slider repaired 2

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 9:00 - 19:00
Sb: 10:00 - 14:00

Naprawa laptopa Lenovo ideapad 700 - uszkodzona matryca lcd i klapa matrycy

Laptop Lenovo IdeaPad 700 to częsty gość serwisu Repaired. Wynika to zarówno z jego popularności, jak i podatności na różnego rodzaju uszkodzenia. Jedną z usterek charakterystycznych dla tego modelu jest uszkodzenie klapy matrycy w okolicy zawiasów. Objawia się to luzami na obudowie matrycy, które z czasem powiększają się i prowadzą do rozchodzenia się klapy matrycy w dolnej części. Ramka matrycy odpina się od obudowy tylnej, pojawia się szczelina, przez którą widać taśmę matrycy, taśmę kamery, kable anten wi-fi i zawiasy. Luzy są wynikiem wyłamania tulejek mocowań zawiasów z tylnej obudowy matrycy na skutek wzrostu oporu zawiasów wraz z ich zużyciem. Wyłamanie może nastąpić także podczas nagłego zamknięcia czy otwarcia skrzydła matrycy - należy to robić delikatnym i płynnym ruchem, bez szarpania i pośpiechu.

Wyłamane mocowania zawiasów mogą w pewnym momencie pozwolić na przemieszczenie się zawiasów poza obudowę i tym samym naprężenie taśm i kabli w sposób, który je uszkodzi. Dodatkowo nietypowe miejsce nacisku wyłamanego zawiasu powoduje wyginanie matrycy LCD i w konsekwencji uszkodzenie panelu. Pionowe pasy na ekranie, zanikanie obrazu, zanikanie obrazu, miganie, brak obrazu, pęknięcie matrycy i wylanie ciekłego kryształu (kleksy na matrycy) to wynik odwlekania naprawy uszkodzonej obudowy matrycy w laptopie Lenovo IdeaPad 700 (tyczy się to także innych modeli).

Z podobnym przypadkiem mieliśmy do czynienia w opisywanym laptopie, który trafił do serwisu w stanie tuż przed całkowitym wyrwaniem zawiasu i uszkodzeniem taśm. Niestety, poza wymianą klapy matrycy, konieczna była wymiana matrycy. Obraz zanikał, pojawiał się jedynie przy odpowiednim położeniu skrzydła i nacisku na matrycę. Zawiasy działały płynnie, z prawidłowym oporem, więc nie wymagały wymiany. Ramka matrycy poza tym, że odpięła się i lekko porysowała w dolnej części, nie była uszkodzona. Wady kosmetyczne nie były istotne dla Klienta, więc część została zamontowana do nowej obudowy.

Po kilku dniach Klient odebrał sprawny komputer. Naszym zdaniem przy stosowaniu się do naszych zaleceń co do ostrożnego otwierania skrzydła matrycy, komputer posłuży jeszcze przez długi czas, tym bardziej, że jego parametry zapewniają odpowiednią wydajność nawet dla zaawansowanych zastosowań.

uszkodzona obudowa lapopta lenovo ideapad 700

 

e-max.it: your social media marketing partner