slider repaired 2

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 9:00 - 19:00
Sb: 10:00 - 14:00

Problem z zawiasami w laptopie Samsung NP530U3C - wymiana klapy matrycy

Mechanizm otwierania i zamykania klapy w laptopie nieraz nie wytrzymuje próby czasu. Czasem wina leży po stronie zawiasów, a czasem obudowy. Ciężko jest to jednoznacznie ocenić bez rozkręcania laptopa. Efekt jest jednak podobny, nie można swobodnie otwierać ani zamykać klapy matrycy, rozchodzi się  przy tym obudowa i słychać trzask plastiku. Używanie laptopa w takim stanie może doprowadzić do uszkodzenia taśmy matrycy, anteny wi-fi lub samej matrycy lcd.

W dostarczonym do serwisu laptopów Repaired Samsungu NP530U3C występowały trudności w otwieraniu i zamykaniu klapy. Widoczna na zdjęciach połamana klapa matrycy okazała się najsłabszym ogniwem w tym mechanizmie. Klapa choć z zewnątrz była aluminiowa to mocowanie zawiasu przyklejone do jej wewnętrznej strony było plastikowe. I właśnie to plastikowe mocowanie prawego zawiasu zostało wyłamane. Zawiasy były sprawne.

Konieczna była wymiana całej klapy matrycy. Po naprawie zawiasy chodzą płynnie, a przy ruchu klapy nie słychać niepokojących trzasków. Problemy z obudową w modelu laptopa Samsung NP530U3C są nam dobrze znane dlatego w krótkim czasie byliśmy w stanie postawić trafną diagnozę i wykonać naprawę powierzonego nam sprzętu.

Jeśli zauważyłeś, że w Twoim laptopie zawiasy działają z dużym lub ze zbyt słabym oporem, przy otwieraniu lub zamykaniu klapy pojawiły się luzy lub rozchodzi się obudowa w okolicy zawiasów, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy do serwisu laptopów i tabletów Rapaired przy ul. Grójeckiej 132/1A Warszawa Ochota. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod nr tel. 22 662 10 55.

polamana obudowa Samsung NP530U3C

uszkodzona obudowa zawias laptop Samsung NP530U3C wymiana

uszkodzone zawiasy laptopa Samsung NP530U3C naprawa

 

e-max.it: your social media marketing partner