slider repaired 3

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 10:00-18:00
Sb: Nieczynne

wymiana zawiasu surface pro 6

Naprawa tabletu Microsoft Surface Pro 6 - uszkodzony zawias

Tablety serii Surface Pro posiadają stopkę dzięki, której można tablet postawić np. na biurku. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dodatkowo podłączając dedykowaną klawiaturę w kilka chwil możemy zamienić tablet w laptopa. Stopka po złożeniu chowa się w obrys obudowy nie psując jej estetyki. Wygląda to spójnie i elegancko. Osadzona jest na dwóch zawiasach, które jednak na skutek eksploatacji mogą się zużyć lub uszkodzić. Najczęściej wyłamuje się tylko jeden z zawiasów. Efekt jak na zdjęciach poniżej.

Wymiana zawiasów w tabletach Microsoftu nie należy do najłatwiejszych. Przy demontażu urządzenia w pierwszej kolejności należy zdemontować ekran lcd. Wyświetlacz jest wklejony w obudowę i z rozmów z naszymi Klientami wynika, że niewiele serwisów podejmuje się takiego zadania ze względu na duże ryzyko uszkodzenia ekranu. Niektóre serwisy doliczają do ceny naprawy nowy moduł wyświetlacza co jednak drastycznie zwiększa koszt naprawy tabletu czyniąc naprawę nieopłacalną.

W Repaired Serwis Laptopów mamy już wieloletnie doświadczenie w naprawie tabletów Surface Pro 6. Bez problemu jesteśmy w stanie zdemontować ekran, wymienić zawiasy i wkleić ekran ponownie bez żadnych uszkodzeń czy śladów demontażu. W przypadku wymiany zawiasów nie idziemy na łatwiznę i zawsze wymieniamy komplet dwóch zawiasów więc nie ma ryzyka, że w niedługim czasie drugi zawias będzie również do wymiany.

Serwisujemy także inne tablety serii Pro jak: Pro 4, Pro 5, Pro, 6, Pro 7, Pro 8. Nasi technicy posiadają duże doświadczenie w naprawie tabletów Microsoftu. Szybko i sprawnie poradzą sobie również z wymianą innych podzespołów. Jeżeli Twój tablet Surface uległ uszkodzeniu, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy do serwisu laptopów i tabletów Rapaired przy ul. Grójeckiej 132/1A Warszawa Ochota. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod nr tel. 22 662 10 55.

uszkodzony zawias microsoft surface pro 5 6

uszkodzone zawiasy klapki stopki surface pro

naprawa zawiasu surface pro 6

wymiana zawiasu surface pro serwis warszawa

wymiana usb w tablecie lenovo

 Naprawa tabletu Lenovo TAB 4 - wymiana złącza micro USB

Popularność tabletów na przestrzeni ostatnich lat wyraźnie spadła. Wciąż jednak tablety trafiają do naszego serwisu w Warszawie z przeróżnymi usterkami. Jedną z typowych usterek występujących przy użytkowaniu tabletu to awaria gniazda ładowania (głównie micro usb, USB-C). Choć objawy mogą być różne, najczęściej naprawa sprowadza się do wymiany złącza na nowe. Czasami przy uszkodzeniach typowo mechanicznych gniazdko może zostać wyrwane wraz z polami lutowniczymi. Dzieje się tak najczęściej przy szarpnięciu za przewód ładowarki podczas ładowania baterii tabletu. Pomimo uszkodzeń laminatu, często brakujące pola udaje nam się zrekonstruować. W zależności od stopnia uszkodzeń nie zawsze jest to jednak możliwe, każdy taki przypadek rozpatrujemy indywidualnie.

Po czym można jednak poznać, że mamy w tablecie problem z gniazdem ładowania? Typowe objawy to:

  • tablet przerywa ładowanie przy poruszeniu przewodem ładowarki
  • powoli ładuje baterie lub jej nie doładowuje, np ładuje tylko do 20%
  • tablet w ogóle nie reaguje na podłączenie ładowarki
  • luźne gniazdo
  • tablet rozładowuje baterię w trakcie ładowania

Powyższe objawy mogą również świadczyć o uszkodzeniu ładowarki bądź kabelka usb służącego do ładowania. Warto więc udać się do serwisu w celu weryfikacji problemu, zabierając ze sobą również kompletny zasilacz.

Wymiana złącza usb w tablecie Lenovo TAB 4 8" TB-8504X w Rapaired Serwis Laptopów

W przypadku awarii ładowania w tablecie Lenovo TAB 4 8" TB-8504X sprawa była dość oczywista. Klient zgłaszał brak ładowania baterii, a tablet w ogóle nie wykrywał ładowarki. Wystarczyło jednak przyjrzeć się złączu usb pod lupą aby zauważyć wygięte piny. Uszkodzenie czysto mechaniczne. Prawdopodobnie wtyk ładowarki był wkładany pod zbyt ostrym kątem co doprowadziło do uszkodzenia pinów złącza. Gniazdo micro usb wymieniliśmy więc na nowe, a tablet po naprawie przetestowaliśmy pod kątem poprawnego ładowania. Bateria bez problemu naładowała się do pełna.

Jeśli zauważyłeś, że w Twoim tablecie pojawiły się problemy z ładowaniem baterii lub gniazdo zrobiło się luźne i przerywa ładowanie, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy. W przypadku problemów z ładowaniem / zasilaniem prosimy o zabranie ze sobą ładowarki i przewodu usb używanego do ładowania urządzenia.

wymiana usb nie laduje serwis warszawa

naprawa tabletu lenovo

naprawa płyty głównej microsoft surface pro 7

Naprawa tabletu Microsoft Surface Pro 7 - nie włącza się, zapętla się na logo

Surface Pro 7 to kolejny już model tabletu od Microsoftu. W stosunku do poprzedników niewiele się zmieniło jeśli chodzi o jego wizualną stronę. Tablet ma taki sam elegancki wygląd, wymiary i wagę. Zmiany są głównie sprzętowe. Zastosowanie procesora Intel Core i7 zwiększyło wydajność tabletu o ok 20% w stosunku do poprzedniego modelu. Dużo lepiej radzi sobie z aplikacjami do edycji zdjęć i filmów. Skrócił się za to czas pracy na baterii. Zamiast Mini DisplayPort pojawiło się USB-C. Nie udało się jednak wyeliminować problemu puchnącej baterii na który cierpiały wszystkie wcześniejsze modele serii. Nie zrezygnowano też z pozbawionej śrubek obudowy typu unibody. Wciąż aby dostać się do środka trzeba najpierw wyjąć wklejony ekran co może nastręczać problemy niektórym serwisom.

Naprawa płyty głównej Microsoft Surface Pro 7 1866 w Rapaired Serwis Laptopów

Tytułowy tablet dostarczono do naszego serwisu w Warszawie z usterką opisaną przez Klienta jako: "Surface nie włącza się". Wstępną diagnozę usterki wykonujemy "od ręki" więc od razu tablet został przekazany serwisantowi w celu weryfikacji problemu. W rzeczywistości tablet włączał się ale jedynie do logo windows na czarnym tle po czym się restartował. Tak zapętlone urządzenie nie uruchamiało systemu operacyjnego. To kolejny z typowych objawów awarii tabletu Surface. Przyczyny usterki mogą być jednak różne. Jednakowe objawy daje uszkodzenie BIOSu po nieudanej aktualizacji i awaria zasilania procesora. W obu przypadkach jednak konieczny jest demontaż urządzenia i naprawa płyty głównej.

Na przestrzeni lat zdobyliśmy spore doświadczenie zarówno w samym demontażu urządzeń serii Surface Pro jak i ich naprawy. Większość typowych usterek jesteśmy w stanie usunąć w krótkim czasie. Ponadto wyjmujemy i ponownie montujemy ekran bez uszkodzeń i praktycznie żadnych śladów demontażu. Redukuje to tym samym koszty naprawy.

Podczas naprawy płyty głównej wykonaliśmy również czyszczenie układu chłodzenia z kurzu i nałożyliśmy nową pastę termoprzewodzącą na procesor. Co ważne, ponieważ prędzej czy później układ chłodzenia trzeba będzie wyczyścić. Jednak ze względu na klejoną budowę tabletu i utrudniony dostęp do jego podzespołów wygeneruje to kolejne koszty. W naszym serwisie robimy to przy okazji i w cenie naprawy.

Jeśli Twój laptop Surface Pro przestał się włączać lub zawiesza się na okienku windows, zapętla przy uruchamianiu , zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa na darmową diagnozę usterki i wycenę naprawy.

Jesteś spoza Warszawy? Zgłoś Naprawę i zamów kuriera po odbiór uszkodzonego sprzętu.

naprawa surface pro7 warszawa

serwis microsoft surface pro7

wymiana ekranu surface pro 4

Naprawa Surface Pro 4 - wymiana pękniętego ekranu

Wymiana pękniętego ekranu w tablecie Surface Pro 4 to jedna z usług, które oferujemy w Repaired Serwis Tabletów Warszawa. Wyświetlacz to najdelikatniejsza część tabletu i przy upadku urządzenia lub jakimś uderzeniu czy ściśnięciu jako pierwsza ulega uszkodzeniu. Obudowę tabletu Microsoft Surface Pro 4 1724 wykonano jest ze stopu aluminium i magnezu. I mimo że solidna nie chroni całkowicie matrycy przed jej uszkodzeniem. Tablety Surface, które trafiają do naszego serwisu to najczęściej tablety z rozbitą szybą (digitizerem). Sama matryca LCD rzadko ulega pęknięciu, jednak w tym modelu tabletu, matryca i ekran dotykowy występują jako jeden moduł wyświetlacza. Część fabrycznie zmontowana już przez producenta. A więc mimo, że obraz wyświetla się prawidłowo, a matryca nie rozlała się i nie ma pasków itp. to i tak konieczna jest wymiana całego modułu LCD.

 

Wymiana ekranu Surface Pro 4 w Repaired Serwis Tabletów

Tytułowy tablet dostarczono do naszego serwisu z uszkodzonym na skutek upadku wyświetlaczem. W tym przypadku uszkodzenia były dość obszerne i rozbiciu uległa również matryca LCD. Po wstępnej wycenie i akceptacji kosztorysu, tablet został przekazany technikowi do dalszej naprawy. 

Tablety z serii Surface nie posiadają śrubek za pomocą, których skręcona jest obudowa. Tutaj żeby zdemontować urządzenie, najpierw należy wyjąć wyświetlacz, który jest wklejony w obudowę. W tym konkretnym przypadku, demontaż był nieco ułatwiony, ponieważ nie było ryzyka uszkodzenia wyświetlacza - ekran i tak miał być wymieniony na nowy. Nadal jednak trzeba było zachować szczególną ostrożność aby przy podważaniu ekranu, nie uszkodzić innych elementów tabletu jak chociażby kamery, czujnika rozpoznawania twarzy czy anten wi-fi.

Dzięki dużemu doświadczeniu w naprawie tabletów Surface Pro w krótkim czasie zakończyliśmy naprawę tytułowego sprzętu. Po wykonaniu testów jakościowych, sprawny tablet powrócił do właściciela.

Jeśli w Twoim tablecie Microsoft Surface Pro zbił się ekran i konieczna jest jego wymiana, zapraszamy do Repaired serwis tabletów na darmową diagnozę i wycenę oraz szybką naprawę. Wielokrotnie wykonywaliśmy już wymiany ekranów, baterii czy napraw płyty głównej. Oddając tablet Surface Pro do Repaired Serwis Tabletów, masz gwarancję, że naprawa przebiegnie szybko i bez żadnych kosztownych niespodzianek.

rozbity ekran microsft surface pro 4 1724

naprawa tabletu surface pro 4 warszawa serwis

wymiana ekranu w tablecie microsft surface pro 4 1724