slider repaired 2

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 9:00 - 19:00
Sb: 10:00 - 14:00

 Wymiana gniazda zasilania w laptopie Lenovo ThinkPad T430s - serwis Lenovo

Lenovo Thinkpad serii T430s to laptop nawiązujący swym wyglądem i budową do najlepszych tradycji linii Thinkpad, produkowanych niegdyś przez IBM. Komputer jest niewielki, jego obudowa jest sztywna, już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie pancernej. Po rozkręceniu laptopa upewniamy się w tym przekonaniu - magnezowy szkielet obudowy chroni płytę główna przed uszkodzeniem i zapewnia doskonałe mocowanie dla metalowych, masywnych zawiasów skrzydła matrycy.

Wytrzymałość obudowy nie uchroniła jednak opisywanego egzemplarza przed uszkodzeniem gniazda zasilania. Klient dostarczył komputer z wyłamaną tuleją wewnętrzną gniazda. Przy okazji warto zauważyć jak skonstruowane jest okrągłe gniazdo Lenovo. Pin środkowy wtyku zasilacza nie jest biegunem dodatnim, a linią identyfikującą moc zasilacza. Zasilanie podawane jest wewnętrzną i zewnętrzną ścianą tulei gniazda. Z tej przyczyny mamy nie dwa, a trzy komplety styków w gnieździe, co powoduje, że przy braku tulei izolacyjnej (tu wyłamana), wetknięcie wtyku może doprowadzić do zwarcia lub nierozpoznawania typu zasilacza.

Wymiana gniazda zasilania to czynność, którą serwis laptopów Repaired wykonuje na co dzień. Duża liczba pinów i konieczność lutowania w sąsiedztwie złącz, diod LED i innych elementów wrażliwych na temperaturę, nie stanowią dla nas problemu.

Laptop po wymianie gniazda odzyskał sprawność i już na drugi dzień był gotowy do odbioru. Klient zakupił także zasilacz, gdyż poprzedni uległ uszkodzeniu (podczas uszkodzenia gniazda, wyrwany został kabel zasilacza). W ofercie Repaired znajdują się zasilacze do laptopów wszystkich marek. Większość ładowarek najpopularniejszych typów mamy dostępne od ręki.

wymiana gniazda zasilania laptop lenovo t430s

uszkodzone gniazdo zasilania lenovo t430s

gniazdo ladowania lenovo t430s

 

e-max.it: your social media marketing partner