slider repaired 2

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 9:00 - 19:00
Sb: 10:00 - 14:00

Konserwacja układu chłodzenia laptopa Lenovo Yoga 900-13ISK - czyszczenie i wymiana pasty na procesorze

Laptopy wymagają okresowej konserwacji, pisaliśmy już o tym wielokrotnie na naszym blogu. Można przyjąć, że czyszczenie układu chłodzenia w laptopie powinno się wykonywać co 1-2 lata. Nie ma konkretnej recepty jak często powinno się wykonywać taką konserwację. Interwał między jednym, a drugim czyszczeniem uzależniony jest od wielu czynników, jak:

  • sposób użytkowania laptopa - jeśli laptop jest regularnie obciążany np. grami to pasta na procesorze i grafice szybciej straci swoje właściwości
  • środowisko użytkowania laptopa - wentylatory zasysają kurz i sierść zwierząt do środka laptopa, który osadza się na radiatorze z czasem upośledzając cyrkulację powietrza
  • budowa laptopa

Warto monitorować jak zachowuje się nasz laptop. Możliwe objawy zanieczyszczonego układu chłodzenia:

  • wentylatory pracują coraz głośniej
  • laptop mocno się nagrzewa już po krótkim czasie od włączenia
  • obudowa zaczyna parzyć
  • laptop zawiesza się
  • laptop wolno działa
  • wyskakują błędy / blue screeny
  • ostatecznie laptop przegrzewa się i wyłącza.

Tytułowy laptop Lenovo Yoga 900-13ISK został dostarczony do serwisu laptopów Repaired z typowymi objawami niedrożnego układu chłodzenia. Wentylatory już po chwili od włączenia komputera zaczynały pracować na wysokich obrotach, a po kolejnych kilku minutach dolna obudowa robiła się gorąca i laptop zawieszał się. Kilkunastominutowa diagnoza, przeprowadzona przez serwisanta tylko utwierdziła w przekonaniu o konieczności przeprowadzenia konserwacji układu chłodzenia.

Z uwagi na to, że laptop służył do pracy, Klient nie chciał zostawiać swojego notebooka w serwisie. Dzięki oferowanej przez nas Usłudze Ekspres byliśmy w stanie przeprowadzić pełną konserwację układu chłodzenia laptopa w ciągu tylko jednej godziny. Po tym czasie w pełni sprawny i przetestowany laptop został odebrany z serwisu.

Na poniższych zdjęciach widać stan jednego z wiatraków. Zbity kurz zgromadził się wewnątrz wentylatora i osadził się na radiatorze. Jak widać, każdy wentylator do czyszczenie trzeba było otworzyć. Samo dmuchanie sprężonym powietrzem przez kratki wentylacyjne nierozkręconego laptopa jest całkowicie pozbawione sensu. Dodatkowo, w tym przypadku do wyjęcia wentylatorów, konieczny był jeszcze demontaż płyty głównej.

W przypadku problemów z głośną pracą lub przegrzewaniem się laptopa zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy i darmowej diagnozy. Serwis Repaired mieści się przy ul. Grójeckiej 132/1A Warszawa Ochota. Jesteśmy także do dyspozycji pod nr tel 22 662 10 55.

wentylator Lenovo Yoga 900 13ISK

czyszczenie wentylatora Lenovo Yoga 900 13ISK

czyszczenie laptopa lenovo 900 13ISK

 

e-max.it: your social media marketing partner