slider repaired 2

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 9:00 - 19:00
Sb: 10:00 - 14:00

Wymiana gniazda usb w lenovo TAB 2 A10 70L

Naprawa tabletu Lenovo TAB 2 A10-70L - wymiana uszkodzonego gniazda micro USB

Uszkodzone złącze usb / ładowania to najczęstsza przyczyna problemów związanych z ładowaniem baterii w tablecie. Gniazdo micro usb używane jest do ładownia tabletu praktycznie codziennie. Z czasem gniazdo po prostu się zużywa, staje się luźniejsze, wyłamują się piny, a  bardziej ekstremalnych przypadkach wyłamane zostaje całe złącze z płyty głównej.

Wymiana uszkodzonego gniazda w tablecie to jedna z tych napraw, która technicy w serwisie laptopów Repaired w Warszawie wykonują codziennie. Choć jest to rutynowa czynność to do skutecznej naprawy wymagana jest umiejętność precyzyjnego lutowania, dlatego też w celu wymiany gniazda radzimy skorzystać z usług profesjonalnego serwisu. Nieumiejętna naprawa może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia płyty głównej np. przegrzanie laminatu, oderwania pól lutowniczych czy uszkodzenia komponentów sąsiadujących z wymienianym gniazdem.

Usterka zgłaszana w przypadku naprawy tabletu Lenovo TAB 2 A10-70L to długi czas ładowania baterii i ładowanie baterii maksymalnie do 20%. Opis usterki może sugerować uszkodzenie baterii, a nie złącza ładowania. Po przeprowadzeniu darmowej piętnastominutowej diagnozy serwisant potwierdził jednak uszkodzenie gniazda micro usb jako przyczynę problemów z ładowaniem baterii.

Po wymianie gniazda, tablet ponownie został przetestowany. Ładowanie przebiegło prawidłowo, bateria bez problemów naładowała się do 100%. Sprawny tablet już na drugi dzień został odebrany z serwisu. Na naprawę wystawiona została pisemna gwarancja.

Jeśli zauważyłeś, że w Twoim tablecie pojawiły się problemy z ładowaniem baterii lub gniazdo zrobiło się luźne i przerywa ładowanie, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy. W przypadku problemów z ładowaniem / zasilaniem prosimy o zabranie ze sobą ładowarki i przewodu usb używanego do ładowania urządzenia.

wymiana zlacza usb lenovo TAB 2 A10 70L

naprawa tabletu lenovo TAB 2 A10 70L

 

Wymiana matrycy i szybki

Wymiana matrycy i digitizera w tablecie Lenovo Yoga 3 YT3-X50L

Przeważnie podczas upadku tabletu rozbiciu ulega ekran dotykowy, potocznie nazywany szybką. Jednak upadek upadkowi nie równy. Właściciel tabletu Lenovo Yoga 3 YT3-X50L miał pecha bo przy upuszczeniu urządzenia pękła nie tylko szybka ale również matryca lcd. Mimo, że funkcje dotykowe nadal działały to obraz był częściowo nieczytelny. W takim stanie urządzenie nie bardzo nadawało się do użytku.

Po wstępnej darmowej diagnozie przedstawiliśmy Klientowi kosztorys naprawy, a po akceptacji kosztów przystąpiliśmy do naprawy rozbitego tabletu Lenovo. Nie był to pierwszy tablet Lenovo Yoga, który naprawialiśmy toteż naprawa przebiegło szybko i bez żadnych problemów. Wcześniej na naszym blogu opisywaliśmy już m.in. wymianę matrycy, ekranu dotykowego, gniazda usb czy naprawę włącznika w tabletach Lenovo Yoga.

Po zakończeniu naprawy i przeprowadzeniu testów jakościowych w pełni sprawny tablet powrócił do swojego właściciela.

Jeśli niechcący upuściłeś swój tablet Lenovo Yoga i zbił się ekran dotykowy lub matryca,  zapraszamy do serwisu laptopów i tabletów Repaired na darmową diagnozę i wycenę naprawy w 15 minut oraz szybką naprawę.

rozbity ekran w tablecie lenovo yoga 3 YT3 X50F

wymiana szybki Lenovo Yoga 3 Tablet

wymiana rozbitej matrycy Lenovo Yoga 3 Tablet YT3 X50

 

Wymiana gniazda w tablecie Samsung Note N8000

Wymiana uszkodzonego gniazda ładowania w tablecie Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000

Wymiana uszkodzonych gniazd ładowania to w serwisie laptopów Rapaired codzienność. Jeśli występują problemy z ładowaniem baterii w tablecie, najpewniej uszkodzone będzie właśnie złącze ładowania, ewentualnie przewód ładowarki, a nie sama bateria. Możliwe objawy awarii gniazda to przerywanie ładowania przy poruszaniu wtykiem, długi czas do pełnego naładowania baterii, tablet długo się ładuje, rozładowuje się nawet przy podłączanej ładowarce, tablet nie wykrywa zasilacza.

O ile w niektórych przypadkach, gdy luz na gnieździe jest niewielki można się zastanawiać czy wadliwe jest gniazdko czy wtyk ładowarki to w przypadku tabletu Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000 uszkodzenie było jednoznaczne. Tablet upadł w trakcie ładowania wprost na wtyk ładowarki i złącze systemowe  zostało wyrwane z taśmy do której fabrycznie było przylutowane.

Gniazdo zostało wymienione na nowe, a sprzęt ponownie przetestowany. Na szczęście inne podzespoły tabletu nie ucierpiały przy tym upadku. W pełni sprawny tablet już na drugi dzień został odebrany przez Klienta z naprawy.

Uszkodzenie gniazda USB to tak, jak wspomnieliśmy na początku, najczęstsza przyczyna problemów z ładowaniem baterii w tablecie ale oczywiście nie jedyna. Jeśli w Twoim tablecie występują trudności z ładowaniem baterii zapraszamy do Serwisu Laptopów i Tabletów REPAIRED przy ul. Grójeckiej 132 na darmową diagnozę usterki.

wyrwane gniazdo ladowania tablet samsung galaxy note gt n8000

uszkodzone zlacze w tablecie samsung note 10.1 n8000 wymiana

 

Wymiana szybki Sony Xperia Z2 SGP521 SGP511

Naprawa tabletu Sony Xperia Z2 SGP521 - wymiana uszkodzonego ekranu

Wymiana pękniętej szybki w tablecie to usługa, którą w naszym serwisie wykonujemy regularnie. Bez względu na to jak dobrze traktujemy swój tablet, każdemu może zdarzyć się wypadek. Upuszczenie tabletu, najczęściej kończy się uszkodzeniem digitizera lub matrycy.

Tablet ze zdjęcia to Sony Xperia Z2 SGP521. Sprzęt został dostarczony do serwisu laptopów Repaired z pękniętym ekranem dotykowym. Uszkodzenie spowodowało dziecko naszego Klienta, które przez nieuwagę usiadło na tablecie.

Po krótkiej, darmowej diagnozie i wycenie naprawy, Klient zdecydował się na wymianę wyświetlacza. Warto nadmienić, że tablet nie posiada z zewnątrz śrubek  moduł LCD jest przyklejony do obudowy i aby dostać się do wnętrza urządzenia, należy zdemontować moduł wyświetlacza.. Mając doświadczenie w naprawie modeli SGP511, SGP512, SGP521 mogliśmy w krótkim czasie zakończyć naprawę tabletu Sony i zwrócić sprawne urządzenie zadowolonemu właścicielowi. Na wykonaną naprawę została wystawiona pisemna gwarancja.

Jeśli miałeś pecha i Twój tablet Sony Xperia Z2 wymaga naprawy, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy w 15 minut, a także szybką naprawę. Serwis laptopów i tabletów REPAIRED ul, Grójecka 132/1A, Warszawa Ochota, tel 22 662 10 55

wymiana ekranu szybki sony xperia tablet z2 sgp512 sgp521

serwis tabletow sony xperia warszawa