Uprzejmie informujemy, że w dniach

20.04.2019 (sobota) serwis jest nieczynny

23.04.2019 (wtorek) czynne 13:00 - 19:00

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 9:00 - 19:00
Sb: 10:00 - 14:00

Wymiana gniazda w tablecie Samsung Note N8000

Wymiana uszkodzonego gniazda ładowania w tablecie Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000

Wymiana uszkodzonych gniazd ładowania to w serwisie laptopów Rapaired codzienność. Jeśli występują problemy z ładowaniem baterii w tablecie, najpewniej uszkodzone będzie właśnie złącze ładowania, ewentualnie przewód ładowarki, a nie sama bateria. Możliwe objawy awarii gniazda to przerywanie ładowania przy poruszaniu wtykiem, długi czas do pełnego naładowania baterii, tablet długo się ładuje, rozładowuje się nawet przy podłączanej ładowarce, tablet nie wykrywa zasilacza.

O ile w niektórych przypadkach, gdy luz na gnieździe jest niewielki można się zastanawiać czy wadliwe jest gniazdko czy wtyk ładowarki to w przypadku tabletu Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000 uszkodzenie było jednoznaczne. Tablet upadł w trakcie ładowania wprost na wtyk ładowarki i złącze systemowe  zostało wyrwane z taśmy do której fabrycznie było przylutowane.

Gniazdo zostało wymienione na nowe, a sprzęt ponownie przetestowany. Na szczęście inne podzespoły tabletu nie ucierpiały przy tym upadku. W pełni sprawny tablet już na drugi dzień został odebrany przez Klienta z naprawy.

Uszkodzenie gniazda USB to tak, jak wspomnieliśmy na początku, najczęstsza przyczyna problemów z ładowaniem baterii w tablecie ale oczywiście nie jedyna. Jeśli w Twoim tablecie występują trudności z ładowaniem baterii zapraszamy do Serwisu Laptopów i Tabletów REPAIRED przy ul. Grójeckiej 132 na darmową diagnozę usterki.

wyrwane gniazdo ladowania tablet samsung galaxy note gt n8000

uszkodzone zlacze w tablecie samsung note 10.1 n8000 wymiana

 

Wymiana szybki Sony Xperia Z2 SGP521 SGP511

Naprawa tabletu Sony Xperia Z2 SGP521 - wymiana uszkodzonego ekranu

Wymiana pękniętej szybki w tablecie to usługa, którą w naszym serwisie wykonujemy regularnie. Bez względu na to jak dobrze traktujemy swój tablet, każdemu może zdarzyć się wypadek. Upuszczenie tabletu, najczęściej kończy się uszkodzeniem digitizera lub matrycy.

Tablet ze zdjęcia to Sony Xperia Z2 SGP521. Sprzęt został dostarczony do serwisu laptopów Repaired z pękniętym ekranem dotykowym. Uszkodzenie spowodowało dziecko naszego Klienta, które przez nieuwagę usiadło na tablecie.

Po krótkiej, darmowej diagnozie i wycenie naprawy, Klient zdecydował się na wymianę wyświetlacza. Warto nadmienić, że tablet nie posiada z zewnątrz śrubek  moduł LCD jest przyklejony do obudowy i aby dostać się do wnętrza urządzenia, należy zdemontować moduł wyświetlacza.. Mając doświadczenie w naprawie modeli SGP511, SGP512, SGP521 mogliśmy w krótkim czasie zakończyć naprawę tabletu Sony i zwrócić sprawne urządzenie zadowolonemu właścicielowi. Na wykonaną naprawę została wystawiona pisemna gwarancja.

Jeśli miałeś pecha i Twój tablet Sony Xperia Z2 wymaga naprawy, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy w 15 minut, a także szybką naprawę. Serwis laptopów i tabletów REPAIRED ul, Grójecka 132/1A, Warszawa Ochota, tel 22 662 10 55

wymiana ekranu szybki sony xperia tablet z2 sgp512 sgp521

serwis tabletow sony xperia warszawa

 

pęknięty digitizer

 Wymiana ekranu dotykowego i gniazda usb w tablecie Lenovo TAB 2 A10-70L

Przysłowie mówi, że nieszczęścia chodzą parami. Z dosłowną realizacją tego stwierdzenia mieliśmy do czynienia w opisywanym przypadku tabletu Lenovo Tab2 A10-70L, gdzie na skutek upadku nastąpiło uszkodzenie digitizera (panel dotykowy) i gniazda USB. Tablet został upuszczony w trakcie ładowania, przez co oprócz potłuczenia szybki, naprężony kabel wyrwał gniazdo USB z płyty głównej.

Przy tego typu usterce urządzenie z reguły nie wyłącza się od razu. Pracuje na baterii, jednak nie ładuje jej z powodu uszkodzenia gniazda USB, do którego podłącza się zasilacz. Niekiedy także zbity dotyk pracuje albo normalnie, albo tylko czasami i w określonych miejscach przerywa. Tak było w przypadku przedmiotu artykułu - Lenovo TAB2 A10-70. Tablet pracował dopóki nie rozładowała się bateria.

Wymiana digitizera (dotyku) to naprawa rutynowa, jednak jeśli chodzi o gniazdo USB, każda naprawa niesie ze sobą ryzyko, że poza samym gniazdem, uszkodzone będą pola lutownicze. Tym razem, pomimo że gniazdo wyglądało fatalnie, pola na płycie były nietknięte. Wylutowanie, oczyszczenie pól i wlutowanie gniazda rozwiązało problem z ładowaniem. Tablet uruchomił się, a wyświetlacz był cały. Otworzyło to drogę do wymiany digitizera. Po usunięciu potłuczonej szybki i zamontowaniu za pomocą specjalnej taśmy nowego panelu dotykowego, tablet odzyskał pełną funkcjonalność. Klient już po kilku dniach odzyskał sprawne urządzenie, a przy okazji nie stracił zdjęć o dużej wartości sentymentalnej.

pekniety ekran dotykowy szyba tablet Lenovo TAB 2 A10 70L

 

Naprawa płyty głównej w tablecie Lenovo

Serwis tabletów Lenovo A10-70L - naprawa płyty głównej

Tablet Lenovo Tab 2 A10-70L to urządzenie bardzo popularne pośród użytkowników w naszym kraju. Charakteryzuje się rozsądną ceną, smukłą obudową i dobrymi parametrami. Najczęstszą usterką w tablecie A10-70 jest uszkodzone gniazdo USB, które należy wymienić, by usunąć problem z ładowaniem baterii.

Tym razem naprawa tabletu była bardziej skomplikowana. Gniazdo USB wyglądało na sprawne i pomiary to potwierdziły. Tablet pomimo podłączenia do ładowarki, nie włączał się, nie wyświetlał obrazu. Podłączenie do komputera nie powodowało żadnej reakcji, tablet nie zgłaszał się jako urządzenie USB MTP. Dało się jedynie odczuć rosnącą temperaturę obudowy w miejscu, gdzie znajduje się płyta główna tabletu.

Dalsza diagnoza potwierdziła, że elementem, który się grzeje jest kontroler zasilania - układ scalony odpowiadający za wytwarzanie napięć zasilana dla komponentów znajdujących się na płycie głównej, w tym pamięci Flash, pamięci RAM, procesora. Konieczna była wymiana uszkodzonego układu oraz uszkodzonych elementów towarzyszących.

Po wymianie uszkodzonej przetwornicy, kondensatorów i tranzystora, tablet zaczął pobierać właściwy prąd - co zostało sprawdzone na zasilaczu laboratoryjnym. Po wstępnym naładowaniu baterii, tablet uruchomił się, pojawiło się logo Lenovo, a po załadowaniu systemu dokładny test potwierdził sprawność wszystkich funkcji tabletu.

Klient odebrał sprawny tablet z nienaruszonymi danymi, otrzymując pisemną gwarancję na wykonaną naprawę płyty głównej.

W przypadku problemów z tabletem zapraszamy na darmową piętnastominutową diagnozę, nasz adres to:

Serwis Laptopów Repaired
ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Mapa dojazdu znajduje się w zakładce Kontakt.

naprawa plyty glownej tablet lenovo A10 70L

 

Procedura naprawy

  • 1-darmowa-diagnoza-i-wycena-naprawa-laptopow.png
  • 2-kosztorys-naprawy-laptopa-warszawa.png
  • 3-szybka-naprawa-laptopa-warszawa.png
  • 4-testy-po-naprawie-serwis-warszawa.png
  • 5-kontakt-z-klientem-naprawa-notebook.png
  • 6-gwarancja-na-naprawe-laptop-serwis.png