłowną realizacją tego stwierdzenia mieliśmy do czynienia w opisywanym przypadku tabletu Lenovo Tab2 A10-70L, gdzie na skutek upadku nastąpiło uszkodzenie digitizera (panel dotykowy) i gniazda USB. Tablet został upuszczony w trakcie ładowania, przez co oprócz potłuczenia szybki, naprężony kabel wyrwał gniazdo USB z płyty głównej.

Przy tego typu usterce urządzenie z reguły nie wyłącza się od razu. Pracuje na baterii, jednak nie ładuje jej z powodu uszkodzenia gniazda USB, do którego podłącza się zasilacz. Niekiedy także zbity dotyk pracuje albo normalnie, albo tylko czasami i w określonych miejscach przerywa. Tak było w przypadku przedmiotu artykułu - Lenovo TAB2 A10-70. Tablet pracował dopóki nie rozładowała się bateria.

Wymiana digitizera (dotyku) to naprawa rutynowa, jednak jeśli chodzi o gniazdo USB, każda naprawa niesie ze sobą ryzyko, że poza samym gniazdem, uszkodzone będą pola lutownicze. Tym razem, pomimo że gniazdo wyglądało fatalnie, pola na płycie były nietknięte. Wylutowanie, oczyszczenie pól i wlutowanie gniazda rozwiązało problem z ładowaniem. Tablet uruchomił się, a wyświetlacz był cały. Otworzyło to drogę do wymiany digitizera. Po usunięciu potłuczonej szybki i zamontowaniu za pomocą specjalnej taśmy nowego panelu dotykowego, tablet odzyskał pełną funkcjonalność. Klient już po kilku dniach odzyskał sprawne urządzenie, a przy okazji nie stracił zdjęć o dużej wartości sentymentalnej.

pekniety ekran dotykowy szyba tablet Lenovo TAB 2 A10 70L

 

Naprawa płyty głównej w tablecie Lenovo

Serwis tabletów Lenovo A10-70L - naprawa płyty głównej

Tablet Lenovo Tab 2 A10-70L to urządzenie bardzo popularne pośród użytkowników w naszym kraju. Charakteryzuje się rozsądną ceną, smukłą obudową i dobrymi parametrami. Najczęstszą usterką w tablecie A10-70 jest uszkodzone gniazdo USB, które należy wymienić, by usunąć problem z ładowaniem baterii.

Tym razem naprawa tabletu była bardziej skomplikowana. Gniazdo USB wyglądało na sprawne i pomiary to potwierdziły. Tablet pomimo podłączenia do ładowarki, nie włączał się, nie wyświetlał obrazu. Podłączenie do komputera nie powodowało żadnej reakcji, tablet nie zgłaszał się jako urządzenie USB MTP. Dało się jedynie odczuć rosnącą temperaturę obudowy w miejscu, gdzie znajduje się płyta główna tabletu.

Dalsza diagnoza potwierdziła, że elementem, który się grzeje jest kontroler zasilania - układ scalony odpowiadający za wytwarzanie napięć zasilana dla komponentów znajdujących się na płycie głównej, w tym pamięci Flash, pamięci RAM, procesora. Konieczna była wymiana uszkodzonego układu oraz uszkodzonych elementów towarzyszących.

Po wymianie uszkodzonej przetwornicy, kondensatorów i tranzystora, tablet zaczął pobierać właściwy prąd - co zostało sprawdzone na zasilaczu laboratoryjnym. Po wstępnym naładowaniu baterii, tablet uruchomił się, pojawiło się logo Lenovo, a po załadowaniu systemu dokładny test potwierdził sprawność wszystkich funkcji tabletu.

Klient odebrał sprawny tablet z nienaruszonymi danymi, otrzymując pisemną gwarancję na wykonaną naprawę płyty głównej.

W przypadku problemów z tabletem zapraszamy na darmową piętnastominutową diagnozę, nasz adres to:

Serwis Laptopów Repaired
ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Mapa dojazdu znajduje się w zakładce Kontakt.

naprawa plyty glownej tablet lenovo A10 70L

 

Serwis tabletów Lenovo Warszawa

Serwis Lenovo - naprawa tabletu Lenovo Yoga Tablet 2 Pro-1380F

Pisaliśmy już kilkukrotnie na naszym blogu o naprawach tabletów Lenovo serii Yoga. Teraz przyszła kolej na Lenovo Yoga 2 w wersji Pro-1380F. Usterka zgłoszona przez Klienta to: tablet nie włącza się, nie ładuje. Z relacji Klienta dowiedzieliśmy się, że tablet zepsuł się nagle. Nie było żadnych wcześniejszych objawów, problemów z włączaniem czy samą pracą tabletu. Po prostu z dnia na dzień tablet Lenovo Yoga przestał się włączać. Klient podejrzewał awarię baterii lub płyty głównej. Tablet został przekazany technikom do weryfikacji uszkodzenia i już po ok dziesięciu minutach okazało się, że powód niewłączania się urządzenia jest zupełnie inny - uszkodzony był włącznik.

W modelu Lenovo Yoga Tablet 2 Pro-1380F przycisk włączania nie jest lutowany bezpośrednio do płyty głównej, znajduje się on na taśmie FPC (tzw. flex). Na tej samej samej taśmie umieszczone jest również złącze usb, gniazdo słuchawkowe, a także przyciski podgłaszania/ściszania. 

Czas naprawy odgrywał dla Klienta bardzo ważną rolę ponieważ używał tabletu do pracy. Uszkodzony element został wymieniony na nowy i po przeprowadzeniu testów jakościowych sprzęt był gotowy do odbioru z serwisu. Cała obsługa serwisowa tabletu trwała jedynie dwa dni.

Naprawa tabletów Warszawa - Jeśli Twój tablet również odmówił współpracy, przestał się włączać, ładować baterię, a może wystąpił jakiś inny problem, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy w 15 minut. Dołożymy wszelkich starań aby naprawa przebiegła jak najszybciej. Serwis tabletów Warszawa Ochota, ul. Grójecka 132/1A, tel 22 662 10 55

serwis lenovo warszawa naprawa przycikw yoga 2 pro tablet

naprawa Lenovo Yoga Tablet 2 Pro 1380F

 

rozbita matryca w tablecie Lenovo Yoga YT3-X50L

Wymiana matrycy w tablecie Lenovo Yoga 3 YT3-X50L

Pęknięta matryca to druga co do popularności po wyrwanym gnieździe USB usterka tabletów. Tym razem do Serwisu Repaired trafił tablet Lenovo YT3-X50L z wyjątkowo rozległymi uszkodzeniami wyświetlacza, jak i panelu dotykowego.

Fotografia ilustrująca uszkodzenie przedstawia tablet ze zdemontowanym digitizerem, aby potrzaskana szyba nie zasłaniała widoku uszkodzenia matrycy. Jak widać wyświetlacz prawie nie pokazuje obrazu - gdzieniegdzie przez czerń uszkodzonego ekranu ciekłokrystalicznego przebija sprawne podświetlenie. Jedynie po prawej stronie ekran prezentuje kolorowe paski. Wyraźnie widać "pająka" biegnącego od góry ekranu ku dołowi.

peknieta matryca tablet lenovo yoga YT3 X50L

Przykład ten doskonale pokazuje, jak wygląda pęknięta matryca i jakie z reguły objawy prezentuje. Widać pęknięcie szkła, wzdłuż pęknięcia widać "rozlany" ciekły kryształ, na niektórych fragmentach może, ale nie musi być wyświetlany obraz, podświetlenie działa. Inaczej jest w ekranach typu AMOLED spotykanych w niektórych tabletach firmy Samsung - tam uszkodzenie wyświetlacza może być dużo mniej widoczne (cienka, ledwie widoczna rysa, jak włos), a jego skutkiem całkowity brak obrazu i podświetlenia (w ekranach typu OLED każda z komórek jest elementem świecącym, przy awarii często przestaje działać w całości.

W przypadku opisywanego "pacjenta", konieczna była wymiana zarówno matrycy, jak i "dotyku". Poniższa fotografia przedstawia tablet Yoga 3 z zamontowanym nowym modułem wyświetlacza. Klient po tej operacji odzyskał sprawny tablet, a ważne dane pozostały na swoim miejscu. Repaired z siedzibą w Warszawie przy ulicy Grójeckiej 132 (Ochota), jako serwis z wieloletnim doświadczeniem, naprawia tablety i laptopy wszystkich marek. Nie wiesz, co dolega Twojemu urządzeniu? Tablet się nie włącza, nie ładuje, laptop został zalany, pękła matryca LCD? Zapraszamy na darmową diagnozę. W zaledwie 15 minut dokonamy sprawdzenia i wyceny naprawy sprzętu.

serwis lenovo yoga 3 tablet warszawa

 

Procedura naprawy

  • 1-darmowa-diagnoza-i-wycena-naprawa-laptopow.png
  • 2-kosztorys-naprawy-laptopa-warszawa.png
  • 3-szybka-naprawa-laptopa-warszawa.png
  • 4-testy-po-naprawie-serwis-warszawa.png
  • 5-kontakt-z-klientem-naprawa-notebook.png
  • 6-gwarancja-na-naprawe-laptop-serwis.png